Ar Tavo svetainės pagrindiniame meniu daroma ši klaida?

Bruno Veberis
Ar Tavo svetainės pagrindiniame meniu daroma ši klaida?

Kuriant savo svetainę arba interneto parduotuvę gali atrodyti, kad į pagrindinį meniu reikia įtraukti visus svarbiausius dalykus, kad lankytojas galėtų viską rasti greitai ir paprastai.

Tačiau tiesa yra ta, kad svetainės pagrindinė navigacija yra vieta, kur daugiau yra blogiau ir jai galima pritaikyti žinomą pasakymą – „Less is more“, arba „mažiau yra daugiau“.

Gera pagrindinio svetainės puslapio navigacija yra trumpa, prasminga ir iš karto suprantama.

  • Vertinant naudojimo patogumą, puslapio lankytojui trumpą ir aiškų meniu suprasti ir perskaityti yra paprasčiau. Kuo daugiau skyrių meniu, tuo sudėtingesnė ir painesnė bus lankytojo patirtis, todėl jis greičiausiai liks sutrikęs, o ne dėkingas.
  • SEO požiūriu, trumpas ir aiškus meniu padeda paieškos platformoms perskaityti, suprasti ir indeksuoti Tavo svetainę.
  • Aš, kaip gero dizaino mėgėjas, turiu savo nuomonę apie „detalizuotus“ meniu. Nepagalvotas ir užterštas meniu, mano nuomone, sutrikdo šiuolaikinių tendencijų pamėgtą patogumą ir naudojimo paprastumą. Negana to, tai suardo patį dizaino vizualumą, kuria netvarkos ir žemos kokybės pojūtį.

Vienas būdas, kaip paprasčiausiai įsitikinti, ar Tavo svetainės meniu yra profesionalus, yra pažiūrėti, ar jis išdėstytas viena eilute ir ar jame nėra daugiau kaip 7 skiltys. Jei Tavo puslapis neatitinka abiejų arba bent vieno iš šių kriterijų, primygtinai siūlau skaityti toliau, o likusieji gali peržvelgti žemiau pateiktus patarimus sveikai profilaktikai.

Žemiau pateikiu pavyzdį, kuris tiksliai parodo, ką manau apie „sudarkytą“ navigaciją.

Nedarykime šitaip:

Paveikslėlyje matyti pagrindinė navigacija, kurioje daug skyrių. Visų pirma, ji nebėra paprastai suprantama, antra, ji atrodo chaotiškai, nepatraukliai ir net varginančiai nuobodžiai.

 Darykime šitaip:

Tuo tarpu antrajame pavyzdyje matyti, kad meniu jau gerokai lengviau skaitomas, nes yra prasmingai sutvarkytas ir į jį įtraukta tik pati svarbiausia informacija.

Patarimai, kaip struktūruoti svetainės meniu

1 - Įsitikink, ar neįmanoma sutrumpinti skyrių pavadinimų, nes ilgi pavadinimai sukelia panašų efektą, kaip ir daugybė skilčių. Žinoma, pasitaikys situacijų, kai tai neįmanoma, bet 99 % tai padaryti galima. Geriausias skilties pavadinimas telpa viename žodyje – trumpai, tiksliai ir prasmingai.
Pavyzdžiui: „Susisiekite su mumis“ galima visai paprastai sutrumpinti į „Kontaktai“, kur bus visa reikalinga informacija (adresas, el. paštas, telefono nr. ir kt.).
2 - Jei iš tiesų yra daugybė dalykų, kuriuos būtina įtraukti, patariame sukurti poskirsnius – tai geras būdas sutalpinti daugiau galimybių į pagrindinį meniu. Pavyzdyje žemiau matyti, kaip skiltyje „portfolio“ patalpintos ir nuotraukos, ir vaizdo įrašai, kad jų nereiktų įtraukti į pagrindinį meniu.

Kaip tai padaryti su Mozello?

3 - Išmesk arba atrask kitą vietą visai nereikalingai informacijai. Daugybę kartų savo praktikoje esu pastebėjęs, kad kuriamos nereikalingos skiltys, visiškai neturinčios prasmės ir vietos pagrindiniame puslapio meniu. Patarimas – įvertinti, kurios skiltys yra svarbiausios, kurias galima sujungti, ištrinti visai arba įtraukti kaip papildomą informaciją kitur.

Pavyzdžiui: Skiltis „Komanda“, „Pasiekimai“, „Apie kompaniją“ dažnai galima sujungti į vieną aiškiai suprantamą skiltį „Apie mus“.

4 - Jei jau visai neturi noro ir galimybių išvengti didelio skilčių skaičiaus, paskutinis dalykas, kurį siūlau išmėginti, yra kitoks išdėstymo dizainas. Mozello jų yra įvairių, ir kuris nors išties patenkins poreikį turėti šiek tiek daugiau navigacijos skilčių.

Šį kartą tai bus viskas. Tikiuosi, kad šis straipsnis Tau buvo naudingas. Galbūt turi pažįstamą, draugą ar partnerį, kuriam ši informacija praverstų. Nesikuklink su juo pasidalinti.

Reikia interneto svetainės, elektroninės parduotuvės ar tinklaraščio? Gali ją greitai, paprastai ir patogiai susikurti čia – www.mozello.lt