5 būdai, kaip rasti pelningą verslo idėją

Bruno Veberis
5 būdai, kaip rasti pelningą verslo idėją

Pagaliau susiruošei. Ilgai ir sunkiai galvojęs, jau supratai – pats laikas pradėti savo verslą.

Tave užplūdo verslumo dvasia. Susitaupei lėšų ir dabar esi pasirengęs investuoti savo pinigus ir brangų laiką. Tave 100 % užvaldė idėja tapti pačiam savo bosu.

Tik viena smulkmena… dar neturi savo verslo idėjos.

Kodėl tavo verslo idėja yra svarbu?

Štai kodėl. Verslo idėja yra tavo naujo kelio į verslą pradžia. Pelninga verslo idėja yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių:

 • ar tavo verslas iš tikrųjų pasiteisins ilgalaikėje perspektyvoje
 • ar jis turi potencialo tapti pakankamu pajamų šaltiniu

Sėkminga verslo idėja duos tau pelno (aišku, ne per naktį – vis tiek teks pajudinti užpakalį). Tai bet kokiu atveju bus įdomus ir uždegantis tavo verslas, net jei naująjį savo produktą teks pristatinėti 24/7.

Tačiau nereikia panikuoti – jei dar nesugalvojai savo verslo idėjos, mes padėsime.

Nėra burtų lazdelės, pateikiančios nuostabias verslo idėjas, ir net nereikia klausytis jokių verslo guru.

Norint rasti pelningą verslo idėją, reikia tik šiek tiek laiko, planavimo ir paanalizuoti save ir savo įgūdžius. Tad pateikiame 5 būdus, kaip galima rasti pelningą verslo idėją.

Apgalvok savo talentus ir gebėjimus

Pirmasis žingsnis ieškant savo verslo idėjos yra atidžiau pažvelgti į savo ankstesnę patirtį, žinias ir gebėjimus bei pasistengti visa tai panaudoti.

 • Galbūt esi puikus dizaineris, galintis kurti išskirtinį dizainą, kuris puikiai tiktų spausdinti ant marškinėlių ar telefono dėklų?
 • O gal esi rankdarbių meistrė – pradedant siuvimu ir baigiant origami menu – kurios darbai visada sulaukia daugybės komplimentų?
 • Gal esi patyręs vakarėlių planuotojas, jau galintis įkurti savo renginių organizavimo agentūrą?

Tavo stipriosios pusės ir tai, ką sugebi daryti, yra puiki pradžia verslui – jei tik tau patinka tai daryti.

Jei nežinai, ką išties sugebi daryti gerai, arba kokių turi talentų, šiek tiek save paanalizuok. Marcus Buckingham, Now, Discover Your Strengths autorius, teigia, kad tikėjimas savo jėgomis leidžia mums jaustis stipriais.

„Atkreipkite dėmesį į tuos momentus, kai jaučiatės atsigavę, smalsūs ir sėkmingi. Šie momentai yra užuomina į jūsų stipriąsias puses“, – sakė jis.

Kitas būdas rasti savo stipriąsias puses – galvoti apie tai, kokį tave mato kiti žmonės. Kas, tavo draugų nuomone, tau sekasi puikiai? Kokius tavo gebėjimus jie giria? Arba kai jie supažindina tave su kažkuo, kas yra pirmas dalykas, kurį jie pasako apie tave?

Net jei pats neatkreipsi dėmesio į savo stipriąsias puses, tavo draugai, kolegos ar mentoriai jų nepamirš.

Rask nišą, kuriai priklausai

Dažnai geriausios verslo idėjos glūdi mūsų pačių interesuose. Juk kalbant apie verslą, jei bent kažkiek tau tai nerūpi, gana patikimai galima nujausti, kad tai nebus pelningiausia verslo idėja. Tu tiesiog neturėsi jokio noro plėtoti savo verslo.

Taigi, pradėk gilintis į savo interesus ir pomėgius. Užduok sau šiuos klausimus ir susidaryk 15 tave labiausiai jaudinančių dalykų sąrašą:

 • Kaip leidi savo laisvalaikį? Ką norėtum veikti laisvalaikiu?
 • Kokios temos tave labiausiai domina?
 • Kokius blogus, naujienlaiškius ar žurnalus mėgsti skaityti kasdien?
 • Kokioms organizacijoms, klubams ir internetiniams forumams priklausai?
 • Kuo tu pats išsiskiri – tavo stilius, tviterio žinutės, receptai ir kt.?

Gal šiek tiek pabrainstorminam?

1 scenarijus:

Esi amatų entuziastas, turintis katę sfinksą. Kadangi katė visai neturi plaukų, jai nuolat šalta, todėl nori, kad tavo augintinis, taip pat ir kitos tokios pat katės, visada jaustųsi jaukiai.

Verslo idėja: mieli megztukai katytėms, kurioms nuolat šalta.

2 scenarijus:

Gimei ir užaugai gimtajame mieste, kurį labai myli. Iki šiol niekas nesukūrė suvenyrinių marškinėlių, kurie atskleistų, kokie yra miesto gyventojai. Esi tikras savo miesto patriotas, turintis savotišką humoro jausmą ir savo meilę sugebi išreikšti žodžių žaismu.

Verslo idėja: sukurk marškinėlius, pagrįstus pačiais netikėčiausiais faktais apie savo gimtąjį miestą, kuriuos žmonės iš tikrųjų norės vilkėti.

Rask savo problemos sprendimą

Kitas šios strategijos pavadinimas galėtų būti – „atsikratyk savo niežulio“, ir gana tiesiogiai.

Pagalvok apie problemą, su kuria susidūrei, tačiau dar neradai sprendimo. Ar yra kažkas, kas tave supykdo ar erzina?

Jei ši problema tau išties svarbi, tavo pelninga verslo idėja galėtų būti – rasti unikalų sprendimą.

Pavyzdžiui, tu puikiai žinai, kad niekada negali rasti automobilyje geros vietos pasidėti McDonalds padažą? Saucemoto tai irgi buvo skausmingas dalykas, ir jie pasiryžo nebekentėti – nusprendė sukurti produktą konkrečiai šiam tikslui. Taip gimė automobiliams skirtas kečupo ir padažų laikiklis.

Jei iškart neateina į galvą jokių panašių problemų, duok sau laiko. Užsirašinėk mintis savaitę ar ilgiau ir pamatysi, kur gali pasiūlyti protingesnių ir geresnių sprendimų, kaip pagerinti savo (ir kitų vartotojų) kasdienį gyvenimą.

Galų gale – nieko keista, kodėl tiek daug jaunų mamų entuziastingai imasi savo verslo. Jos pradeda auginti savo vaikus ir iškart pastebi, kaip galima palengvinti kiekvienos mamos gyvenimą, ir negaišdamos laiko siūlo savo idėją pasauliui.

Pavyzdžiui, vaikiškų drabužių brendas WUF KIDS – negalėdami rasti linksmų ir patogių drabužių savo vaikams, parduotuvės savininkai Tomas ir Madara nusprendė patys kurti tokius drabužius.

Svarbiausia – pasigilink į savo aplinką, ir jei tik pastebėsi bent kokią spragą, užpildyk ją puikia smulkaus verslo idėja.

Naršyk forumuose

Puiki taktika, galinti padėti rasti pelningą verslo idėją, yra ieškoti interneto bendruomenėse problemų, su kuriomis susiduria kiti žmonės, tačiau tu pats galbūt niekada net nepagalvojai, kad tokių problemų esama.

Gali pradėti nuo tyrimo:

Reddit

Šiame socialinių naujienų forume, interneto turinio vertinimo ir diskusijų platformoje galima rasti iš esmės bet ką (pradedant diskusijomis apie svorio metimą ir sveiką mitybą ir baigiant pokalbiais apie mėgstamiausią TV laidos veikėją).

Nišinės feisbuko grupės

Čia rasi žmonių, kurie aistringai kalba apie dalykus, kuriais jie tiki ir nebijo pasidalyti savo tvirtomis nuomonėmis.

Tviteris

Žmonės dažnai naudojasi socialiniais tinklais, norėdami pasiskųsti produktais ir paslaugomis, ir tviteris niekuo neišsiskiria. Paieškok, kas žmones nervina, ir rasi spragų rinkoje.

Pinterestas

Ekspertai sako, kad iš visų socialinių tinklų pinterestas yra geriausia vieta rasti naujausias ir karščiausias produktų tendencijas. Pažiūrėk į komentarus po nenutrūkstamu vaizdų srautu ir kūrybiškai ieškok naujų verslo idėjų.

Ką turi padaryti, tai atlikti paiešką naudodamasis žodžiais ir frazėmis, rodančiomis, kad kažkas ieško sprendimo ar jį kažkas erzina. Štai keli tokių frazių pavyzdžiai:

 • Kaip man...
 • Kaip jūs...
 • Užknisa, kai...
 • Niekaip negaliu...
 • Ar įmanoma kaip nors…
 • Nekenčiu, kai...
 • Prašau padėti...

Skrolink per paieškos rezultatus ir fiksuok problemas, kurios kartojasi. Taip ir sužinosi, kad yra kažkokia problema ir ar verta svarstyti šią idėją verslo prasme.

Pavyzdžiui, per paiešką „kaip jūs“ subredite Cats (kitaip sakant – subbendruomenėje), gali pastebėti, kad palengvinti keliones su katėmis galbūt yra ta niša, į kurią verta atkreipti dėmesį:

Peržiūrėk Google Trends

Google Trends yra nemokama rinkos analizės priemonė, skirta išsiaiškinti, kas yra madinga ir kuo žmonės domisi. Kaip rodo pavadinimas, Google Trends seka, kokių terminų žmonės ieško internete, ir paverčia tai tendencijomis jau nuo 2004 m.

Štai kaip gali pasinaudoti Google Trends ieškodamas savo verslo idėjos:

 • Atsidaryk Google Trends.
 • Viršutiniame kairiajame kampe spustelėk ☰ meniu, tada pasirink Trending Searches.

 • Pasirink tikslinę vietą ir sužinok, ko žmonės ieško toje vietoje.
 • Jei jau nustatei tave dominančias temas, perleisk savo raktinių žodžių sąrašą per Google Trends. Taip pamatysi, kaip laikui bėgant keitėsi susidomėjimo lygis šiais raktiniais žodžiais.

Jei susidomėjimas mažas, paklausa taip pat gali būti nedidelė (arba gali susidurti su dideliais sunkumais bandydamas parduoti savo produktą).

Bet, kita vertus, jei susidomėjimas yra didelis ir pastebi tendenciją savo srityje, tai yra duomenimis pagrįstas ženklas, kad reikia nedelsiant pradėti verslą (kol kažkas kitas nenugvelbė idėjos).

Išvada

Rasti pelningą verslo idėją nėra jokia magija. Tereikia šiek tiek paanalizuoti, šiek tiek kantrybės ir šiek tiek sėkmės su tendencijomis.

Mes norėtume išgirsti, kas paskatino tave imtis savo verslo ir kaip radai verslo idėją. Pasidalink komentarų skiltyje!