9 geriausi produktai kalėdinėms dovanoms, kuriuos gali parduoti savo parduotuvėje 2019 metais

Bruno Veberis
9 geriausi produktai kalėdinėms dovanoms, kuriuos gali parduoti savo parduotuvėje 2019 metais

Olia lia lia lia – tai tu, laimingai dainuojantis kalėdines dainas matydamas, kaip auga pardavimai, nes tavo klientams patinka tavo parduotuvės prekės.
Na, o dabar apie tai, kaip tai pasiekti... cinkt idėja. Perskaitęs šį straipsnį, turėsi gerų kalėdinėms dovanoms tinkamų produktų idėjų. Dabar galvoji, ar iš tiesų tai taip paprasta. Taip, tikrai. Tik pažiūrėk.

Šiame bloge apžvelgsime produktus, kuriuos žmonės mėgsta gauti dovanų ir atkreipsime dėmesį į kai kurias dovanas, kurių žmonės vengia. Pasakome iš anksto – kojinės nėra nepageidaujamų dovanų sąraše! Galiausiai sužinosi, kokius konkrečiai produktus geriausia pardavinėti savo parduotuvėje švenčių laikotarpiu.

9 geriausiai parduodamos (ir populiariausios!) dovanos

Šio sąrašo produktai garantuotai bus parduoti tavo interneto parduotuvėje ir padės tavo klientams lengviau rasti dovanas. Nuo nepakartojamų patirčių dovanų iki naudingų pomėgių dovanų – tau daugiau nebereikės niekur ieškoti produktų rekomendacijų savo parduotuvei.

1. Staigmenos

Kai kurie žmonės mėgsta dovanas-staigmenas, o kiti jų tiesiog nekenčia. Taip, yra rizikos padovanoti kažką visiškai nepraktiško, bet kartu ir galimybė padovanoti smagiausią dovaną gyvenime!

Šventinis kokteilių rinkinysuncommongoods.com, 2019

Dovanomis-staigmenomis mes vadiname kažką visiškai atsitiktinio, netikėto ir smagaus.

Pavyzdžiui, tai gali būti:

 • Tamsoje švytintys medžių ornamentai
 • Kokteilių rinkiniai
 • Receptų knyga „31 diena su brokoliais“
 • Raviolių gaminimo rinkiniai

Pagalvok apie turimus produktus, kaip gali juos patobulinti, suteikti papildomos vertės. Jei įstrigsi, tiesiog paguglink „keisti / kvaili / neįprasti [pagrindinė tavo produktų sritis] produktai“, pvz., „keisti papuošalai“. Iškart rasi daugybę idėjų.

Geras dalykas yra tai, kad tokios dovanos tinka bet kam. Taigi pardavinėdamas tokius įdomius produktus patenkinsi daugelio žmonių poreikius, nepriklausomai nuo jų amžiaus ir lyties.

2. Praktiškos dovanos

Kai kuriems svajonių svajonė yra gauti dovanų daiktą, kurį galės naudoti kasdien. Taigi kas yra praktiška dovana? Tualetinis popierius? Teoriškai, taip… tačiau tai nėra tokia jau gera idėja dovanai, palyginus su:

 • Virtuvės reikmenimis, pvz., pjaustymo lentele (puiki idėja medžio dirbinių parduotuvėms)
 • Rankšluosčiais
 • Gėrimų indais, pvz., termopuodeliais
 • Daugkartinio naudojimo krepšiais (puikiai papildo bet kurią amatų parduotuvę)

Galvok apie savo interneto parduotuvę ir papildyk ją kasdien naudojamais daiktais.

„Great Gatsby“ pirkinių krepšysThe Literary Gift Company, 2019

Visos šios praktiškos dovanos šiek tiek palengvina gyvenimą, taigi jų gavėjai bus išties dėkingi. O jei gavėjai bus dėkingi, tai reiškia, kad ir jūsų klientai bus patenkinti savo pirkiniais!

 3. Jaukios aprangos dovanos

Šaltais žiemos mėnesiais puikiai tinka pardavinėti mielus ir patogius drabužius. Tikrai negalime įsivaizduoti geresnio laiko susisupti į penkis antklodžių sluoksnius. OK, antklodės nėra drabužis, tačiau per šventes jos tampa drabužiu.

Kadangi drabužiai nuolat susidėvi, žmonės vis ieško naujų. Kelios pūkuotų ir jaukių produktų idėjos:

 • Antklodės
 • Džemperiai
 • Šaliai, pirštinės ir kepurės
 • Kojinės

Jei parduodu megztus gaminius ar pagal užsakymą siuvamus gaminius, šie produktai puikiai tiks tavo parduotuvei! Be to, šios prekės bus reikalingos visą švenčių laikotarpį ir visą žiemą. Pardavimai gali būti didesni net ir po švenčių.

4. Dovanų kortelės

Oi, dovanų kortelės... tingių dovanotojų dovana. Žmonės perka dovanų korteles, nes tai nereikalauja priimti sprendimą ir tikrai sunku suklysti dovanojant dovanų kortelę.

Kas antras žmogus pirmenybę teikia dovanų kortelei, o ne produktui. Ir mes jų nekaltiname – dovanų kortelė leidžia gavėjui išsirinkti tai, ką nori. O kas gali būti geriau, nei rinktis sau?

Daugelis interneto platformų siūlo techninių sprendimų ruošti dovanų korteles, taigi tik rinkis! Štai kelios idėjos:

 • Dovanų kortelės tavo paties interneto parduotuvei
 • Dovanų kortelės bendradarbiaujant su papildomais brendais (pvz., jei tavo parduotuvė siūlo ekskursijas su gidu, gali pasiūlyti vyno degustacijos netoli esančioje vyninėje kortelių)

SPA dovanų kortelėUnimarine SPA, 2019

Sukurk savo skaitmenines dovanų korteles ir reklamuok jas paskutinės minutės pirkėjams. Tai puiki dovana, kurią gali užsisakyti ir gauti per kelias sekundes, iškart atspausdinti ir padėti po kalėdine eglute.

5. Patirčių dovanos

Šiais laikais, kai daugybė žmonių teigia, jog jiems nieko nereikia, išeitis gali būti padovanoti naujų patirčių. Žiūrėk šiame skrynšote, kaip populiarėja patirčių dovanos:

Patirčių dovanos, Google Trends, 2019

Sąvoką „patirties dovana“ gali suprasti kaip tik nori, bet iš esmės tai reiškia, kad dovanojama per kokią nors veiklą įgyjama patirtis. Vienam tai gali būti jodinėjimas žirgais, o kitam – kažkas labai ypatingo. Kai kurios labiau tradicinės patirčių dovanos:

 • Teatro, kino, koncertų bilietai – puikiai tinka recenzentų blogams, pvz., filmų apžvalgų blogams
 • Visa diena SPA – tiks, jei tavo parduotuvėje parduodami geros savijautos ir grožio produktai
 • Stovyklavimas, naktiniai žygiai – idealu kelionių blogams arba ekskursijų parduotuvėms
 • Virimo, siuvimo, meno ir kt. dirbtuvės – puikiai papildys tavo rankų gamybos produktų asortimentą!

Geriausia, jei parduotuvę papildysi įvairiomis patirčių dovanomis – tegul vienos patirtys būna ramios ir sėslios, o kitos – aktyvios. Tuomet tavo klientai turės daugiau pasirinkimo galimybių.

6. Prabangos dovanos

Nors šventės paprastai reiškia laiką su šeima ir buvimą kartu, tai nereiškia, kad negalime paišlaidauti dovanoms artimiesiems. Tačiau kas yra išlaidavimas?

2018 m. 33 % Amerikos suaugusiųjų buvo numatę išleisti mažiausiai 1000 $ dovanoms vienam asmeniui. 22 % amerikiečių planavo išleisti nuo 500 iki 900 $, 29 % – nuo 100 iki 499 $, ir tik 3 % ketino išleisti mažiau nei 100 $. Tad pagalvok ir apie triženklę sumą kainuojančias dovanas.

Vėrinys su širdutėmisKAY Jewelers, 2019

Kodėl tai naudinga? Brangios ir prabangios dovanos tavo parduotuvėje suteiks klientams galimybę rinktis dovaną pagal kainą. Štai sąrašas tinkamų prabangių dovanų:

 • Papuošalai
 • Šventinės kelionės
 • Kvepalai
 • Dizainerių gaminiai

Jei šie produktai atitinka tavo rinkos nišą, įtrauk jų! Jei ne, nesijaudink – mes neabejojame, kad gali pakelti bet kurio savo produkto lygį.

Gali supakuoti prabangos prekes į skirtingas pakuotes, pasiūlyti pridėti ranka parašytas dovanų korteles ar net į patį gaminį įtraukti brangesnių medžiagų.

7. Geros savijautos dovanos

Rūpinimosi savimi ir geros savijautos dovanų nuolat aktyviai ieškoma, ypač per šventes. Norint nupirkti tokio tipo dovaną, nereikia eiti plėšti banko. Bet jei norite išleisti daugiau, galima rasti gana daug ir prabangių pasiūlymų.

Geros savijautos dovanos, Google Trends, 2019

Geros savijautos dovana gali būti bet kas – nuo grožio ir sveikatos priežiūros iki atsipalaidavimo procedūrų:

 • Barzdos aliejus
 • Vonios putų bombos ir dušo želė
 • Druskos šviestuvai
 • Veido kaukės
 • Kvapios žvakės

Šiais produktais galima papildyti geros savijautos blogą, grožio prekių parduotuvę ar net fitneso blogą. Kai reikia nuspręsti, kuriuos iš šių produktų pardavinėti savo parduotuvėje, pagalvok apie jų kainų diapazoną. Gera idėja turėti ir pigesnių, ir prabangesnių produktų. Tokiu būdu kiekvienas apsilankęs tavo parduotuvėje ras ką nors pagal savo kišenę.

8. Suasmenintos dovanos

Kas nenorėtų puodelio „Geriausias pasaulio žmogus“? Arba marškinėlių su trimis kačiukais, jojančiais ant arklio? Visi mėgsta suasmenintas dovanas, nes jos unikalios.

Kalbant apie suasmenintas dovanas, geriausia yra tai, jog turi neribotas galimybes kurti tokių produktų dizainą. Ir dar, kad parduotuvė būtų tvarkinga ir atitiktų tavo brendą – kurk būtent savo nišinei rinkai.

Kavos puodeliaiWait But Why Store, 2019

Šiais laikais galima beveik viską pritaikyti klientui. Kalbant apie šventes, šiuo metu žmonės labiau linkę pirkti tam tikras prekes, todėl orientuokis į šiuos dovanoms tinkamus produktus:

 • Puodeliai
 • Vėriniai
 • Džemperiai
 • Antklodės

Kalbant apie šaltinius, tokius gaminius gali kurti pats arba naudotis trečiųjų šalių paslaugomis. Jie įgyvendins tavo pateiktą dizainą, tada atspausdins ir išsiųs produktus tavo klientams.

9. Pomėgių dovanos

Žmonės linkę daugiau išleisti pomėgiams, nes jie vertina savęs tobulėjimą. Pomėgių produktų rinka nuolat auga. Turint omenyje dar ir augančią patirčių dovanų paklausą, gali sukurti aukščiausio lygio pomėgių ir patirties dovaną.

Šokolado degustavimo rinkinysAskinosie, 2019

Savo interneto parduotuvę tikriausiai ir sukūrei galvodamas apie savo pomėgius. Pagalvok apie dovaną, susijusią su savo pomėgiais, kurią norėtum gauti. Pavyzdžiui:

 • Pieštukų rinkiniai, eskizų pagalvėlės ir origamių rinkiniai su menu susijusioms svetainėms
 • Receptų knygos, produktų matavimo lentelės maisto gaminimo blogams ir virtuvės reikmenų parduotuvėms
 • Drožybos rinkiniai, medienos medžiagų instrukcijos medžio dirbinių parduotuvėms

Viskas priklauso nuo jūsų nišinės rinkos ir žmonių interesų. Galvokite apie savo klientus ir pridėkite produktų, kuriuos jie pirktų savo pomėgiams. Tikėtina, kad jūsų klientai pirks dovanų ir sau!

3 blogiausiai parduodamos kalėdinės dovanos

Uh, nėra nieko bjauresnio, kaip žiūrėti, kai kažkas išpakuoja tavo dovaną ir pamatyti apsimestinę šypseną. Jie padėkoja, bet tu supranti, kad tavo dovana nepatinka. Tikrai nenori, kad taip jaustųsi tavo klientai.

Štai 3 produktai, kurių neturėtum įtraukti į savo asortimentą ir reklamuoti kaip kalėdines dovanas – vis tiek niekas nenori jų gauti.

1. Perdovanojami ir naudoti daiktai

Parduoti ir dovanoti naudotus daiktus yra sudėtinga. Visų pirma, negali garantuoti, kad naudotas daiktas tinkamai veikia ir neturi jokių matomų defektų. Antra, kaip nustatyti kainą daiktui, kuris jau buvo naudotas? Ir trečia, perdovanoti dovaną negražu. Nebent, žinoma, tokia keitimosi dovanomis tema.

Dėl perdovanojamų dovanų… Amerikiečiai 2018 m. išleido 13 milijardų dolerių nepageidaujamoms dovanoms. Neblogai, ar ne? Tai dar ne viskas – 22 % nepageidaujamų dovanų gavėjų perdovanojo gautas dovanas – 2 milijardai dolerių vien tik perdovanotoms dovanoms. Kaip manote, ar perdovanotų dovanų gavėjai buvo labai patenkinti savo dovanomis?

Jei tavo interneto parduotuvė nėra skirta taupantiems, nerekomenduojame pardavinėti naudotų daiktų. Daugeliui žmonių nepatinka gauti tokias dovanas.

2. Namų valymo priemonės

Namų valymo priemonės yra visai kitas praktiškų dovanų lygis. Valymo priemonės nėra vertos būti dovanomis ir gali sukelti neigiamų minčių.

Tik pagalvok, jei padovanotum savo mamai 12 pakuočių „Fairy“ indų ploviklio. Kaip tai atrodytų? Tikriausiai ji į tave žiūrės keistai ir manys, kad jau kažką blogai galvoji apie jos virtuvės švarą. Negausi deserto!

Taigi, juk nenori, kad tavo klientai taip jaustųsi (ir negautų deserto), todėl nesiūlyk pirkti valymo priemonių kalėdinėms dovanoms.

3. Dekoratyviniai niekučiai

Keraminiai angeliukai, medinės snaigės, vazelės ir kaimiškos skardinės – daugeliui žmonių tikrai ne geidžiamiausios dovanos.

Per šventes tinka dovanoti ką nors prasmingo ar bent jau naudingo. Dekoratyviniai niekučiai atrodo kaip paskutinę minutę sugalvota dovana, kurios niekas nenori. Ir dabar, kai žmonės stengiasi mažiau pirkti ir siekia minimalizmo, tie niekučiai yra visiška idėjos priešingybė. Taigi geriau, kad tavo parduotuvėje jų nebūtų.

O dabar tu

Kalėdos yra įtemptas metas ir tavo klientams, ir tau. Tavo klientai nori rasti gerų dovanų, negaišdami daug laiko paieškoms, o tu nori, kad žmonės pirktų dovanas iš tavo parduotuvės.

Peržiūrėk mūsų geriausiai parduodamų kalėdinių dovanų sąrašą ir pasižymėk tuos produktus, kurie tiktų tavo parduotuvei. Tada susirask gerus tiekėjus arba pats sukurk tuos produktus, įkelk juos į savo parduotuvę ir pradėk reklamuoti!

Puikios dovanos esmė yra parodyti jos gavėjui, kad skyrei laiko ir galvojai, ką geriausia padovanoti. Apgalvok savo parduotuvės asortimentą ir, jei kyla abejonių – klausk savęs, ar norėtum gauti tai dovanų?

Tad dabar peržiūrėk savo parduodamus produktus ir palik tik tuos, kurie galėtų būti geriausia Kalėdų dovana, o tu – geriausias Kalėdų senelis!