Išsami instrukcija, kaip žingsnis po žingsnio jūsų internetinėje parduotuvėje nustatyti Instagram Shopping funkciją (ir kam to reikia)

Bruno Veberis
Išsami instrukcija, kaip žingsnis po žingsnio jūsų internetinėje parduotuvėje nustatyti Instagram Shopping funkciją (ir kam to reikia)

Instagramą labai vertina ir influenceriai, ir verslininkai – tai aišku kaip dieną.

Su 1 milijardu aktyvių vartotojų per mėnesį, skrolinančių savo instagramą kasdien, ir 80% paskyrų, sekančių įmones, tai socialinės žiniasklaidos platforma, puikiai reklamuojanti jūsų įmonę ir produktus.

O dabar ir dar daugiau, kai 2018 m. pristatyta pirkimo per instagramą funkcija. Štai kodėl jums ir jūsų verslui tai naudinga.

 Kas yra pirkimas per instagramą?

Pirkimas per instagramą – tai iš esmės vaizdinė parduotuvės vitrina, padedanti žmonėms per instagramą susipažinti su jūsų produktais.

Ji veikia panašiai, kaip žmogaus žymėjimas įraše. Pirkėjai gali bakstelėti pažymėtą įrašą savo juostoje arba spustelėti parduotuvės mygtuką įmonės paskyroje ir peržiūrėti prekes.

Kai žmonės baksteli produkto žymę, jie iškart patenka į produkto aprašymo puslapį, kuriame yra:

 • Produkto paveikslėlis iš jūsų įrašo
 • Produkto pavadinimas
 • Produkto kaina
 • Nuoroda, vedanti tiesiai į jūsų interneto svetainę, kurioje jie gali įsigyti produktą

Štai kaip atrodo tipinis instagramo pirkimo įrašas:

O čia produkto puslapis, kuris atsidaro bakstelėjus vieną iš produktų:

Čia instagramo istorija, pažymėta parduodamo produkto etikete:

Kam jums reikia pirkimo per instagramą funkcijos?

Dar visai neseniai vienas iš kebliausių dalykų, susijusių su verslu instagrame, buvo negalėjimas bendrinti nuorodų antraštėse arba pažymėti produktų instagramo įrašuose.

Instagram Shopping funkcija šią problemą išsprendžia – pirkimas atrodo mažiau transakcija, o labiau veiksmas, ši funkcija įtraukiančiu, net pramoginiu būdu sujungia jūsų prekės ženklą su klientais.

Naudodamiesi Instagram Shopping funkcija, galite informuoti apie produktus įprastuose įrašuose ir instagramo istorijose, kurias, beje, kasdien skaito 500+ milijonų vartotojų. Dabar instagrameriai jūsų produktus gali net atrasti Search & Explore dalyje. Tik pažiūrėkite į visus šiuos prekių ženklus ir jų produktus!

Ir visiškai nesvarbu, ar atstovaujate gerai žinomą prekės ženklą, ar mažą, ką tik pradėtą verslą. Kiekvienas gali naudotis privalumais – svarbiausia, kad jūsų klientai dabar galės apsipirkti net neišeidami iš instagramo.

Norite pradėti? Toliau aprašome, kaip nustatyti Instagram Shopping žingsnis po žingsnio.

1. žingsnis: Turite turėti internetinę parduotuvę.

Aišku, nėra jokios prasmės nustatyti pirkimo per instagramą funkcijos, jei neturite internetinės parduotuvės ir produktų, kuriuos norėtumėte parodyti ir parduoti naudodamiesi šia funkcija.

Taigi – tai startinis taškas. Jei jau turite internetinę parduotuvę – puiku! Tačiau jei jos dar nesukūrėte, štai labai naudinga instrukcija, kaip žingsnis po žingsnio susikurti e. parduotuvę su Mozello nuo pat pradžių.

2. žingsnis: Įsitikinkite, kad galite naudotis Instagram shopping

Ne mažiau svarbu pasitikrinti, ar galite siūlyti apsipirkti per instagramą. Yra keli reikalavimai, kuriuos turi tenkinti jūsų instagramo paskyra ir įmonė. Tad būtinai atsakykite į šiuos klausimus:

 • Ar Instagram Shopping funkcija yra patvirtinta jūsų šalyje? Instagram Shopping funkcija šiuo metu galima šiose rinkose, tad pasitikrinkite, ar jūsų šalis įtraukta į sąrašą.

 • Ar sutinkate su instagramo prekybos sutartimi ir komercijos politikomis?

 • Ar daugiausia parduodate fizines prekes? Instagramas planuoja netolimoje ateityje išplėsti funkciją ir paslaugoms bei skaitmeniniams produktams. Tačiau šiuo metu Instagram Shopping skirta tik fizinėms prekėms.

 • Ar jūsų instagramo paskyra yra nustatyta kaip įmonės paskyra? Instagramo paskyros yra dviejų tipų – privačios ir verslo. Jei jūsų paskyra privati, galite lengvai susikurti verslo paskyrą naudodamiesi šia instrukcija. Galite susikurti visiškai naują paskyrą arba turimą privačią paskyrą padaryti verslo paskyra.

 • Ar jūsų instagramo paskyra susieta su feisbuko verslo puslapiu? Jei norite naudotis instagramo verslo įrankiais (įskaitant Instagram Shopping), turite turėti savo verslo feisbuko puslapį. Naudokitės šia instrukcija ir jį susikurkite, tada susiekite su savo verslo instagramo paskyra.

 • Ar turite naujausią instagramo versiją?

Ar jūsų feisbuko puslapyje ir instagramo verslo paskyroje yra pakankamai veiklos? Naujai sukurti puslapiai gali būti ne iš karto patvirtinti Instagram Shopping, todėl jums gali tekti pirmiausia parodyti savo aktyvumą.

Jei galite teigiamai atsakyti į visus šiuos klausimus, tada viskas gerai! Štai ką reikia daryti toliau, kad nustatytumėte Instagram Shopping ir susietumėte šią funkciją su savo internetine parduotuve.

3. žingsnis: Susiekite Instagram Business su feisbuko katalogu

Toliau turėsite susieti savo instagramo verslo paskyrą su feisbuko katalogu.

Feisbuko katalogas yra paprasčiausias informacijos apie jūsų parduotuvės prekes rinkinys. Feisbuko katalogai naudojami ne tik žymėti produktus instagrame ir papildyti naujais produktais jūsų feisbuko parduotuvę, bet ir kurti reklamas, taip pat kitiems tikslams.

Pirmiausia pereikite į katalogo valdymo įrankį. Čia galėsite sukurti naują katalogą arba susieti su instagramu jau turimą katalogą.

Norėdami sukurti feisbuko katalogą savo fizinėms prekėms, rinkitės e. komercijos kategoriją, kuri leis naudoti produkto žymas ir etiketes instagrame. Bakstelėkite Next.

Tada pasirinkite, kaip pridėsite produktų į savo katalogą. Pasirinkite funkciją Upload Product Info, jei norite informaciją apie savo prekes įkelti rankiniu būdu.

Išsiskleidžiančiame meniu pasirinkite įmonę, kuri yra katalogo savininkas (feisbuko puslapį, kuriame pateikti produktai). Tada pasirinkite savo katalogo pavadinimą ir bakstelėkite Create.

Kitas žingsnis – pridėti produktų į katalogą. Eikite į Products ir bakstelėkite Add Products. Pasirinkite funkciją Add Manually.

Dabar įkelkite visą reikalingą informaciją – pavadinimą, paveikslėlį, aprašymą, kainą ir nuorodą į savo interneto svetainę, kur žmonės gali rasti išsamesnės informacijos. Bakstelėkite Add Product.

Pastaba: svetainė, kurią čia pridėsite, taip pat bus nuoroda, į kurią Instagram Shopping įrašas tiesiogiai nukreips jūsų klientus, kai jie bakstelės pažymėtą produktą. Tad pasirūpinkite, kad nuoroda, kurią pridedate, nuvestų tiesiai prie produkto jūsų svetainėje.

Procedūrą kartokite pridėdami į katalogą tiek produktų, kiek norite. Kai baigsite, spustelėkite Done. Galiausiai jūsų katalogas atrodys taip:

Dabar, kai feisbuko katalogas sudarytas, reikia jį susieti su instagramo paskyra. Skiltyje Settings pasirinkite Connected Instagram Business profiles ir tada Manage Profiles.

Pateikite savo paskyrą patikrai. Atminkite, kad jūsų paskyra turės būti patvirtinta prieš tai, kai galėsite naudotis pardavimo per instagramą funkcija – patikros procesas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų.

4. žingsnis: Užsiregistruokite Instagram Shopping per savo paskyrą

Kai jūsų paskyra bus patvirtinta, gausite pranešimą iš instagramo.

Pagaliau! Dabar baikite nustatymo procesą pereidami į savo instagramo paskyrą ir Settings and Business bakstelėkite Shopping.

Kai patvirtinsite Prekybos sąlygas, galėsite pasirinkti produktų katalogą ir susieti jį su savo verslo profiliu.

5. žingsnis: Pradėkite žymėti savo produktus instagramo įrašuose ir istorijose

Dabar, kai jūsų instagramo pardavimo kanalas susietas su jūsų produktų katalogu, galite pradėti dėti produktų žymas ir etiketes, kad jūsų įrašai ir istorijos būtų prieinami pirkėjams.

Kurkite įrašus kaip įprastai ir bakstelėkite Tag Products, kad pridėtumėte produktą iš savo katalogo. Galite žymėti:

 • iki 5 produktų paveikslėlyje arba vaizdo įraše
 • iki 20 produktų kelių paveikslėlių įrašuose

Istorijose gali būti po vieną etiketę. Galite:

 • pasirinkti produkto etiketės spalvą ir tekstą
 • pašalinti iš žymos nereikalingus žodžius

6. žingsnis: Analizuokite pirkimo įžvalgas

Galiausiai, kai jūsų pirkimui pritaikytos instagramo parduotuvės vitrina jau veikia, apsilankykite Insights skirtuke savo paskyroje ir pasižiūrėkite, kiek jūsų pardavimo įrašai ir istorijos yra efektyvūs.

Šios įžvalgos gali padėti jums sužinoti daugiau apie savo klientus, kaip žmonės reaguoja į jūsų pasiūlymus, kurios prekės gali būti paklausesnės.

Pabaigai

Instagramo, vienos iš labiausiai įtraukiančių socialinių platformų, verslui neįmanoma (arba tiksliau – nebūtų labai protinga) ignoruoti.

Tą patį galima pasakyti apie Instagram Shopping funkciją – galingą įrankį verslui, didelėms ir mažoms įmonėms, kuris padės padidinti lankomumą, pardavimus, ir galiausiai labai palengvins pirkimą, suteiks pirkėjams daugiau malonumo.

Ką manote apie pirkimą per instagramą? Kaip tai padėjo jums didinti internetinės parduotuvės apyvartą? Pasidalinkite komentaruose!