Kaip padaryti profesionalias prekių nuotraukas neturint fotografavimo patirties ir su nuliniu biudžetu?

Bruno Veberis
Kaip padaryti profesionalias prekių nuotraukas neturint fotografavimo patirties ir su nuliniu biudžetu?

Jei prekiaujate internetu, tuomet jūsų sėkmė priklauso nuo puikios prekių nuotraukų kokybės. Taigi šis straipsnis kaip tik jums.
Įsidėmėkite!

Perkant internetu, svarbiausia – prekės išvaizda. Iš tiesų, tyrimai rodo, kad 93 proc. pirkėjų internetu mano, kad jų apsisprendimui pirkti lemiamą įtaką padarė būtent vaizdinis prekės pristatymas.

O profesionalios nuotraukos suteiktų jūsų prekių ženklui ir prekėms daugiau patikimumo ir vertės potencialių pirkėjų akyse. Jei tikėsime statistika, žmonės mielai apsiperka elektroninėse parduotuvėse, kurios pristato aukštos kokybės prekių nuotraukas.

Užmirškite brangius fotografijos kursus! Šis straipsnis yra viskas, ko jums reikia, kad namuose su savo fotoaparatu padarytumėte puikių prekių nuotraukų tinklalapiui ar elektroninei parduotuvei.

Štai ką jūs išmoksite:

  • kaip pasiruošti fotosesijai (ir dar, žinoma, kokių priemonių jums reikės);
  • kaip sukurti foną fotosesijai;
  • kaip paruošti prekę fotosesijai;
  • kaip fotografuoti prekes;
  • kaip redaguoti prekių nuotraukas.

Tuomet pradėkime!

Kaip pasiruošti fotosesijai?

Pribloškiančioms nuotraukoms nebūtina studija ir brangūs prietaisai. Iš tiesų, greičiausiai viską, ko jums reikia, turite namuose arba galite nebrangiai įsigyti pramoninių ir biuro reikmenų parduotuvėse.

Štai ko jums reikės namų fotosesijai:

  • fotoaparato – tiks bet koks, kurį mokate valdyti. Tai gali būti tiek skaitmeninis, tiek jūsų mobiliojo telefono fotoaparatas („Samsung Galaxy S9 Plus“, „Huawei Mate 10 Pro“ ir „Apple iPhone X“ laikomi šiuo metu geriausius fotoaparatus turinčiais telefonais);
  • fono – vienspalvio matinio popieriaus ar plakato (smulkesniems objektams), gali būti audinio atraiža, pavyzdžiui, drobė (stambesniems objektams). Jei sugalvojote kažką įdomaus, nuotraukoms galite rinktis išradingesnį foną, pavyzdžiui, medinę lentą ar marmurinį stalviršį;

Patarimas:
jei norite akcentuoti kokias nors prekių detales, fono spalva neturi per stipriai kontrastuoti su prekės spalva. Galbūt tai skamba prieštaringai, bet dėl didelio kontrasto detalės gali tiesiog išnykti. Geriau rinkitės mažiau kontrastingą foną ir naudokite šviesos reflektorius.

  • apšvietimo – dieną pasinaudokite natūralia šviesa ir fotografuokite šalia lango;
  • šviesos reflektoriaus – balto plakato, kurį naudosite, kad šviesa į jį atsimušdama apšviestų fotografuojamą objektą;
  • stalo daiktams išdėstyti;
  • dėžės ar knygų krūvos bei juostos fonui pritvirtinti, nebent atremtumėte jį į sieną.

Štai kaip turėtų atrodyti jūsų namų fotostudija:

Nuotraukos šaltinis: Photojojo

Jei dienos šviesos nepakanka, fonui galite pasigaminti fotografinę šviesdėžę (ji nekainuos net 15 dolerių!). Jei naudosite šviesdėžę, rinkitės dvi vienodas šviesos diodų lempas, kad šviesos spalva ir intensyvumas būtų toks pat. Be to, patogiau rinktis prie stalo tvirtinamas lempas.

Štai dar keli dalykai, kuriuos galite panaudoti:

  • suolelis, jei fotografuosite iš viršaus;
  • trikojis padės išvengti išsiliejusių nuotraukų;
  • balta paklodė langui uždengti, jei natūrali šviesa per ryški;
  • dekoravimo priemonės (smeigtukai, segtukai ir kitokios smulkios puošmenos), kad jūsų prekė nuotraukoje atrodytų geriausiai;
  • puošybos elementai, jei nuotraukose norite perteikti stilingą gyvenimo būdą.

Kaip sukurti foną fotosesijai?

Ruošdamiesi visų pirma apgalvokite, kokio tipo nuotraukų norite – fotografuotų iš viršaus ar besiūliame fone. Sprendimas priklausys nuo fotografuojamos prekės.

Nuotrauka besiūliame fone – fotografavimo būdas naudojant foną iš vieno popieriaus lapo ar audinio gabalo be jokių siūlių ar linijų. Fonas yra už prekės ir po ja be jokių sujungimo siūlių ar linijų. Šis būdas paprastai naudojamas erdviniams daiktams, pavyzdžiui, skrybėlėms, puodeliams, augalams ir kt.

Fotografavimas iš viršaus – fotografavimo būdas, kai ant plokščio pagrindo / fono esantys daiktai fotografuojami iš viršaus. Šis metodas puikiai tinka, pavyzdžiui, marškinėliams, sąsiuviniams, atvirukams ir kt.

Išsirinkę fotografavimo būdą savo prekei, galite atitinkamai pasiruošti aplinką.

  • Jei naudosite besiūlį pagrindą, foną tieskite ant stalo šalia lango arba naudokite savo gamybos šviesdėžę su lempomis.

  • Jei fotografuosite iš viršaus, foną tieskite ant žemės tarpduryje arba pasistatykite suolelį, jei fotografuojamą prekę dedate ant stalo.
    Kaip paruošti prekę fotosesijai?
    Prieš fotografuodami įsitikinkite, kad prekė atrodo tobulai. Jei prekę priartinsite ir gerai apšviesite, išryškės net ir menkiausi jos trūkumai.
    Netingėkite, nes visuomet lengviau tinkamai pasiruošti fotosesijai, nei po to redaguoti nuotraukas specialiomis programomis.

Priklausomai nuo to, kokia jūsų prekė:

  • išplaukite
  • išblizginkite
  • išlyginkite
  • pašiauškite
  • nuvalykite dulkes ar pūkus
  • o gal prireiks ir dar kažko...

Kaip fotografuoti prekes?

Taigi pasiruošėte fotosesijai, jūsų prekė atrodo nepriekaištingai. Ką gi, dabar galima fotografuoti.

Visų pirma, išrinkite prekei tinkamą padėtį ir sureguliuokite apšvietimą.

Pavyzdžiui, jei šviesa per ryški, pridenkite langą balta paklode, kad sušvelnintumėte šviesą.

Jei prekė meta tamsų šešėlį, paieškokite kitos lempos, kuri apšviečia prekę iš užpakalio. Būtent dabar jums gali praversti reflektorius, nes nuo jo atsimušdama šviesa apšvies prekę ir sumažins šešėlį.

Patarimas:
jei įmanoma, sujunkite fotoaparatą su kompiuteriu, kad nuotraukas galėtumėte iškart matyti didesniame ekrane. Taip pastebėsite visus trūkumus ir galėsite juos ištaisyti fotografuodami, o ne redaguodami nuotraukas.

Fotografuodami prekes (ir vėliau redaguodami nuotraukas), atkreipkite dėmesį į tris pagrindines kompozicijos taisykles.

  • Nepamirškite simetrijos, nes tuomet prekės vaizdas bus tikslesnis ir profesionalesnis. Pavyzdžiui, jei fotografuojate marškinėlius ilgomis rankovėmis, pasirūpinkite, kad abi rankovės būtų išdėstytos simetriškai, atsižvelgiant į kaklą ar apatinį kraštą.

  • Akcentuodami svarbiausius prekės elementus, vadovaukitės trečdalių taisykle. Kitaip tariant, įsivaizduokite savo nuotrauką, padalytą į devynias lygias dalis, ir įsitikinkite, kad svarbiausi elementai patenka tarp šių linijų.
  • Palikite negatyvios erdvės, kad prekė išsiskirtų. Kitaip tariant, nepriartinkite jos per daug, o palikite aplink ją baltos erdvės, kad žiūrinčiajam į nuotrauką būtų aišku, į ką sutelkti dėmesį.

Patarimas:
„ConversionXL“ eksperimentas. „Conversion XL“ atliko eksperimentą ir nustatė, kad didesnėje negatyvioje erdvėje prekė atrodo vertingesnė ir brangesnė nei nuotraukose, kuriose palikta mažiau negatyvios erdvės. Prisiminkite šias taisykles fotografuodami, karpydami ir redaguodami

Kaip redaguoti prekių nuotraukas?

Nuotraukas galite redaguoti naudodami programas „Photoshop“ arba „Illustrator“, jos padės paruošti profesionalias nuotraukas jūsų tinklalapiui. Jei tokias programas turite, greičiausiai mokate jomis naudotis, o jei dar to daryti neteko, čia galite susipažinti su „Photoshop“ pagrindais.

Jei neturite programų „Photoshop“ ar „Illustrator“ arba nemokate jomis naudotis, visuomet galite pasinaudoti telefone esančiomis redagavimo priemonėmis ir mobiliosiomis programėlėmis.

Štai keletas mobiliųjų programėlių, kurias naudoja profesionalūs fotografai:

  • VSCO
  • „Snapseed“
  • „Adobe Lightroom CC“
  • „Afterlight 2“
  • „Adobe Photoshop Express“

Jei nuotraukas redaguosite telefone esančiomis priemonėmis, pateikiame keletą patarimų.

  1. Iškirpkite ir išlyginkite nuotrauką (nepamirškite trečdalių taisyklės!).
  2. Paryškinkite vaizdą, kad jis atrodytų profesionaliai.
  3. Sureguliuokite šviesumą.
  4. Panaikinkite šešėlius.
  5. Padidinkite kontrastą, kad išryškėtų prekė.
  6. Sureguliuokite ekspoziciją, jei objektas neatrodo pakankamai šviesus.
  7. Pagyvinkite spalvas, kad išryškėtų detalės.

Nuotraukos šaltinis: Pinkpot

Ir pabaigai – būkite pasiruošę ir tobulinkite įgūdžius

Svarbiausia – tinkamai pasiruošti, todėl prieš fotosesiją aiškiai suformuokite idėją ir vadovaukitės ja fotografuodami. Tai padės tinkamai pasiruošti ir pasirūpinti, kad dirbant nepritrūktų darbo įrankių ar dekoravimo elementų.

Ir nepamirškite – per kančias į žvaigždes! Nepasiduokite, jei per pirmąją fotosesiją nepavyko sukurti žurnalo viršelio vertos nuotraukos. Tiesiog mėginkite kitas fotoaparato nuostatas, kitą apšvietimą arba rinkitės kitokius redagavimo būdus.