Kaip sukurti iš tiesų patrauklų interneto svetainės tekstą?

Bruno Veberis
Kaip sukurti iš tiesų patrauklų interneto svetainės tekstą?

Rašytinis žodis yra išties galinga priemonė ir ypač svarbi kuriant interneto svetainę – jūsų interaktyviąją vizitinę kortelę. Patrauklus tekstas gali privilioti naujų klientų, o netikęs – juos atstumti. Šis straipsnis padės jums pasukti tinkamu keliu ir sukurti lankytojui įdomų turinį.

Kad patiekalas būtų skanus, reikia gerų produktų, o kad interneto svetainės tekstas atliktų savo darbą, reikia kelių svarbių elementų. Tai yra:

  • antraštės,
  • paantraštės,
  • veiksmų imtis kviečiančių mygtukų,
  • produktų / paslaugų ar charakteristikų aprašymų;
  • informacijos apie puslapį.

Tačiau, prieš išsamiau analizuodami šiuos elementus, pamėginkime išsiaiškinti, kas gi yra tas didysis žvėris SEO, arba optimizavimas paieškos sistemoms. Neatsižvelgiant į SEO, neįmanoma sukurti jokios interneto svetainės, nes tai padeda surasti jūsų svetainę ir gerina jos matomumą.

Raktažodžių tyrimas – svarbiausia ir vertingiausia veikla, kuri padės optimizuoti jūsų interneto svetainės paiešką, net jei esate visiškai žalias optimizavimo paieškos sistemų srityje. Naudodami tokias priemones kaip „Google AdWords Keyword Planner“ arba „MOZ Keyword Explorer“, galite suprasti, kurie raktažodžiai yra svarbūs, ir įtraukti juos į savo tekstą.

O dabar, kai jau pasiruošėte raktažodžius, galime pradėti kurti tekstą.

 1. Antraštės

Bet kuris tekstų rašytojas jums pasakys, kad kuriant interneto svetainę pirmoji lankytojui į akis kritusi antraštė bus lemiama. Tinkama antraštė gali pagerinti konversijos rodiklį geriau nei patys didžiausi svetainės pakeitimai, o tai ir įrodė šis bandymas.

Iš pradžių gali pasirodyti visiškai paprasta sukurti trumpą žodžių junginį, apibūdinantį jūsų produktą ar verslą apskritai. Tiesa yra ta, kad gerai antraštei sukurti reikia įgūdžių. Bet nesijaudinkite, mes jums padėsime.

Visų pirma, pasistenkite nepakliūti į abejotinos vertės spąstus. Žmonėms patinka autentika, ir jie lengvai atskiria grūdus nuo pelų.
Nereikia perdėtai skambių antraščių, tokių kaip „geriausi socialinių tinklų valdytojai“ arba „kuriame rinkodaros strategijas, kurios padės jums išaugti net 60 %“.

Verčiau kalbėkite ir rašykite natūraliai. Pagalvokite apie geidžiamiausias savo produkto ar paslaugos ypatybes ir jų naudą, kuo jos išsiskiria ir kokią problemą išsprendžia. Jūsų antraštės turi atsakyti į tokius klausimus:

  • kokia yra paslauga / produktas?
  • kodėl jums naudinga įsigyti produktą / paslaugą?
  • ką galite padaryti su produktu / paslauga?

„Duolingo“ – trumpai ir paprastai, tačiau labai naudingai. Akcentuojama, kuo programėlė naudinga naudotojui (mokytis kalbų) ir kodėl verta ją rinktis (ji visada nemokama):

Nepamirškite, kad norint perduoti veiksmingą žinutę, antraštė turi informuoti apie laukiantį dar vertingesnį pasiūlymą. Tai reiškia, kad žinutė bus aiškesnė naudojant paantraštes ir pristatomuosius paragrafus, išsamiau pristatančius paslaugą, tačiau apie juos pakalbėsime vėliau.

O kaip dėl antraštės ilgio? Na, reikėtų rasti aukso vidurį tarp ne per ilgos ir ne per trumpos antraštės. 6–12 žodžių turėtų būti optimalus ilgis.

Galbūt toliau pateiktos antraščių formulės įkvėps jus.

1 formulė: [jūsų produktas] [jūsų pagrindinė tikslinė auditorija]
Lengva turistinė palapinė keliaujančioms poroms.

2 formulė: [pageidaujamas rezultatas] [per pageidaujamą laiko tarpą]
Išmokite žaisti pokerį per rekordiškai trumpą laiką.

3 formulė: absoliučiai [jūsų produktas]
Absoliučiai NEMOKAMA laiko valdymo programėlė.

4 formulė: [būdvardis] būdas [nauda]
Geresnis būdas norint veiksmingai numesti svorio.

2. Paantraštės

Paantraštės eina iškart po jūsų antrašte puslapio viršuje. Paprastai paantraštėmis siekiama išplėsti pagrindinės antraštės skleidžiamą žinią ir išsamiau informuoti apie produkto arba paslaugos charakteristikas. Greičiausiai jūs kai kurias charakteristikas paminėjote antraštėje, tačiau skaitytojui reikia nuolat priminti, ką jie ras jūsų interneto svetainėje.

Jei antrašte norime atkreipti lankytojo dėmesį ir leisti susidaryti nuomonę, apie ką rašoma šiame puslapyje, tai paantraštė turi suteikti išsamesnę informaciją, prieš kviečiant imtis kokių nors veiksmų.

Štai į ką reikia atkreipti dėmesį rašant paantraštes:

  • informuoti apie naudą. Paantraštės turi išaiškinti jūsų produkto ar paslaugos teikiamą naudą. Jei antraštė informuoja apie tai, kas siūloma ir kam, tai paantraštės padeda suprasti, kas naudoja ir kam;
  • kuo daugiau aiškumo. Jei skaitytojas iki galo nesupranta, kokią žinią siunčia jūsų antraštė, paantraštė turi tai paaiškinti;
  • daugiau paprastumo. Paantraštės paprastai yra ilgesnės už antraštes, tačiau ir jos turi būti trumpos. Užuot be saiko kažką rašę, verčiau pasistenkite, kad jūsų paantraštė būtų lengvai suprantama;
  • skatinkite veikti. Paantraštė yra jūsų šansas įtikinti skaitytoją ką nors daryti ir kviečia eiti toliau! Nepraleiskite tokios progos!

Mobilioji užrašų programėlė „Evernote“ vardija pagrindines charakteristikas, greitai skatina imtis veiksmų ir registruotis nemokamai:

Ši turinio rinkodaros agentūra paantraštėje išaiškina ir konkretizuoja tikslinę auditoriją – ambicingas bendroves, kurios svajoja daug pasiekti:

Jei pritrūko idėjų, galite pasinaudoti toliau pateiktomis paantraščių formulėmis.

1. formulė: [jūsų produktas] padeda jums [1 nauda] ir [2 nauda].
„Brandly“ padeda kurti pribloškiančią medžiagą jūsų projektams.

2. formulė: [jūsų prekių ženklas] yra [išskirtinė ypatybė].
„Car-Yo“ yra vienintelė transporto programėlė, kurioje galite nemokamai rasti viešojo tranzito sistemas.

3. Kvietimas veikti

Patraukli antraštė, gera paantraštė ir kvietimas imtis veiksmų – tai tiesiausias kelias norint pasiekti tikslinę auditoriją ir paskatinti ją veikti.

Trumpai tariant, kvietimas veikti – tai mygtukas arba sąsaja jūsų interneto svetainėje, kuriais skatinama lankytoją atlikti konkretų veiksmą. Tam galima panaudoti pačias įvairiausias dėmesį traukiančias frazes, pavyzdžiui, „atsisiųskite nemokamą programėlę dabar“, „išbandykite nemokamai“, „įsigykite dabar“ ir t. t.

Nepamirškite, kad jūsų kvietimas imtis veiksmų turi būti:

  • vizualiai patrauklus. Kvietimas veikti turi paskatinti lankytoją paspausti mygtuką arba nuorodą. Jis turi būti orientuotas į veiksmą. Tokie kvietimai paprastai pradedami veiksmažodžiu ir pateikiami kaip nurodymas ar rekomendacija;
  • aiškus. Kvietimas imtis veiksmų tiri būti lengvai suprantamas ir aiškiai nurodyti, ką lankytojas gaus paspaudęs mygtuką arba nuorodą. Jis turi būti trumpas – pakanka vos kelių žodžių;
  • lengvai suprantamas. Vizualiniu požiūriu kvietimas imtis veiksmų turi būti pakankamai didelis ir spalvomis išsiskirti iš dominuojančių puslapio spalvų.
    Štai kaip pasielgė „Netflix“:

Laiko apskaitos programinė įranga „DeskTime“ yra puikus pavyzdys, kai kvietimas imtis veiksmų pateikiamas ne iškart po paantrašte, bet vis tiek matomas lankytojui:

Kurdami kvietimo veikti mygtuką arba sąsają, pamėginkite sugalvoti pabaigą sakiniui „Aš noriu...“. Pavyzdžiui:

Formulė: aš noriu [veiksmažodis / konkretus veiksmas].
Registruokitės dabar
arba
gaukite NEMOKAMĄ konsultaciją.

4. Produkto ar charakteristikų aprašymai

O dabar, kai pagrindinis trejetukas jums aiškus, galime pereiti prie produkto ar jo charakteristikų aprašymų – kokia jų įtaka jūsų elektroninei prekybai? Šis tyrimas nustatė, kad, jei nėra informacijos apie produktą arba jeigu jos trūksta, net 20 proc. pirkinių yra nesėkmingi. Taigi kurdami elektroninę parduotuvę nepamirškite ir produktų aprašymo svarbos.

Pagrindinis gero produkto arba jo charakteristikos aprašymo tikslas – paaiškinti, ką produktas daro, akcentuoti jo naudą ir priežastis, kodėl reikėtų jį įsigyti.

Visų pirma, kad jūsų prekės ar paslaugos aprašymas būtų geras, turite žinoti, kas yra jūsų tikslinė auditorija. Pamėginkite suprasti, kas yra jūsų pirkėjas – kuo jis domisi, kaip pateko į jūsų interneto svetainę ir kokios charakteristikos jam yra vertingiausios.

Tuomet imkitės darbo. Aprašymai turi būti aiškūs ir tikslūs – neužimkite vietos bereikšmiais žodžiais ir pirmiausia pasistenkite pateikti svarbiausią informaciją.

Jūsų aprašymai turėtų būti pakankamai ilgi, kad pristatytų pagrindinius dalykus, tačiau per daug neišsiplėskite, kad skaitytojas neprarastų susidomėjimo. Prisiminkite reklamos legendos David Ogilvy patarimą: „Naudokite trumpus žodžius, trumpus sakinius ir trumpus paragrafus.“

Ne mažiau svarbu, ar tekstas lengvai įskaitomas, taigi nebijokite akį traukiančių detalių, pavyzdžiui,

• suženklintų sąrašų;
• pusjuodžiu šriftu ar kursyvu išskirtų frazių;
• daug baltų vietų, paliekančių lankytojui erdvės kvėpuoti.

Pavyzdžiui, Vokietijos automobilių gamintoja „Audi“ pristato technines charakteristikas ir naudą, tačiau per daug neišsiplečia:

Nėra tikslios formulės, kaip parašyti aprašymą, nes tai priklauso nuo to, kiek techniškas yra jūsų produktas ir kokia jūsų tikslinė auditorija. Be to, visada yra išimčių.

Tačiau svarbiausia – sukurkite aiškų, tikslų ir patrauklų aprašymą. Paminėkite produkto naudą ir stenkitės atsakyti į klausimus, kurie galėtų kilti skaitytojui, o tai jau bus gera pradžia.

5. Apie puslapį

Kalbėti arba rašyti apie save ir savo produktą nelengva, kartais tai verčia pasijusti nepatogiai.

Tačiau analitiniai duomenys rodo, kad skiltis „Apie mus“ ar „Apie mane“ yra, ko gero, lankomiausia. Taigi, ar rašyti skiltį apie save, neverta net diskutuoti, tačiau kaip tą padaryti gerai?

Skiltis „Apie mus“ dažniausiai padeda susidaryti vaizdą apie verslo ir juo užsiimančio žmogaus, o gal visos grupės žmonių asmenybes. Kartais šioje skiltyje pristatoma informacija, kaip gimė verslas. Vėlgi nėra vienos visiems sėkmingai veikiančios rašymo formulės. Tačiau galite išbandyti toliau pateiktas rekomendacijas.

  • Nekalbėkite vien apie save. Galbūt tai skamba paradoksaliai, tačiau tai veikia. Pasak skaitmeninės rinkodaros pionierės Annos Handley, „geriausias būdas priversti skaitytoją skaityti toliau, yra kalbėti apie jį, o ne apie save.“ Todėl žodelį „mes“ dažniau pakeiskite žodeliu „jūs“. Kitas būdas – akcentuoti verslo teikiamą naudą, o ne tai, ką jis daro.

  • Atskleiskite savo išskirtinumą. Parodykite savo asmenybę, bendrovės kultūrą ar atskleiskite prekių ženklo vertybes. Kalbėkite autentišku tonu ir taip, tarsi iš tiesų kalbėtų jūsų komanda. Taip atrodysite patrauklesni skaitytojams ir įtikinsite, kad pasirinkdami jus, jie pasirinko teisingai.

  • Naudokite faktus. Užuot abstrakčiai gyrę save ar savo produktus, įtraukite kelias klientų rekomendacijas, tikrus skaičius ar išvardykite gautus apdovanojimus. Tegu faktai kalba patys už save.

  • Pateikite kontaktinę informaciją. Nurodykite adresą ir kitus kontaktus, pavyzdžiui, elektroninį paštą, telefono numerį ir socialinių tinklų profilį, bet nepamirškite patikrinti, ar tokia informacija nepasenusi.

Mikrotinklaraščių interneto svetainės „Tumblr“ skiltis „Apie mus“ yra įdomi, lengvai skaitoma, pateikia duomenų ir akcentuoja skaitytojo patirtį, o ne tinklaraščių ypatybes:

Interneto svetainė progresyvioms moterims „Girlboss“ prisistato ir pristato vertybes skiltyje „Apie“. Lengvai pastebėsite, kad šios ypatybės minimos ir likusiame jų svetainės turinyje:

Štai ir darbas baigtas! Jau turite savo svetainės teksto projektą. Dabar dar kartą peržiūrėkite jį, patikrinkite, ar nėra klaidų, ir pataisykite, jei kyla kokių nors minčių.

Jei įmanoma, atlikite turinio A/B testą; jis padės nustatyti, ar turinys padeda, o gal trukdo parduoti. Palyginkite dvi interneto svetainės versijas, pakeisdami vieną elementą, ir pažiūrėkite, kuri versija veikia geriau.

Jūsų svetainė pasiruošusi pradėti dirbti jums!