Kas yra socialinis įrodymas ir 5 būdai, kaip jį panaudoti savo internetinėje parduotuvėje

Bruno Veberis
Kas yra socialinis įrodymas ir 5 būdai, kaip jį panaudoti savo internetinėje parduotuvėje

Kaip priversti žmogų, kurio niekada nematėte, jumis pasitikėti? Na, jei kas nors kitas pasakytų gerą žodį apie jus.

Iš tiesų, vienas dalykas, kurį sėkmingos svetainės ir e. parduotuvės daro tikrai gerai, yra socialinių įrodymų, padedančių įgyti lankytojų pasitikėjimą, naudojimas. Jei jūsų svetainės lankytojai jumis pasitiki, greičiausiai jie pirks iš jūsų arba rekomenduos jus kam nors kitam, o tai padės jūsų verslui greičiau augti.

Bet kas iš tikrųjų yra tas socialinis įrodymas ir kaip smulkus verslas gali juo pasinaudoti? Dabar ir išsiaiškinkime.

Kas yra socialinis įrodymas?

Kalbant apie interneto svetainę, socialinis įrodymas yra tie teigiami dalykai, kuriuos kiti sako apie jūsų įmonę ir kuriuos galite paskelbti savo svetainėje – kai kas nors garantuoja už jus ar jūsų produktą tiesiogiai pateikdamas atsiliepimą arba netiesiogiai, paprasčiausiai būdamas klientu.

Socialinio įrodymo pavyzdžiai:

  • Apžvalgos
  • Reitingai
  • Medijų logotipai
  • Atvejų tyrimai
  • Paminėjimas socialiniuose tinkluose
  • Klientų logotipai
  • Vartotojų / klientų skaičius
  • Parduotų prekių skaičius
  • Apdovanojimai ir ženkleliai
  • ir kita

Socialinio įrodymo tikslas – įtikinti naujus potencialius klientus ne tik tuo, kad jūsų svetainė yra verta pasitikėjimo, bet ir tuo, kad žmonėms patinka jūsų produktas ar paslauga.

Svarbu, kad įmonė ilgą laiką rinktų duomenis ir apžvalgas ir, jei įmanoma, paverstų juos socialinio įrodymo elementais, kuriuos būtų galima skelbti savo internetinėje parduotuvėje. Tai pirmiausia gali padėti daugiau parduoti, bet taip pat gali turėti teigiamos įtakos lankytojų srautams, puslapyje praleistam laikui ir kitai svarbiai metrikai, kuri didina jūsų pajamas.

Praktiškai panagrinėkime 5 socialinio įrodymo pavyzdžius ir kaip galite jais pasinaudoti savo Mozello parduotuvėje.

5 socialinių įrodymų tipai ir kaip juos naudoti Mozello svetainėje arba internetinėje parduotuvėje

1. Vartotojų atsiliepimai

Vartotojų atsiliepimai yra paprasčiausias, aiškiausias ir veiksmingiausias socialinio įrodymo tipas. Be to, nuo jo lengviausia pradėti.

Šaltinis: Mozello

Vartotojų atsiliepimai parodo svetainės lankytojui, kad kiti žmonės su jūsų produktu ar paslauga turėjo teigiamos patirties. Ir 88 % vartotojų pasitiki kitų vartotojų apžvalgomis tiek pat, kiek asmeninėmis rekomendacijomis.

Norėdami surinkti vartotojų atsiliepimų ir paskelbti juos savo e. parduotuvėje, galite paprašyti klientų, su kuriais palaikote gerus ryšius, parašyti atsiliepimą arba galite tiesiog išsiųsti šaltą e. laišką savo klientams, prašydami pateikti atsiliepimų. Išsirinkite labiausiai patinkantį atsiliepimą, gaukite jį pateikusio asmens sutikimą (ir nuotrauką, jei reikia) ir paskelbkite!

Profesionalo patarimas:

Ar jūsų įmonė sulaukė puikių atsiliepimų per Google apžvalgas? Jas galite integruoti į savo Mozello parduotuvę, pavyzdžiui, su įrankiu Elfisght. Tiesiog sukurkite valdiklį Elfsight, tada nukopijuokite ir įklijuokite kodą į savo Mozello svetainę. Galite pridėti jų Google apžvalgų valdiklį ar bet kurį kitą, kuris atrodo naudingas.

2. Žmonių, naudojančių jūsų produktą, nuotraukos

E. prekybos verslo savininkams vienas geriausių būdų pristatyti savo produktus ir įgyti pasitikėjimą yra nuotraukos. Laimingo žmogaus, besimėgaujančio jūsų produktu, nuotrauka pasakys daugiau nei bet koks tekstinis aprašymas.

Šaltinis: Wooly Organic

Šios nuotraukos turėtų būti rodomos visoje jūsų e. parduotuvėje. Tačiau pasirūpinkite, kad tai būtų ne vien tik apmokami modeliai ir aktoriai. Turėdami specialų skyrių, skirtą vartotojų turiniui, galite parodyti, kad žmonės ne tik naudoja jūsų produktus, bet ir taip jais džiaugiasi, kad nori apie juos kalbėti viešai.

Norėdami surinkti reikiamą medžiagą, socialiniame tinkle galite paskelbti konkursą, kuriame paprašysite žmonių atsiųsti arba įkelti keletą nuotraukų mainais už kokį nors prizą, pvz., nuolaidą ar dovanėlę. Vėlgi – nepamirškite paprašyti sutikimo prieš skelbdami nuotraukas savo e. parduotuvėje ar svetainėje.

3. Klientų logotipai

Jei esate paslaugų teikėjas ar mažmenininkas, turintis stambių verslo klientų, greičiausiai nebus prasmės pridėti žmonių, „besinaudojančių“ jūsų paslaugomis, nuotraukų. Alternatyva – klientų logotipai. Jei yra įmonių, kurios patenkintos jūsų paslaugomis, savo Mozello svetainėje galite sukurti bloką „Pagrindiniai klientai“, kuriame galite pateikti klientų logotipus.

Šaltinis: Lokalise

Žinoma, kuo labiau atpažįstami jūsų klientai, tuo geriau. Tačiau net ir mažai žinomų įmonių logotipai vis tiek yra socialinis įrodymas, rodantis, kad yra žmonių, kurie naudojasi jūsų paslaugomis ir yra jomis patenkinti.

Kai tik pastebite, kad jūsų santykiai su klientu geri ir norite tuo pasigirti kitiems, tiesiog paklauskite, ar jie sutiktų skelbti savo logotipą jūsų svetainėje. Tai yra standartinė strategija B2B versle ir šia socialinio įrodymo taktika naudojasi daugybė įmonių nuo mažų agentūrų iki pasaulinio lygio korporacijų.

4. Medijų logotipai

Augant verslui tikriausiai aktyviai ar pasyviai sulauksite kokių nors paminėjimų svarbiose žiniasklaidos priemonėse. Nesvarbu, ar tai būtų interviu vietiniam naujienų portalui, paminėjimas profesiniame bloge ar svečių skiltis dideliame tarptautiniame leidinyje, tai padeda įtvirtinti jūsų prekės ženklą plačiosios visuomenės ir, žinoma, naujų klientų akyse.

Kai tik sulauksite paminėjimo, kuriuo didžiuojatės, savo svetainėje ar internetinėje parduotuvėje galite pridėti medijų ženklelį ir skiltį „Apie mus kalba“ arba „Žiniasklaidoje“.

Šaltinis: Mindletic

Daugiausia naudos iš to gaus tos įmonės, kurios ieško naujų partnerysčių ar finansavimo, pvz., startuoliai. Investuotojai dažnai nori pamatyti tam tikrą dėmesį, visuomenės susidomėjimą jūsų produktu ar paslauga, o publikacijos žiniasklaidoje yra geras būdas parodyti, kad pasaulis domisi ir kalba apie tai, ką galite pasiūlyti.

Surinkti pakankamai paminėjimų žiniasklaidoje gali būti sunku, nes tam dažnai reikia didelių viešųjų ryšių pastangų – tikslaus pristatymo, straipsnių rašymo ir aktyvaus bendravimo su žiniasklaidos atstovais. Jei pasyviai renkate įdomius prekės ženklo paminėjimus, tai yra puiku, tačiau, jei nesate startuolis, galbūt neverta to aktyviai siekti.

Profesionalo patarimas:

svarbu pridėti nuorodą, nukreipiančią į originalią publikaciją. Taip žmonės gali patikrinti, ar logotipai yra teisėti ir jūs nemeluojate.

5. Atvejų tyrimai

Atvejų tyrimai yra nuostabus būdas išsamiai parodyti, kaip tiksliai padedate savo klientams. Vėlgi, tokio tipo socialiniai įrodymai labiau tiks B2B verslui, tačiau ir tam tikriems bendro vartojimo produktams galima pritaikyti atvejo tyrimą. Pavyzdžiui, jei turite e. parduotuvę, kurioje prekiaujama maisto papildais ar kosmetika, galite paprašyti kliento vesti dienoraštį apie tai, kuo jam naudingi jūsų produktai, ir vėliau jį paversti atvejo tyrimu.

Šaltinis: Truesix

Paprastai atvejų tyrimai aprašomi ir skelbiami bloge. Tačiau juos galite paversti socialinio įrodymo elementu savo pagrindiniame puslapyje, sukurdami tam skirtą skiltį ir pridėdami mygtuką, nukreipiantį į visą bloge aprašytą tyrimą.

Atvejo tyrimas paprastai atsako į 3 pagrindinius klausimus – koks tai projektas, koks buvo kliento iššūkis ir kaip padėjote jį išspręsti. Vėlgi, rengiant atvejo tyrimą svarbu dirbti su klientu, gauti jo nuomonę, konkrečius duomenis ir sutikimą skelbti.

Baigiamosios pastabos

Jei dar tik pradedate savo verslą arba anksčiau negalvojote apie socialinį įrodymą, kad surinktumėte visą reikalingą turinį, turėsite šiek tiek pasistengti. Laimei, kai tai padarysite, galėsite labai paprastai įkelti jį į savo Mozello svetainę – tiesiog pridėkite naują bloką ir suformatuokite jį pagal savo poreikius.

Nebūtina įgyvendinti visko, ką aptarėme šiame straipsnyje. Pagrindinis dalykas, kuris tikrai naudingas kiekvienai įmonei, yra apžvalgos. Tai turėtų būti jūsų svarbiausias prioritetas. Tačiau, jei norite nuveikti dar daugiau, turėdami socialinį įrodymą ir papildę juo savo svetainę, pasinaudokite kitais šiame straipsnyje pateiktais patarimais.

Be to, atminkite, kad socialinio įrodymo skiltį reikia atnaujinti, kai tik sulauksite geresnių atsiliepimų, didesnių publikacijų ir įgysite daugiau klientų. Tai padės verslui sparčiau augti ir kiekvienam naujam klientui parodysite, kad esate tikra žvaigždė, kuri jų nenuvils.