7 klaidos, kurių jūsų įmonė negali sau leisti 2019 metais (+ 6 papildomų dividendų, skirtų elektroninei komercijai, tendencijos)

Bruno Veberis
7 klaidos, kurių jūsų įmonė negali sau leisti 2019 metais (+ 6 papildomų dividendų, skirtų elektroninei komercijai, tendencijos)

Metų virsmas yra tas laikas, kai atrodo, jog kiekvienas jaučia poreikį mokyti kaip geriau atrodyti, sveikiau gyventi ir uždirbti daugiau pinigų.

Štai kodėl mes nusprendėme palengvinti jūsų gyvenimą ir sudaryti sąrašą dalykų, kurių TIKRAI NETURĖTUMĖTE DARYTI, jei norite išlaikyti savo verslą, jau nekalbant apie didesnę sėkmę, 2019 metais.

Taigi, tiesiog būtinai išbraukite šias klaidas iš savo naujųjų metų darbų sąrašo – ir jūsų verslas jums už tai padėkos.

Klaida Nr. 1: interneto svetainės ar internetinės parduotuvės neturėjimas

Interneto svetainė yra daugiau nei tik skaitmeninė skelbimų lenta. Ji taip pat yra jūsų įmonės vizitinė kortelė, galbūt pagrindinis komunikacijos kanalas ir pajamų šaltinis. Kitaip tariant – interneto svetainė YRA jūsų verslas arba bent jau aiškiausia jo reprezentacija.

Laimei, šiandien susikurti interneto svetainę nėra sudėtinga ar brangu. Tokie įrankiai kaip „Mozello“ leidžia lengvai susikurti savo interneto svetainę ir internetinę parduotuvę. Norint tai padaryti, nereikia būti programuotoju ar apdovanojimą pelniusiu dizaineriu.

Štai ką prarandate, jei vis dar neturite interneto svetainės:

  • savo tikslinės auditorijos pasitikėjimą. 75 proc. vartotojų susidaro nuomonę apie įmonės patikimumą pagal interneto svetainę. Jei įmonė interneto svetainės neturi, apie ją susidaromas abejotinas įspūdis;
  • klientus. Kai 90 proc. pirkėjų, prieš pirkdami produktus išsityrinėja juos internetine, jūs negalite sau leisti būti nematomi. Priešingu atveju labai tikėtina, kad klientai pasirinks jūsų konkurento pasiūlymą;
  • galios kurti savo prekės ženklą. Jei neturite interneto svetainės, jūsų prekės ženklo įvaizdį formuos kiti žmonės, ar netgi konkurentų veiksmai.
  • „Facebook‘o“ puslapio neužtenka. „Facebook‘e“ jūsų prekės ženklas yra demonstruojamas minimaliai, o algoritmai nustato, kokia jūsų informacijos dalis pasiekia auditoriją.

Jei dar neturite interneto svetainės, turbūt jau vakarykštė diena buvo geras laikas pradžiai. Geros naujienos? Galite pradėti dabar – tai nekainuoja.

Klaida Nr. 2: tik vienos reklamos strategijos laikymasis

Galbūt atradote vieną reklamos kanalą ar strategiją, kuri jums puikiai pasiteisina. Tačiau, jei norite ilgalaikės sėkmės, prekės ženklą turite kurti naudodamiesi įvairiais kanalais ir žiniasklaida.

Pavyzdžiui, užuot investavę pinigus į mokamus skelbimus, palikite jiems tik dalį savo biudžeto. O likusius pinigus padalinkite skirtingoms rinkodaros strategijoms, tokioms kaip į turinį orientuota rinkodara, reklama „iš lūpų į lūpas“ ir nukreipiamosios programos, kurios padės kurti prekės ženklą ir padarys jį atpažįstamą.

Klaida Nr. 3: rezultatų laukimas iš karto

Turėtumėte įsitikinti, jog turite pinigų, kuriuos galite išleisti tiems dalykams, kuriuos galite išmatuoti ir kurie padeda sulaukti neatidėliotinų rezultatų, o taip pat skirti lėšų kūrybai ir eksperimentams – tam, kas iš karto neduoda išmatuojamų rezultatų.

Pakalbėkime apie į turinį orientuotą rinkodarą, pavyzdžiui, tinklaraščių rašymą, vaizdo įrašų kūrimą ir pan. Ši rinkodaros strategija ilgainiui pasirodė esanti efektyvi ir galinga – iš tikrųjų, 78 proc. rinkodaros vadovų mato pasirinktinį turinį kaip rinkodaros ateitį.

Tai yra laiko stebėjimo programėlės „DeskTime“ diagrama, apimanti daugiau kaip dvejus metus nuo to laiko, kai jie pradėjo investuoti į turinio rinkodarą:

Kaip matote, pirmasis padidėjimas domenų srityje pradėjo matytis beveik po metų nuo šios strategijos pradžios. Taigi, jei tikitės, kad turinio rinkodara padidins jūsų pelną kitą savaitę ar netgi kitą mėnesį, tikriausiai teks nusivilti.

Kiti rinkodaros tipai, kurie ilgainiui duoda rezultatus, yra partnerystės rinkodara, elektroninio pašto rinkodara ir rinkodara „iš lūpų į lūpas“.

Klaida Nr. 4: prekės ženklo lokalizavimas (neteisingu būdu)

Lokalizuoti prekės ženklai turi didelį pranašumą palyginti su tais, kurie nėra pritaikyti vietinei auditorijai. Tačiau daug verslininkų klaidingai galvoja, kad prekės ženklo lokalizavimas prilygsta interneto svetainės vertimui į savo kalbą.

Tiesa, savo interneto svetainės vertimas į vietinę kalbą gali duoti įspūdingų rezultatų, bet yra kitų svarbių dalykų, kurie padėtų jūsų produktui sulaukti sėkmės vietinėje rinkoje:

  • tinkamų mokėjimo būdų vietos mastu siūlymas;
  • jūsų produkto / paslaugos / sprendimo atitikimas vietiniams reikalavimams;
  • reklamos pritaikymas vietiniam slengui ir tonui;
  • vartotojo duomenų laukų lokalizavimas (pvz., adresas, pristatymo variantai);
  • tinkamų vaizdų ir dizaino vietos mastu naudojimas.

Klaida Nr. 5: galvojimas tik apie materialiąją verslo pusę

Mes gyvename materialiame pasaulyje ir esame linkę susitelkti į tai, ką galime paliesti, naudoti ir išleisti. Tačiau kalbant apie savo verslą, didžiąją jo dalį sudaro nematerialūs, bet svarbiausi elementai, pavyzdžiui, paslaugų kokybė, asmeninis požiūris į darbą arba netgi bendras prekės ženklo įvaizdis.

Pasauliui pereinant prie automatizacijos, matome iškylant ir priešingą tendenciją – žmogiškojo požiūrio poreikį. Vienas interneto naudotojų tyrimas parodė, kad tobulėjant technologijoms didžioji dauguma respondentų vis dar nori bendrauti su realiu asmeniu.

Vis daugiau vartotojų vertina autentiškus prekių ženklus, jų unikalumą ir poziciją. 64 proc. vartotojų pripažįsta, kad pasidalintos vertybės yra pagrindinė priežastis, kodėl jie pasitiki kompanija, tuo tarpu 80 proc.„turinio autentiškumą“ įvardija kaip pagrindinį faktorių, kodėl jie seka prekės ženklą. Kitaip tariant, jūsų auditorija gali suprasti, kada esate autentiški ir sąžiningi, todėl nesusimaukite.

Klaida Nr. 6: vaizdo įrašų rinkodaros nepaisymas

Vaizdo įrašų rinkodara vis dar laimi lenktynes pačių sėkmingiausių rinkodaros priemonių tarpe. Niekam ne paslaptis, kad vartotojai turi nedaug laiko ir dauguma žmonių geriau žiūrės vaizdo įrašą, nei skaitys tinklaraščio įrašą.

Jei nuspręsite orientuotis į vaizdo įrašų rinkodarą, darykite ją originalią, smagią arba naudingą. Interaktyvi ir vaizdinga vaizdo įrašų rinkodara, kuri padeda vartotojams ir skatina jų įsitraukimą (ir susidomėjimą), greitai pranoks nuobodžius ar įprastus vaizdo įrašus, kuriuos tik jūs norite žiūrėti.

Jūs tai galite padaryti, net jei jūsų produktas ar paslauga nėra pats linksmiausias ir „hipsteriškiausias“. Pavyzdžiui, projektų valdymo programėlė „Asana“ savo „YouTube“ kanale skelbia naudingus vaizdo įrašus „Kaip daryti „Asana“, taip pat daugiau linksmų istorijų grojaraštyje „#withAsana“, bendradarbiaudama su kompanijomis, kurios naudojasi programėle.

Vaizdo šaltinis

Artimiausiais metais „Live“ vaizdo įrašų formatas taps vis svarbesnis klientų pritraukimui ir tiesioginiam jų prijungimui prie produktų bei paslaugų.

Keletas „Live“ vaizdo įrašų idėjų:

  • produkto demonstracijos / išleidimas;
  • „Live“ internetiniai seminarai arba klausimų ir atsakymų sesijos;
  • užkulisinės ekskursijos po jūsų biurą, supažindinimas su komanda arba gamybos procesu.

Klaida Nr. 7: nesinaudojimas „influencerių“ rinkodara

„Influencerių” rinkodara tampa vienu efektyviausių būdų pritraukti vartotojus ir klientus, taip pat skatinti pardavimus. Trumpai tariant, tai yra rinkodaros forma, kuri reiškia, kad turite prekės ženklo propaguotojus – „influencerius“, kurie savo socialinės žiniasklaidos sraute minės jūsų produktą, paslaugą ar prekės ženklą.

Tokio tipo rinkodara yra labai efektyvi, kadangi 92 proc. vartotojų pasitiki kitų realių žmonių rekomendacijomis „iš lūpų į lūpas“, o ne įmonių pareiškimais ar bet kokio tipo reklama.

Pasak „Forbes“, ypač karšta tendencija yra darbas su vietiniais „influenceriais“. Ar norite sužinoti, kaip pradėti tokį bendradarbiavimą?

Susidarykite geriausių „influencerių“ sąrašą – „kietų“ žmonių, kurie užsitikrino patikimumą jūsų pramonėje ir vietinėje rinkoje. Ieškodami jų ištyrinėkite „Facebook‘ą“, „Instagram‘ą“, „YouTube“, „Snapchat‘ą“ ir kitas platformas. Pirmiausia sekite „influencerius“, tada užmegzkite ryšį išsiųsdami paprastą žinutę, ir pasiūlykite bendradarbiauti.

Papildomi dividendai: 6 elektroninės komercijos tendencijos, kurias reikia sekti 2019 metais

Į duomenis orientuota rinkodara

Duomenų naudojimas yra nuolatinė tendencija, kuri niekur nedings. Pasitikėkite mumis – jei išmoksite pasinaudoti visomis savo klientų statistinių duomenų galimybėmis, tapsite tikru verslo guru.

Dirbtinis intelektas (DI) yra ta technologijų sritis, kuri padeda suprasti jūsų potencialių pirkėjų elgseną ir pateikti jiems pritaikytus rinkodaros pranešimus. DI taps vis svarbesnis elektroninėje komercijoje, bet netgi jei dar tuo neužsiimate, pradėkite ruoštis mokydamiesi įvairiais būdais pasinaudoti savo klientų duomenimis.

„Chatbots“

Ne be reikalo visi plepa apie „chatbots“ – jie gali būti labai naudingi norint paspartinti klientų aptarnavimą ir pasinaudoti pasikartojančiais žmonių bendravimo veiksmais. Be to, „chatbots“ nedaro žmogiškų klaidų ir niekada nebūna suirzę – taigi, galite būti tikri, kad jie pateiks jūsų klientams malonius ir tikslius atsakymus.

Tačiau greitu metu „chatbots“ tikrai visiškai nepakeis žmonių. Jei savo kompanijos komunikaciją kažkiek automatizuosite, įsitikinkite, kad neprarasite žmogiškojo savo įmonės veido.

Apsipirkimas keliuose kanaluose

73 proc. pirkėjų apsipirkdami naudojasi įvairiais kanalais ir tikėtina, kad ateinančiais metais pamatysime daugiakanalių pardavimų pakilimą.
Daugelis elektroninių prekybininkų vengia daugiakanalių pardavimų, nes jų valdymas yra sudėtingesnis ir brangesnis. Tačiau, jei norite plėsti savo internetinį mažmeninį verslą, turėtumėte apsvarstyti galimybę artimiausioje ateityje savo klientams pasiūlyti daugiakanalius pardavimus. Pradėkite nuo to, kad būsite matomi ne tik savo interneto svetainėje, bet ir „eBay“, „Amazon“ bei „Facebook‘e“.

Transakciniai elektroniniai laiškai

Užsiimdami elektronine komercija, turėtumėte pabandyti optimizuoti kiekvieną detalę, įskaitant transakcinius elektroninius laiškus, tokius kaip pranešimai apie pristatymą, pirkimo patvirtinimai ir būsenos atnaujinimai. Jei tai padarysite tinkamai, transakciniai elektroniniai laiškai gali tapti galingu jūsų prekės ženklo stiprinimo kanalu, atstovaujančiu jo balsui, dizainui ir individualumui.

Vaizdo šaltinis

„Dropshipping’as“

„Dropshipping’as“ gali būti pelningas elektroninės komercijos įmonėms, turinčioms santykinai mažą kapitalą. Tai yra tarpininkavimas tarp gamintojo ar tiekėjo ir kliento. Iš esmės, jūs apdorojate pirkimą, bet fizinis produktas yra pristatomas pirkėjui jums faktiškai jo nepalietus. Taip pat egzistuoja tokios „dropshipping’o“ paslaugos, kaip „Printful“, kuris apdoroja visas spausdinimo, prekės ženklo kūrimo, pakavimo ir netgi pristatymo į vietą operacijas. Viskas, ką turite padaryti, tai įkelti dizainą, pritraukti pirkėjus ir tada susirinkti savo pelną.

Dėl akivaizdžių „dropshipping’o“ privalumų, tokių kaip mažesnės išlaidos ir sandėliavimo poreikio nebuvimas, ateityje greičiausiai matysime daug daugiau „dropshipping’o“.

Mikromomentai

Tai yra momentiniai pirkimo sprendimai, kuriais siūloma išbandyti kažką naujo arba išspręsti problemą iš karto. Šie pranešimai, sukurti pasinaudojant pirkėjų elgsena, gali prisidėti prie pakartotinų pardavimų ir pritraukti daugiau klientų.

„Think with Google“ apibūdina juos kaip „stiprių ketinimų momentus, kai žmogui prireikia prietaiso (dažniausiai išmaniojo telefono) jo poreikiui patenkinti – sužinoti, eiti, daryti arba pirkti“ ir pabrėžia keturis žaidimą keičiančius mikromomentus:

Vaizdo šaltinis

Blogam dizainui vietos nėra

Ar žinojote, kad 94 proc. neigiamų atsiliepimų interneto svetainėje yra susiję su dizainu? Geras dizainas yra kita tendencija, kuri turi likti čia (o ar ji kada nors iš tikrųjų buvo išėjusi?), netgi jei suvokimas kas yra madinga gali metams bėgant šiek tiek keistis.

Ir mes nekalbame tik apie gražų ir nublizgintą dizainą. Šiandien geras prekės ženklo dizainas apima viską, pradedant jūsų naudojamomis spalvomis, šriftais ir vaizdais, baigiant profesionaliai atrodančiomis produkto nuotraukomis bei interneto svetainės ir internetinės parduotuvės patogumu.

Ką išbrauksite iš savo 2019 metų sąrašo?

Laikai, kuriais gyvename, reikalauja, kad būtume lankstūs ir visada pasinaudotume bet kokiais pokyčiais savo kelyje. Bet kas būtų, jei kitais metais ne prisiimtumėte daugiau įsipareigojimų, o pabandytumėte kai kuriuos jų išbraukti iš savo sąrašo?

Taigi, 2019 metais (ir visais būsimais metais) įsidėkite mūsų patarimą giliai į širdį: