Kodėl jūsų smulkiam verslui reikia blogo ir kaip jį išspausti

Bruno Veberis
Kodėl jūsų smulkiam verslui reikia blogo ir kaip jį išspausti

Turite smulkų verslą. Krūvos darbo. Visomis išgalėmis stengiatės prastumti savo produktą.

Paskutinis dalykas, kuris jums rūpi, tai pradėti rašyti blogą.

Didelė klaida.

Jei manote, kad jums nereikia blogo, arba kad neturite ką parašyti, tai labai klystate.

Su tokiu mąstymu prarandate daugybę galimybių, kurias suteikia blogas, įskaitant nemokamą lankytojų pritraukimą per paieškos variklius.

Šiame straipsnyje aptarsime:


  • Kodėl blogas turi tapti jūsų rinkodaros strategijos ašimi

  • Kaip pasiruošti ir sugalvoti temas, kuriomis galima puikiausiai rašyti

  • Kaip tas idėjas paversti efektyviais blogo postais

Pradėti rašyti blogą – tai geriausias jūsų padarytas verslo sprendimas

Pirkėjai internete pasidarė labai gudrūs.

Jie neperka to, ką tiesiog mato – prieš užkibdamas ir nuspręsdamas pirkti, atsakingas pirkėjas pirmiausia atlieka tyrimą internete. Ypač, jei tai brendas, kurio jie nežino.

Pagalvokite apie tai:

47% pirkėjų prieš žengdami pirmus žingsnius pirkimo link, pirmiausia peržiūri 3–5 gabalus turinio.

Tie turinio gabalai gali būti įvairūs – apžvalgos, vaizdo įrašai, anboksingai, straipsniai ir kt.

Svarbiausia – supažindinti klientą su turiniu. Be šito prarasite 47% potencialių pirkimų!

Blogas padės ir daugiau žmonių sužinoti apie jūsų verslą.

„Blogą turinčios bendrovės sulaukia 97% daugiau nuorodų į savo svetainę ir jų svetainėse apsilanko 55% daugiau lankytojų“ – „SEO Tribunal“.

Daugiau nuorodų – daugiau lankytojų. Pateikdami daugiau turinio, suteikiate daugiau priežasčių, kodėl pasaulis turėtų jus pastebėti. Iš paieškos variklių – į žmones, kuo daugiau turinio, tuo daugiau būdų žmonėms jus rasti. Jau nekalbant apie prekės ženklo solidumą, kurį formuojate imdamiesi iniciatyvos ir kurdami turinį.

Tik pažvelkite į eksperimentą, kurį atlikau su savo (jau nebeegzistuojančiu) nišiniu marškinėlių brendu:

Aš visai nerašiau blogo, tada paskelbiau vieną blogą, kuriame buvo kietų brendų (įskaitant mano) sąrašas. Štai peržiūrų vaizdas:

„8 idėjos, ką apsirengti Joninėms“

Tai REIKŠMINGAS peržiūrų padidėjimas. Po vos vieno blogo posto. Tą mėnesį pardaviau rekordinį kiekį marškinėlių. Tik pagalvokit, jei blogą būčiau rašęs reguliariai?


Kodėl tai suveikė:

  • Nes tema tuo metu buvo aktuali
  • Nes tai buvo lengvai peržvelgiamas straipsnio-sąrašo tipo postas (žmonės mėgsta tik permesti akimis straipsnius)

  • Nes aš susisiekiau su kitų 7 bloge paminėtų brendų atstovais, kurie irgi paskelbė blogo postą savo socialiniuose tinkluose. Taip apie mane sužinojo ir jų sekėjai.

Pamokos, kurias reikia išmokti:

  • Joks verslas nėra per mažas blogui

  • Niekada ne per vėlu pradėti rašyti blogą

  • Tai tikrai apsimoka

  • Tad pradėkite rašyti blogą

Kaip pasiruošti ir pradėti

Viena iš dažniausiai girdimų priežasčių, dėl kurių žmonės nerašo blogo, yra „mes neturime ką pasakyti“ arba „mes nežinome, apie ką rašyti“.

Nesąmonė.

Tuoj parodysime, kaip pasirinkti temas, kurios tikrai duos rezultatų ir kuriomis galite rašyti patys.

1. Užkulisiai

Gary Vaynerchuk, nuoseklaus turinio pateikimo karalius, yra tvirtai įsitikinęs, kad jei nežinote, ką rašyti – dokumentuokite.

Aprašykite savo kelią į verslą, kaip sukūrėte savo produktą, pateikite patarimų, kaip subalansuoti įtemptą dienotvarkę, parašykite, kokie pusryčiai padeda išlikti žvaliems visą dieną ir pan. Įkvėpimo galite semtis savo aplinkoje – pradedant nuo savo klientų, savo namų, iki gatvėje sutiktų žmonių. Tai gali būti bet kas.

Pavyzdys: Penelope Trunk, Quistic

Penelope Trunk yra nenuilstanti verslininkė, sukūrusi jau ketvirtą verslą – „Quistic“ – asmeninio tobulėjimo paslaugų platformą. Savo blogą ji naudoja šiems įgūdžiams demonstruoti, produktui parduoti ir savo veiklai aprašyti.

Pavyzdžiui, šis straipsnis apie tėvystės ir darbo balansą. Ji neria į šeimos ir darbo pareigų derinimo realybę, paliečia kai kuriuos pakeitimus, kuriuos teko padaryti, kad galėtų prisitaikyti prie tokio gyvenimo būdo.

2. Akimis permetami straipsneliai

Akimis permetami straipsneliai yra puikus pasirinkimas norint greitai pateikti geros medžiagos lengvai skaitomu formatu. Kai 43% skaitytojų pripažįsta, kad straipsnius vos permeta akimis (esu tikras, kad gerokai daugiau), straipsnio turinį svarbu pateikti lengvai skaitoma, peržvelgiama forma.

Peržvelgiami straipsneliai gali būti įvairių formatų, štai keletas, kurie gali paskatinti jūsų kūrybingumą:


  • 10 patarimų dėl...

  • 25 priežastys, kodėl turėtumėte...

  • 101 idėja, kaip...

Pavyzdys: Be-with clothing

„Be-with“ – nepriklausomas drabužių gamintojas, gaminantis drabužius su angomis šonuose, skirtomis partneriui apkabinti prisiliečiant prie odos.

Kaip ir dera šiam prekės ženklui, jų bloge skelbiamos 36% žmonių labiau mėgsta straipsnius-sąrašus.

3. Kaip tai padaryti

Vienas iš dalykų, kurių žmonės ieško internete, yra pagalba ir asmeninis tobulėjimas. Greičiausiai tai temos, kurias išmanote geriau nei eilinis žmogus. Jums tai gali atrodyti nereikšminga, bet, tiesą sakant, tai gali būti nepaprastai svarbu kitiems.

Tad kodėl nepasidalinus patirtimi ir neparašius apie tai straipsnio?

Pavyzdys: Au Lit Fine Linens

„Au Lit Fine Linens“ parduoda... atspėjote… namų tekstilę. Patalynę, pagalves, rankšluosčius ir kt. Akivaizdu, kad reikia daug žinoti apie audinius, kaip pasirinkti siūlų kiekį, ką reikia žinoti apie pūkų produktus ir kaip pailginti audinių tarnavimo laiką.

Tokie blogo postai veikia tiesiog magiškai, nes jie apšviečia skaitytojus tomis temomis, kurių ekspertai esate, ir padeda jiems labiau pasitikėti perkant produktus.

 Patarimai, kaip sublizgėti

Kai jau turite idėjų, belieka parašyti straipsnį. Kai kuriems tai atrodo lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau pažadu – kuo daugiau rašysite, tuo bus lengviau.

Štai kelios taisyklės, kaip rašyti blogą, kad žmonėms patiktų jį skaityti:

Naudokite daug antraščių ir paantraščių.

Naudokite aprašomąsias antraštes, kurios skaitytojui iškart perduoda esmę. Paskui toje dalyje temą išplėtokite. Taip straipsnį peržvelgiantys žmonės iškart supras posto esmę, o jei antraštė juos užkabins, jie galės perskaityti ir visą turinį.

Naudokite paveikslėlius savo požiūriui iliustruoti

Kur įmanoma, visada naudokite paveikslėlius. Jei galite sukurti diagramą, sukurkite (Infogr.am tam puikiai tinka). Jei pasakojate, kaip ką nors padaryti kompiuteriu žingsnis po žingsnio, darykite skrynšotus. Ir būtinai naudokite savo blogo postui puikias antraštines nuotraukas. Jei neturite savo nuotraukų, bandykite rasti juokingų paveikslėlių (nesinaudokite nuotraukų bankais) nemokamose svetainėse, pvz.:

UnsplashPixabay ar StockBuilderReport.

Naudokite vadinamuosius bullet‘us arba numeruokite

Jei sąrašą sudarėte sakinių forma, perdarykite jį į numeruotą arba bullet'ais suskirstytą sąrašą. Tai žmonėms palengvins skaitymą, sukurs tuščios erdvės straipsnyje ir suskaidys turinį, padarys jį malonesnį akiai.

Reklamuokite savo blogą

Dažnai nepakankamai įvertinama blogo rašymo dalis yra tai, ką darote toliau, kai straipsnis paskelbiamas. Iš tiesų, dažniausiai tai yra svarbiausia dalis, nes ji pritraukia srautus ir didina matomumą. Jokios prasmės rašyti blogą, jei apie jį niekas nežino.

Štai kelios idėjos, ką turėtumėte daryti po to, kai paskelbiate blogo postą:

  • Išsiųskite jį e. paštu – informuokite savo e. pašto adresatus, kad paskelbėte naują blogo postą. Kadangi rašote apie naudingus dalykus savo srityje, yra šansų, kad jūsų e. pašto adresatus ši tema taip pat domins. Win-win!

  • Paskelbkite socialiniuose tinkluose – nauji blogo postai yra puiki medžiaga dalintis. Paskelbkite jį, kad jūsų sekėjai žinotų, kas vyksta, ir džiaukitės dalijimosi teikiamais privalumais.
  • Dalinkitės specialiose interesų grupėse – priklausomai nuo savo srities, greičiausiai yra daug feisbuko grupių ir reddit kanalų, kuriuose žmonės nuolat nori sužinoti daugiau. Dalinkitės naujais postais, pasakokite apie savo verslą ir greičiausiai sulauksite naujų lankytojų!

Paprastai galioja taisyklė, kurios verta laikytis – kiek laiko užtruko parašyti postą, tiek pat laiko turite skirti jo platinimui. Tokiu būdu suteiksite jam tiek vertės, kiek jis yra vertas, ir jis neabejotinai bus jums naudingas.

Kuo greičiau pradėsite rašyti blogą, tuo geriau

Apibendrinant, blogo rašymas neturi jokių neigiamų aspektų, vien tik teigiamus. Jūs galite sustiprinti savo prekės ženklą, gauti naudos iš pagerėjusių SEO reitingų, mėgautis padidėjusiais nuorodų srautais ir pagerinti savo prekės ženklo matomumą.

Ir atminkite – neturite to daryti vieni. Jei abejojate dėl savo rašymo gebėjimų, paprašykite draugo patikrinti. Jei neturite tokios galimybės, yra daugybė patyrusių tekstų rašytojų tokiose svetainėse, kaip Fiverr ir Upwork, kurie jūsų vizijas gali išdėstyti raštu.

Nes kodėl turėtumėte prarasti galimybes, kurios tiesiog pasiekiamos ranka?