Mozello naujienos – dar greičiau, patogiau, daugiau ir efektyviau

Bruno Veberis
Mozello naujienos – dar greičiau, patogiau, daugiau ir efektyviau

Praėjo šiek tiek laiko nuo paskutinės Mozello naujienų apžvalgos, bet tai nereiškia, kad neturėjome ką pasakyti. Net atvirkščiai – visą šį laiką įgyvendinome vartotojų seniai lauktus patobulinimus ir papildymus, o naujienų apžvalgą vis atidėliojome galvodami, kad reikia viską pabaigti ir tada jau būtinai apie viską pranešime.

Pagaliau naujienų apžvalga parengta ir dabar sužinosite apie geras naujoves visuose frontuose.

Jei norite susipažinti su svarbiausiais patobulinimais ir papildymais, kurie Mozello platformoje įgyvendinti pastaraisiais mėnesiais, skaitykite toliau!

Pagerintas, papildytas ir ištobulintas e. prekybos funkcionalumas

Atsižvelgdami į pasaulines e. prekybos augimo tendencijas, ir mes nusprendėme daugiau dėmesio skirti internetinės parduotuvės funkcionalumui, kad su Mozello sukurta internetinė parduotuvė efektyviau padėtų mūsų klientams siekti savo pardavimo tikslų ir pagerinti rezultatus.

Produktų rikiavimas ir filtravimas dabar ir Tavo parduotuvėje

Dvi labai lauktos ir pageidautos funkcijos – jau Tavo ir Tavo klientų rankose. Prekių rikiavimas ir filtravimas padės Tavo klientams kur kas lengviau, greičiau ir patogiau peržiūrėti parduotuvės prekių asortimentą ir rasti būtent tai, ko ieško.

Ką tai reiškia Tau? Geresnė ir greitesnė apsipirkimo patirtis gali pagerinti pardavimo rezultatus. Išties taip paprasta.

Toliau apžvelgsime kiekvieną iš šių naujų funkcijų – kaip jos atrodo ir kaip veikia. Tačiau jei nori apie tai sužinoti daugiau, skaityk mūsų parengtą straipsnį – „straipsnio pavadinimas“. Jame išsamiai aprašomi visi privalumai ir pateikiama instrukcija, kaip suaktyvinti, kurti ir pritaikyti filtrus arba rikiuoti prekes savo internetinėje parduotuvėje.

Produktų rikiavimas

Tai leidžia parduotuvės lankytojui surikiuoti prekes pagal įvairius kriterijus – kainą (pvz., nuo mažiausios iki didžiausios), pateikimo datą ir rekomendacijas (parduotuvės savininko sukurta seka).

Rikiavimą galima įjungti arba išjungti pažymėjus langelį skiltyje:

Katalogas -> Katalogo nustatymai -> Bendra

Produktų filtrai

Leidžia pirkėjams greitai ir patogiai išsirinkti parduotuvės prekes pagal įvairius Tavo nurodytus ir sukurtus kriterijus bei siūlomas galimybes.

Pavyzdžiui, pagal:

 • kainas (naudojant slankiklį)
 • prieinamumą
 • prekės ženklą
 • spalvą
 • dydį
 • ir kt.

Filtravimą galima įjungti arba išjungti pažymėjus langelį skiltyje:

Katalogas -> Katalogo nustatymai -> Bendra

Na, o juos sukurti ir koreguoti galima skiltyje:

Katalogas -> Katalogo nustatymai -> Produkto filtrai

Galite naudoti filtravimą pagal konkrečiose prekių grupėse integruotus prekių parametrus – kainą, prekės ženklą, prieinamumą, variantų parametrus, pvz., dydį, spalvą.

Primename, kad apie šią Mozello funkciją yra parengtas išsamus straipsnis, kurį gali perskaityti čia!

Esminiai papildymai, kurie pagerins kliento apsipirkimo Tavo e. parduotuvėje patirtį

Produktų likutis ir prieinamumas

Įdiegta galimybė klientams matyti prekių likučius ir prieinamumą. Pirkėjo matomos būsenos automatiškai keičiasi pagal nurodytą kiekvienos prekės likutį:

 • Turime vietoje – jei yra 1 ar daugiau prekių
 • Galima užsisakyti – jei likučio nėra
 • Išparduota – jei likutis yra 0 prekių, vadinasi, prekės užsisakyti negalima

Galima pasirinkti, ar klientai prekės rodinyje matys prekės būseną, ar tikslų jos likutį. Be to, jei pirmasis prekės variantas yra išparduotas, kataloge pirkėjams bus rodomas sekantis turimas variantas.

Čia gali nustatyti, ar klientui bus rodomas likutis ir būsena:

Katalogas -> Katalogo nustatymai -> Bendra laukelyje „Inventoriaus informacija“

Informuotas klientas yra patenkintas klientas, arba užsakymo būsenos e. laiškai klientams

Ar sutinki, kad visada malonu gauti naujausią informaciją? Tai ypač svarbu, jei apsiperki internetinėje parduotuvėje ir negauni jokios informacijos apie ką tik atliktą užsakymą.

Kad Tavo klientai nesikankintų nežinioje, o Tu sukurtum apie save dar profesionalesnį įspūdį, įtraukėme galimybę informuoti klientus siunčiant užsakymo būsenos e. laiškus!

Galima suaktyvinti ir pritaikyti 3 tipų e. laiškus, kiekvienas iš jų gali būti individualizuojamas ir įvedamas atskiras tekstas, kurį klientas gaus:

 • Užsakymo patvirtinimas (privalomas, jei to reikalauja įstatymai)
 • Mokėjimo patvirtinimas (neprivaloma)
 • Prekių išsiuntimo informacija (neprivaloma, pristatymo ir sekimo kodai)

Klientui patvirtinus užsakymą internetinėje parduotuvėje, jam bus automatiškai išsiųstas užsakymo patvirtinimo e. laiškas.

Kai užsakymo būsena bus pažymėta „Apmokėta“, pirkėjui bus išsiųstas mokėjimo patvirtinimo e. laiškas. Jei atsiskaitoma per PayPal, kortele ar naudojantis banko nuoroda, sėkmingos operacijos atveju užsakymo mokėjimo būsena pasikeičia automatiškai.

Jei naudojiesi kurios nors iš pristatymo įmonių paslaugomis (Omniva, DPD Pickup Lietuva, Venipak), pirmiausia reikia sugeneruoti užsakymo sekimo kodą paspaudžiant „Pristatyti su Omniva / DPD / Venipak“. Užsakymo duomenyse paspaudus „Žymėti kaip išsiųstą“, klientas e. paštu automatiškai gaus pranešimą apie užsakymo pristatymą su sekimo ID numeriu (jei naudojami pristatymo paslaugos įskiepiai), o pats užsakymas bus automatiškai perkeltas į skyrių „Užsakymų archyvas“.

Net jei nenaudoji pristatymo etikečių spausdinimo automatikos, visada gali rankiniu būdu įvesti sekimo kodą ir nuorodą bei naudoti šią parinktį.

Rekomenduojame būtinai naudotis šia galimybe, nes pirkėjai tai tikrai įvertins, jausis saugiau ir greičiausiai grįš apsipirkti vėliau.

E. pašto funkcijas rasi:

Katalogas -> Katalogo nustatymai -> El. laiškai

Patobulintos pristatymo galimybės

Atsižvelgiant į mūsų klientų atsiliepimus, išplėstos ir pristatymo galimybės.

Dabar pristatymo būdus gali sukurti ir rodyti pagal prekės svorį. Kad ši funkcija veiktų, turi būti nurodytas visų prekių svoris. Jei svoris nenurodytas, laikoma, kad jis lygus 0. Svorį galima įrašyti prie kiekvienos prekės parametrų. Kita vertus, kuriant naują pristatymo būdą ar koreguojant esamą, galima užpildyti paveikslėlyje nurodytus laukus.

Antras svarbus patobulinimas yra labiau skirtas Tavo klientams, nes jiems bus lengviau pateikti užsakymą. Dabar, pateikiant užsakymą, bus daug patogiau pasirinkti pristatymo vietą, nes užsakymo formoje įdiegta paieškos galimybė. Anksčiau ši funkcija buvo tarsi išskleidžiamasis sąrašas be paieškos galimybės.

Nauji įskiepiai

Mozello pastaraisiais mėnesiais pridėjo pageidaujamų ir naudingų mokėjimo, pristatymo ir kitų įskiepių.

 • Pridėti Venipak, Smartpost ir DHL Express pristatymo tinklai
 • Mokėjimų apdorojimo paslauga .exactly
 • Integracija su PayTraq apskaitos programa
 • Integracija su IBSC sandėlio valdymo sistema

Dizaino papildymai

Šį kartą didelių dizaino atnaujinimų nėra, tačiau pridėta dalykų, kurie ne tik palengvina puslapio kūrimą, bet ir pagerina bendrą jo kokybę bei palengvina apsipirkimo procesą klientui.

Nauji vaizdo įrašų turinio blokai

Pridėjome naujų tipų turinio blokų, kurie leidžia daug lengviau, greičiau ir patogiau įkelti vaizdo įrašus iš YouTube ar Vimeo. Vaizdo įrašą gali pateikti šonuose arba per visą plotį. Peržiūrėk demonstracinį vaizdo įrašą, kuriame pamatysi, kaip pridėti vaizdo blokų į savo svetainę ar internetinę parduotuvę.

Veiksmų mygtukai produktų katalogų vaizduose

Dabar gali papildyti savo parduotuvės vaizdą veiksmų mygtukais tiesiai po produktais. Šie mygtukai padeda:

 • klientui iš karto suprasti, ar prekė turi kelis variantus, ar yra tik vienas – kelių variantų atveju atsiras mygtukas „Rodyti parinktis“.
 • Tuo metu vieno varianto atveju atsiras mygtukas „Į krepšelį“, kuris leis klientui iš karto įdėti norimą prekę į krepšelį, nepaliekant parduotuvės prekių apžvalgos.

Šią funkciją galima suaktyvinti parduotuvės apžvalgoje spustelėjus nustatymų piktogramą ir pasirinkus vieną iš parinkčių po parinktimi „Veiksmų mygtukų stilius“.

Kitos dizaino naujienos

 • Nauji šriftų deriniai
 • Pagerinta paveikslėlių kokybė, toks pat greitas svetainės ar e. parduotuvės veikimas (norint naudoti šią parinktį, paveikslėlius reikia įkelti iš naujo)

Kiti dėmesio verti patobulinimai

 • Pirkėjo amžiaus kontrolė dabar prieinama visiems Premium Plus vartotojams be papildomo mokesčio (tam tikru mastu, atsižvelgiant į naudojimo sąlygas)
 • Nematomi produktų meta duomenys, leidžiantys Facebook ir Google geriau suprasti produktų parametrus, pvz., prieinamumas, kaina ir kt.
 • Puslapių peradresavimas (SEO ir naudojimo tikslais)
 • Papildomi laukai iš užsakymo formos yra įtraukti į užsakymo eksportą
 • Prieinamumo patobulinimai ir ARIA kodai, leidžiantys puslapį suprasti žmonėms su regėjimo negalia
 • Visiškas lietuvių kalbos palaikymas

Žvilgsnis į ateitį

Šiuo metu, be kasdienio darbo prie naujų e. prekybos ir dizaino funkcijų kūrimo, taip pat toliau geriname naujo išplėstinio įskiepio / programėlės palaikymą, kuris leis išplėsti kiekvienos svetainės ar e. parduotuvės funkcionalumą. Ši funkcija taip pat užtikrins, kad bet kuriai išorinei paslaugai bus galima sukurti įskiepį ar ją integruoti ir pasiūlyti Mozello klientams.

Taip pat netrukus visi Swedbank mokėjimo paslaugos klientai galės priimti mokėjimus iš visų interneto bankų (bandomuoju režimu tai įmanoma jau ir dabar, reikia kreiptis į Swedbank ir pakeisti sutartį).

Baigdami norime labai padėkoti visiems klientams, kurie mumis pasitiki ir naudojasi Mozello. Taip pat dėkojame visiems, kurie skiria ir skyrė laiko parašyti mums apie galimybes ir funkcijas, kurias norėtų matyti Mozello platformoje. Visi klientų pasiūlymai yra nuolat renkami, rūšiuojami pagal paklausą ir kitus kriterijus, ir mes kiekvieną dieną stengiamės įgyvendinti tas funkcijas, kurios gali būti naudingiausios didžiausiam vartotojų skaičiui.

Jei perskaitę prisiminėte, kad trūksta kokios nors galimybės, būtinai susisiekite su mumis ir pateikite savo siūlymą. Mums svarbus kiekvienas klientas, ir, nors dabar pasiūlymų turime daugiau nei galime greitai įgyvendinti, pirmiausia stengiamės įdiegti tai, ko prašo daugiausia žmonių – todėl mums svarbu tai žinoti.