Penki verslininko pojūčiai (plius šeštasis pojūtis) sėkmingam verslui sukurti

Bruno Veberis
Penki verslininko pojūčiai (plius šeštasis pojūtis) sėkmingam verslui sukurti

Šią tiesą, ko gero, žino visi:

dauguma naujų verslų žlunga. Statistiniai duomenys rodo, kad 20 proc. verslų žlunga pirmaisiais veiklos metais, o 50 proc. verslų neišgyvena nei penkerių metų. Vos 30 proc. naujų įmonių išgyvena iki dešimtojo jubiliejaus.

Verslų žlugimo priežastys yra skirtingos, tačiau sutiksite, kad įkūrėjai yra labai svarbūs. Šiandien mes susipažinsime su penkiais verslininko pojūčiais, nulemiančiais verslo sėkmę ar žlugimą.

Štai penki (ir dar vienas) pojūčiai, kurie būtini sėkmingam verslininkui:
1. Skonis – jam patinka sėkmės skonis
2. Regėjimas – jis turi matyti galimybes
3. Klausa – jis įsiklauso į klientų poreikius
4. Uoslė – jis turi užuosti problemas
5. Lytėjimas – jis moka suasmeninti tai, ką daro
6. Ir šeštasis pojūtis...

Skaitykite toliau ir sužinokite, koks yra paslaptingasis šeštasis sėkmingo verslininko pojūtis!

Jums patinka sėkmės skonis

Verslą kurti niekada nebuvo lengva. Jame pilna iššūkių, įvairių problemų, kurias reikia išspręsti. Be to, verslą lydi ne tik pakilimai, bet ir nuopuoliai, abejonės. Tačiau sėkmės akimirkos viską atperka.

Sėkmingiems verslininkams labai patinka sėkmės skonis ir jie visiškai nenori nesėkmių. Nemažą dalį garsiausių verslų sukūrė žmonės, kurie suklupo ir kėlėsi ne kartą, tačiau niekada neprarado tikėjimo sėkme, todėl dabar gali mėgautis pergalės skoniu.

Geras pavyzdys:

prieš tapdamas „LinkedIn“ bendraįkūrėju ir bendrovių, kaip „PayPal“ ir „Airbnb“ investuotoju, Reidas Hoffmanas sukūrė internetinę pažinčių platformą „SocialNet“. Tai, kad jūs niekada apie tokią platformą negirdėjote, reiškia, kad ji žlugo.

Blogas pavyzdys:
daug, bet nieko ypatingo, ką reikėtų paminėti. Tie, kas nesugebėjo * atsitiesti po pirmosios nesėkmės, niekada nepateko į dėmesio centrą.

Kaip neprarasti sėkmės skonio?

  • Švęskite mažas pergales (net ir tuomet, kai viskas aplink griūva!)

  • Išeikite iš komforto zonos ir drąsiai sutikite iššūkius – sėkmės skonis bus daug stipresnis!

Jūs matote galimybes

Faktiškai, visi sėkmingi verslininkai turi vieną puikią savybę – jie mato galimybes ir stengiasi jomis pasinaudoti. Kai kurias galimybes pastebėti labai paprasta, tačiau kitos yra ne tokios akivaizdžios, o kartais – rizikingos, tačiau Markas Zuckerbergas yra sakęs:

Taip greitai besikeičiančiame pasaulyje didžiausia rizika yra nesiimti jokios rizikos.

Nesugebėjimas pastebėti galimybes ir atitinkamai veikti yra viena iš pagrindinių naujų verslų žlugimo priežasčių. Apklausoje, kurios metu buvo analizuojami pagrindiniai įmonių žlugimo veiksniai, 13 proc. respondentų sutiko, kad nepastebėta galimybė patekti į rinką tinkamu laiku yra bemaž svarbiausia nesėkmės priežastis. Kiti 7 proc. apklaustųjų praleido galimybę įsitvirtinti ir būtent tai sužlugdė jų verslą.

Geras pavyzdys

Chad Hurley, Steve Chen ir Jawed Karim buvo sukūrę vaizdo pažinčių platformą, kurioje žmonės galėjo įkelti idealų partnerį apibūdinančią filmuotą medžiagą ir ieškoti būsimų partnerių. Pastebėję galimybę sukurti gerą platformą filmuotai medžiagai, jie atsisakė pažinčių idėjos ir sukūrė „Youtube“.

Blogas pavyzdys

Namų kino ir vaizdo žaidimų nuomos centras „Blockbuster“ kažkada buvo vienas didžiausių mažmeninės prekybos operatorių pasaulyje. 2000 metais bendrovė nepastebėjo „Netflix“ pelno galimybių ir paleido iš rankų galimybę įsigyti bendrovę. Šiandien „Netflix“ vertė išaugo iki 140 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu „Blockbuster“ bankrutuoja.

Kaip pastebėti galimybes?

  • Stebėkite tendencijas „Google Trends“ ir sekite informaciją apie tendencijas socialiniuose tinkluose. Rinkdami informaciją apie dominuojančias tendencijas, galite treniruotis nuspėti ir numatyti būsimas tendencijas.

  • Užsiregistruokite nišiniuose forumuose, stebėkite „Reddit“ socialinio tinklo informaciją, kad sužinotumėte, apie ką kalba žmonės ir kas juos domina – juk tai gali būti puiki verslo idėja!

  • Bendraudami, kalbėdami ir klausydami jūs išlavinsite dar vieną sėkmingo verslininko pojūtį:

Jūs įsiklausote į klientų poreikius

Nesugebėjimas išgirsti kliento poreikių yra viena iš svarbiausių verslų žlugimo priežasčių. Iš tiesų, statistikos duomenys rodo, kad 14 proc. bendrovių žlunga, nes ignoruoja savo klientus. Dauguma jų siūlo žmonėms nereikalingus daiktus, ignoruoja reikalavimus ir rekomendacijas arba tiesiog nesugeba tinkamai aptarnauti klientų.

Sėkmingi verslininkai netenkina kiekvienos kliento užgaidos, bet įsiklauso ir atsižvelgia į klientų nuomonę. Įsiklausydami į pirkėjus, galite ne tik atrasti naujų produktų idėjas, bet ir sužinoti, kaip pagerinti tai, kas jau sukurta. Pasak Bilo Geitso:

[Klientai] negali jums visada pasakyti, ko jie nori, bet jie visuomet pasakys, kas yra blogai.

Geras pavyzdys

2015 metais, įsiklausęs į klientų nuomones, drabužių moterims prekių ženklas „ModCloth“ nutarė nustoti skirstyti savo drabužius. Jie atsisakė tokių žodžių kaip „plius dydis“ ir visus drabužių dydžius sujungė kartu. Bendrovės progresyvus mąstymas sulaukė daug pagyrų ir sukėlė daug šurmulio, dėl kurio prekių ženklas įgijo daug lojalių klientų ir gerbėjų.

Blogas pavyzdys

Kažkada „Nokia“ dominavo mobiliųjų telefonų rinkoje, tačiau taip ir nesugebėjo prisitaikyti prie kintančių klientų poreikių ir norų. Nors pirkėjai ėjo iš proto dėl išmaniųjų telefonų, „Nokia“ ir toliau stengėsi juos įtikinti pirkti telefonus su mygtukais.

Kaip pradėti įsiklausyti į klientus?

  • Surenkite klientų apklausą ir išsiaiškinkite, ką jie galvoja apie jūsų gaminius ir paslaugas.

  • Perskaitykite savo įrašų socialiniuose tinkluose komentarus

  • Asmeniškai susisiekite su ką tik jūsų atsisakiusiais klientais ir paklauskite, kas blogai

  • Paskatinkite žmones prašyti naujų produktų ir jų funkcijų

Profesionalo patarimas:


Vietoj pastangų išsiaiškinti, kodėl žmonėms patinka jūsų prekė ar paslauga, verčiau paskatinkite pirkėjus pasakyti, kas jiems nepatinka. Taip jūs sužinosite subtilių dalykų, galinčių užtikrinti visišką jūsų klientų pasitenkinimą.

Jūs užuodžiate problemas

Ne viską versle galima apskaičiuoti ir ne visi sprendimai yra priimami remiantis skaičiais. Labai dažnai verslininkai pasitiki savo nuojauta ir pasitraukia iš ten, kur jaučia problemą. Tokia taisykle vadovaujamasi daug kur, net ir tokiuose dalykuose, kaip ir kur bendrovė leidžia pinigus, kokius produktus pristato ir kokius žmones samdo.

Daug ypač sėkmingų verslininkų, net ir tokių, kaip Styvas Džobsas, Vorenas Bafetas ir Bilas Geitsas, sutinka, kad vadovaujasi nuojauta priimdami verslo sprendimus. Išmokite įsiklausyti į savo intuiciją, o jei negalite ja visiškai pasitikėti, klauskite labiau patyrusių žmonių patarimo.

Geras pavyzdys

1914 metais garsus verslo magnatas ir „Ford Motor Company“ įkūrėjas Henris Fordas susidūrė su tokia problema, kaip silpstanti automobilių paklausa ir didelė darbuotojų kaita. Vietoj bevaisio stumdymosi vietoje, jis nutarė veikti ir padvigubino atlyginimus darbuotojams. Dėl to išaugo „Ford“ automobilių paklausa, nes dabar juos įsigyti galėjo sau leisti ir patys darbuotojai!

Blogas pavyzdys

Bendrovės „21st Century Fox“ vykdomasis pirmininkas Rupertas Murdochas investavo 21 mln. JAV dolerių į technologijų startuolį „Theranos“, pažadėjusį sukelti tikrą revoliuciją sveikatos priežiūros sistemoje. Kaip ir daugelis kitų investuotojų ir verslininkų, nenujautė bėdos – pasirodė, kad bendrovė buvo apgavystė ir visi į ją investavusieji prarado savo pinigus.

Kaip „užuosti“ bėdą?

  • Pasitikėkite nuojauta. Jei giliai širdyje kirba nuojauta, kad kažkas negerai, greičiausiai, taip ir yra.

  • Stebėkite statistiką – jei rizikos veiksnių daug, greičiausiai tai požymis imtis tos beprotiškos idėjos, kuria kiti netiki

  • Jei investuojate savo ar bendrovės pinigus ar veliatės į sandorius su kitais asmenimis, būtinai pasidomėkite visa informacija apie juos, taip pat ir apie jų praeitį

Jūs mokate prisiliesti prie visko, ką darote

Kurdami savo verslą, mokykitės iš konkurentų ir kitų jus įkvepiančių verslininkų, tačiau nepraraskite savo išskirtinumo. Tik likdami ištikimi savo vizijai, galite sukurti išskirtinį prekių ženklą.

Virtualios verslininkų akademijos „Mighty Wise Academy“ įkūrėjas Eric T. Wegner tvirtina, kad nesugebėjimas išsiskirti rinkoje yra antroji svarbiausioji bendrovių pasitraukimo iš verslo priežastis.

Geras pavyzdys

Pirkėjams paštu tiekianti skutimosi ir kitus asmeninės higienos reikmenis bendrovė „ Dollar Shave Club“ garsėja savo humoristine, o kartais, net kvailoka komunikacija.

Blogas pavyzdys

„Facebook“ nukopijavo „Snapchat“ funkciją, leidžiančią vartotojams įkelti nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kuri pašalinama po 24 valandų. Tik apie 13 proc. „Facebook“ vartotojų, t. y. 300 mln. iš 2,32 mlrd. vartotojų faktiškai naudoja šią funkciją.

Kaip išsaugoti išskirtinumą?

  • Nesistenkite įtikti visiems. Vieniems patinka tai, ką jūs darote, o kitiems ne. Ir tai įprasta. Šiandienėje visko perpildytoje rinkoje būti išskirtiniu yra daug svarbiau, nei patikti visiems.

  • Susikurkite aiškią viziją ir visuomet ja vadovaukitės priimdami sprendimus. Tyrimas, kuriame dalyvavo 2 631 verslininkas, sukūręs savo bendrovę ir pasiekęs bent 1 mln. JAV dolerių metinę apyvartą, patvirtino, kad 61 proc. dalyvavusiųjų tiki, kad aiški vizija yra svarbiausias verslo sėkmės veiksnys.

Jūs turite šeštąjį pojūtį

Jis vadinamas sveika nuovoka.

Žiūrėkite:

Jei esate verslininkas, turite mąstyti plačiai ir siekti didelių svajonių. Tačiau privalote nustatyti tikroviškus tikslus ir priimti gerai apgalvotus sprendimus.

Kai kurie verslininkai taip įsijaučia į savo idėją, kad praranda sugebėjimą blaiviai mąstyti. Jie priima neapgalvotus, emocijomis grįstus sprendimus ir nepriima net ir konstruktyvios kritikos, dėl ko verslas anksčiau ar vėliau ritasi tiesiai į prarają.

Geras pavyzdys

Serijinis verslininkas ir spaudos pagal užsakymą ir dropshipingʼo paslaugų bendrovės „Printful“ įkūrėjas Lauris Liberts įkūrė kelis daugiau ar mažiau sėkmingus verslus. Jis taip pat negailestingai uždarė ne vieną silpnai dirbančią savo bendrovę.

Blogas pavyzdys

„Vaidink tol, kol tai taps tikra“ – ši citata geriausiai atspindi Elizabeth Holmes įkurtą ir kažkada 1 mlrd. JAV dolerių vertintą sveikatos priežiūros technologijų startuolį „Theranos“. Tik jiems nepavyko. Bendrovė, teigusi, kad gali sukurti revoliucinę kraujo tyrimų įrangą, nuėjo per toli, o jos savininkai prarado sveiką nuovoką klastodami parodomąją medžiagą ir meluodami apie pacientų gydymą, tokiu būdu rizikuodami žmonių gyvybėmis.

Kaip ugdyti sveiką nuovoką?

  • Mokykitės iš savo patirties, klaidų ir nesėkmių Remiantis tyrimu, paskelbtu leidinyje „Psychology Today“, stiprią nuovoką galima išsiugdyti mokantis iš savo patirties.

Koks yra unikalus pojūtis, padedantis jūsų verslui eiti į priekį? Papasakokite savo istorijas komentaruose!