Prekinio ženklo kūrimo ABC: kaip sukurti įsimintiną interneto svetainę

Bruno Veberis
Prekinio ženklo kūrimo ABC: kaip sukurti įsimintiną interneto svetainę

Prekinio ženklo dizainas apima įmonės pavadinimą, logotipą ir interneto svetainę...

...ne visai taip.

Iš tiesų jūsų prekinio ženklo dizainas apima visą jūsų įmonės įvaizdį, įskaitant visas jūsų naudojamas vaizdines priemones, teksto šriftą ir netgi nuotraukas, kuriomis dalinatės socialiniuose tinkluose.

Pradedant kurti savo prekinį ženklą pirmiausia būtina apsibrėžti prekinio ženklo strategiją, tikslinę auditoriją ir nuspręsti, kaip su ja užmegsite ryšį. Tada atsižvelgiant į šiuos dalykus galima formuoti savo prekinio ženklo charakterį, mąstyti apie jo išskirtinumą.

Kai jau tikrai žinosite, ką norite pasakyti pasauliui, vadovaukitės šiais paprastais patarimais, kad sukurtumėte patrauklų prekinį ženklą ir interneto svetainę:

 • Išsirinkite tinkamas spalvas
 • Sukurkite įsimintiną logotipą
 • Išsirinkite šriftą, kuris atspindėtų jūsų prekinio ženklo charakterį
 • Pasitelkite vaizdus, kurie perteikia emocijas
 • Ir dar: nepamirškite paprastumo, pastovumo ir t.t.

Išsirinkite tinkamas spalvas

Idėja savo prekiniam ženklui panaudoti visus mėgstamiausios spalvos atspalvius gali pasirodyti išties patraukli, tačiau tai yra klaida.

Nedarykite to.

Geriau nepatingėkite ir patyrinėkite rinką, pasisemkite įkvėpimo iš jums patinkančių prekinių ženklų (netgi jeigu tai yra visai kitos srities įmonės) ir įsitikinkite, kad jūsų prekinio ženklo spalvos skiriasi nuo konkurentų.

Nesvarbu, kokioje srityje dirbate, įsitikinkite, kad jūsų prekinis ženklas bus išskirtinis. Anot Nope.Company dizainerio Toms Rits, dabar įmonės veiklos sritis daro ne tokią didelę įtaką prekiniam ženklui, kaip buvo anksčiau. „Pavyzdžiui, šiais laikais kai kurie bankai naudoja rožinę spalvą ir pasitelkia išraiškingus vaizdus. Prieš keletą metų tai būtų visiškai nepriimtina.“

Nebijokite naudoti ryškių, gyvų spalvų, jeigu jos dera su jūsų prekiniu ženklu ir tikslu. Skaitmeninėje erdvėje atsirandant vis daugiau žaidėjų, ryškios, gyvos spalvos padeda išsiskirti ir yra geriau įsimenamos.

Štai dar keletas patarimų, kaip neišradinėjant dviračio tinkamai pasirinkti spalvas savo prekiniam ženklui ir interneto svetainei:

Naudokite daugiausia dvi spalvas

Be juodos ir baltos prekiniam ženklui rekomenduojama naudoti ne daugiau kaip dvi papildomas spalvas. Daugeliu atveju trys ar daugiau spalvų jau būna per daug; be to, tikrai pasigailėsite, kai už tokio įvairiaspalvio ženklo spausdinimą teks sumokėti nemenką sumą – juk už daugiau spalvų dažnai reikia mokėti papildomai.

Jei vis tiek nuspręstumėte, kad norint išreikšti save jums reikia daugiau spalvų, niekada nenaudokite daugiau nei keturių, kad prekinis ženklas išliktų atpažįstamas. Norėdami užtikrinti, kad jūsų prekinis ženklas būtų visur atpažįstamas, visoje rinkodaros medžiagoje pasirinktas spalvas naudokite vienodai.

Profesionalų patarimas: jūsų profilis socialiniuose tinkluose atrodys kur kas profesionaliau, jeigu visose socialinėse platformose naudosite tą patį spalvų derinį.

Dizainerės @laurenconrad Instagram profilis atrodo svajingai, tokiam įspūdžiui sukurti ji naudoja prislopintas pastelines spalvas ir rožinius atspalvius. Ji išlieka ištikima savo prekiniam ženklui ir šias spalvas naudoja pastoviai.

Atsižvelkite į spalvų psichologiją

Pasirinktos spalvos turėtų gerai derėti su prekinio ženklo charakteriu.

Ar norite, kad prekinis ženklas jūsų tikslinei auditorijai keltų ramybės ir atsipalaidavimo jausmą, ar kad prekinis ženklas žmonėms keltų jaudulį ir aistras?

Paprastai šilti atspalviai stiprina ramybės ir jaukumo jausmą, o šalti tonai atrodo labiau analitiniai ir autoritetingi.

Rinkdamiesi spalvas savo prekiniam ženklui atsižvelkite į kiekvieno atspalvio perteikiamas emocijas. Iliustracijos šaltinis.

Naudokite kontrastingas spalvas

Pasirinkus kontrastingas spalvas, ypač tekstui ir fonui, jūsų interneto svetainė atrodys patrauklesnė ir joje pateiktą informaciją bus žymiai lengviau skaityti.

Ryškūs vaizdai ir šiek tiek kontrastingų elementų (pvz., pavadinimų ir mygtukų) jūsų svetainei suteiks gyvybės ir emocijų.

Naudodamiesi Mozello galite išmėginti įvairius spalvų derinius ir pridėti kontrastingų elementų, pavyzdžiui, mygtukų, kurie keičia spalvą užvedus pelę, įvairių reklaminių juostų ir t.t. Jeigu nesate tikri, kas tiktų geriausiai, rinkitės pasirinktos temos numatytuosius nustatymus arba šiek tiek pažaiskite su iš anksto paruoštu šablonu.

Palikite daug balto fono

Baltas fonas arba negatyvo spalvos fonas yra itin svarbus dizaino elementas, kurį dažnai nuvertiname. Jis yra lygiai taip pat svarbus ir kuriant prekinius ženklus, nes:

 • Su daug balto fono jūsų interneto svetainė atrodo moderniai, profesionaliai ir tvarkingai.
 • Baltas fonas išryškina svetainės turinį, jį lengviau įžiūrėti ir skaityti.
 • Naudojant baltą foną jūsų prekinis ženklas atrodo aukštesnės kokybės ir elegantiškesnis.

Sukurkite įsimintiną logotipą

Logotipo dizainas yra mokslas ir menas vienu metu.

Tik pagalvokite apie tai:

Jūs (arba pasamdytas dizaineris) turi sukurti ženklą, kuris ne tik privalo puikiai atrodyti nepriklausomai nuo jo dydžio ir vietos, kurioje yra publikuojamas, bet tuo pat metu atspindėti jūsų verslo idėją ir būti unikalus.

Kadangi logotipo kūrimas yra itin sudėtingas ir nepaprastai svarbus darbas, nebijokite nusamdyti profesionalų, kad šie padėtų jums. Tačiau jeigu norite paeksperimentuoti arba patys sukurti pirminius logotipo eskizus, galite pasinaudoti tokiais įrankiais, kaip pvz., Looka; dirbdami nepamirškite šių patarimų.

Suderinkite savo logotipą ir įmonę

Jums tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau daugelis daro šią klaidą ir pamiršta, kad logotipas yra įmonės simbolis. Prisiminkite savo įmonės misiją ir pagalvokite, kokias emocijas norite sužadinti pirmiausia savo tikslinei auditorijai.

Pavyzdžiui, jeigu prekiaujate kūdikiams skirtais produktais, logotipui nesirinkite tamsių arba šaltų atspalvių. Jeigu užsiimate ekstremalaus sporto renginių organizavimu, pasirūpinkite, kad jūsų logotipo vaizdai ir spalvos perteiktų klientų patiriamą susijaudinimą ir adrenalino antplūdį.

„Red Bull“ logotipas spinduliuoja jėgą, greitį ir net agresyvumą – šios emocijos puikiai dera su parduodamu produktu, t.y. energiniu gėrimu. Ryškios spalvos tik sustiprina šį įspūdį.

Išsiskirkite

Įsitikinkite, kad jūsų logotipas nėra pernelyg panašus į kokios nors kitos įmonės. Kuriant logotipą taip gali nutikti netgi netyčia, todėl prieš publikuodami, parodykite keletą variantų savo draugams ir pažįstamiems ir paklauskite jų nuomonės.

Išsirinkite šriftą, kuris atspindėtų jūsų prekinio ženklo charakterį

Pasirinktas šriftas turi įtaką tam, kaip žmonės suvokia jūsų prekinį ženklą.

Nors nėra jokių taisyklių, kuriose būtų nurodyta, kokį šriftą turėtų naudoti skirtingų pramonės šakų įmonės, kiekvienas šriftas sukuria tam tikrą foną ir emocijas.

Vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, kad savo interneto svetainei ir rinkodaros priemonėms išsirinktumėte tinkamą šriftą.

Suderinkite šriftą su savo prekinio ženklo charakteriu

Apgalvokite, ar jūsų prekinis ženklas geriau derėtų su žaismingu arba formaliu, paprastu arba įmantriu šriftu. Jeigu abejojate, rinkitės klasikinius šrifto variantus, pvz., „Arial“ arba „Georgia“.

Pavyzdžiui, geometrinėmis ir vienodomis proporcijomis užrašytas tekstas atrodo švarus, grynas ir paprastas. Rinkitės tokio tipo šriftą, jeigu pageidaujate, kad jūsų prekinis ženklas simbolizuotų panašias vertybes.
Kita vertus, jeigu dirbate dizaino arba mados srityje, prekiniam ženklui derėtų rinktis serifinį šriftą arba šriftą su įvairiais užraitymais ar įmantriais brūkšniais.

Kad būtų lengviau išsirinkti šriftą, Mozello siūlo keletą iš anksto paruoštų šablonų, kurie jau iškart atrodo puikiai – tereikia pasirinkti bendrą jums patinkančią emociją.

Galite rinktis žaismingus šriftus, pavyzdžiui, „Lobster“ ir „Lato“:

Labiau klasikinį šriftą, pavyzdžiui, „Georgia“:

Arba vieną iš daugelio patrauklių šriftų derinių.

Visur naudokite tą patį šriftą

Rinkdamiesi šriftą savo prekiniam ženklui apmąstykite, kur jis bus naudojamas. Ar be savo interneto svetainės žadate kurti pristatymų skaidres, ruošti spausdintą medžiagą, pvz., lankstinukus ar korteles? Pasirūpinkite, kad visose jūsų naudojamose rinkodaros priemonėse šriftas būtų vienodas.
Jeigu į tikslinę auditoriją daugiausia kreipiatės internetu, rekomenduojame naudoti „Sans Serif“ tipo šriftą (šriftą be dekoratyvinių brūkšnelių), pvz., „Arial“, arba „Open Sans“ tipo šriftą, kurį lengviau skaityti.

Pasitelkite vaizdus, kurie perteikia emocijas

Iš pradžių galite klaidingai pagalvoti, kad vaizdai nėra susiję su jūsų prekiniu ženklu. Tačiau jūsų prekinio ženklo stilių atitinkančios profesionalios iliustracijos ir spalvos itin padeda atskleisti jūsų įmonės asmenybę ir perteikti pageidaujamą žinutę.

Pasak dizainerio Toms Rits, prekinio ženklo dizainui yra svarbūs netgi naudojamų iliustracijų elementai, pavyzdžiui, jose vaizduojamų žmonių emocijos.

„Spotify“ naudojamos kintamo intensyvumo spalvingos nuotraukos yra puikus pavyzdys, kaip prekinis ženklas gali būti atpažįstamas iš naudojamų vaizdinių priemonių.Iliustracijos šaltinis.

Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti iliustracijas, kurios padės perteikti jūsų prekinio ženklo charakterį:

 • Rinkitės aukštos kokybės vaizdines priemones – jeigu patys neturite profesionalių nuotraukų, galite įsigyti standartinių nuotraukų, kurios ženkliai pagerins jūsų interneto svetainės vaizdą.
 • Jeigu prekiaujate materialiais produktais, nepagailėkite pinigų profesionaliai fotosesijai ir geram fotografui.
 • Pasitelkite infografiką ir filmukus – ypač jeigu jūsų siūlomos paslaugos arba produktai yra techniniai arba kitaip sudėtingi.
 • Naudokite savo klientų nuotraukas – prie prekinio ženklo populiarinimo kvieskite prisidėti ir savo klientus, pvz., paprašykite atsiųsti jums nuotraukų, kuriose jie pavaizduoti naudojantys jūsų produktą. Visoms nuotraukoms pritaikę vienodą filtrą sukursite darnią, bet dinamišką iš skirtingų šaltinių gautų iliustracijų galeriją.

Vadovaukitės šiais papildomais patarimais

Išlikite paprasti

Šis patarimas galioja viskam: nuo šrifto iki naudojamų vaizdų ir spalvų. Atkreipkite dėmesį į stambiausių įmonių prekinius ženklus: jie atrodo labai paprasti, neapkrauti nereikalingomis detalėmis ir yra lengvai atpažįstami.

Išlikite pastovūs

Labai svarbu, kad jūsų prekinio ženklo elementai visur būtų vienodi. Tokiu būdu jūsų prekinis ženklas taps iškart atpažįstamas ir žmonės ims teigiamai vertinti išskirtines jūsų ir jūsų prekinio ženklo savybes.

Būkite asmeniški

Žmonėms patinka emocijas žadinantys prekiniai ženklai. Sugalvokite, kaip užmegzti su klientais artimesnį, emocinį ryšį. Pasitelkite vaizdinius ir emocinius veiksnius, kurie padėtų stiprinti ryšį su klientais ir skatintų lojalumą.

Savo interneto svetainės antraštei grupė „Franco Franco“ pasirinko nuotrauką, perteikiančią scenoje jų patiriamas emocijas. Tokia dinamiška grupės nuotrauka palieka kur kas didesnį įspūdį negu paprasta, neasmeniška nuotrauka. Iliustracijos šaltinis.

Baigiamasis žodis

Apibendrinant galima pasakyti, kad prekinio ženklo dizaino negalima sukurti prieš tai nesuformavus jo charakterio.

Dizaineris Toms Rits aiškina: „Apsispręskite, ar jūsų įmonė yra labiau kūrybiška, ar analitinė. Ji yra praktiška ar yra įkvėpimo šaltinis. Pasyvi ar aktyvi.

Konservatyvi ar moderni. Ekstravertiška ar intravertiška.

Kai atsakysite sau į šiuos klausimus, visus kitus su dizainu susijusius sprendimus, pvz., kokias spalvas, vaizdines priemones ir kokius šriftus naudoti, bus galima pagrįsti; visi elementai geriau derės ir turės didesnį poveikį.

Tą patį galima pasakyti ir atvirkščiai: kai prekinis ženklas yra geras, niekam nereikia aiškinti, ką jis reiškia ir koks yra jo charakteris.“
Nežinote nuo ko pradėti?

Apsilankykite Mozello ir susikurkite savo prekinio ženklo interneto svetainę pagal stilingus šablonus, kuriuos laisvai galite pritaikyti savo poreikiams.