7 šiurpą keliančios (ir pelningos) Helovyno rinkodaros idėjos

Bruno Veberis
7 šiurpą keliančios (ir pelningos) Helovyno rinkodaros idėjos

Tas spalis – baisiausias metų laikas. Spalio pabaigoje laukia Helovynas – kai visi rengiasi bala žino kuo ir stengiasi turėti kuo daugiau saldainių, kad jų namai nebūtų apmėtyti tualetiniu popieriumi.

Helovynas švenčiamas jau apie 2000 metų ir vis dar tebėra viena populiariausių švenčių pasaulyje. Jo populiarumo priežastys gana sudėtingos, jas tyrė daug sociologų ir priėjo išvados, kad švęsdami Helovyną žmonės ieško, kuo galėtų būti nustebinti, arba galimybių.

Pardavimai Helovyno laikotarpiu taip pat labai išauga. 2018 metais ruošdamiesi Helovynui amerikiečiai išleido apie 9 milijardus dolerių, t. y. vidutiniškai vienas žmogus išleido 86,79 dolerio.

Žmonės pradeda ruoštis Helovynui dar neprasidėjus rugsėjui. Tai reiškia, kad geriausias laikas pradėti naudoti su Helovynu susijusias rinkodaros strategijas prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki spalio pabaigos.

Bet kyla klausimas – ką žmonės paprastai perka ruošdamiesi Helovynui? Daugiausia, aišku, saldumynus ir saldainius, bet šventinei dvasiai taip pat labai reikalingos dekoracijos ir įvairūs kostiumai.

Bet ką daryti, jei neprekiaujate kostiumais ir dekoracijomis renginiams? Ne bėda, vis tiek galite pasinaudoti Helovynu. Viskas, ką reikia padaryti, tai rasti kūrybingų būdų paruošti savo internetinę parduotuvę ir uždirbti šiek tik papildomo pinigėlio.

Todėl sudarėme sąrašą 7 baisiai gerų Helovyno rinkodaros idėjų, kaip pagardinti jūsų internetinę parduotuvę.

1. Nuolaidų kodų medžioklė

Šaltinis: Twitter

18 amžius garsėjo raganų medžioklėmis, o per 21 amžiaus Helovyną jūsų internetinėje parduotuvėje turi prasidėti tikra nuolaidų kodų medžioklė.

Paverskite savo parduotuvę žaidimų aikštele ir paslėpkite baisius įvairių sumų nuolaidų kodus atsitiktiniuose produktų aprašymuose. Paskelbkite apie kodų medžioklę savo socialiniuose tinkluose ir įsiutusi minia tepradeda medžioklę.

Tačiau taisyklės turi būti labai aiškios – nuolaidos kodas gali būti panaudotas tik vieną kartą, tik vieno žmogaus ir jis galioja, pavyzdžiui, iki Helovyno vidurnakčio. O kodą radęs žmogus gali įvesti jį atsiskaitydamas, ir tik taip sužinoti, ar jis yra pirmas jį naudojantis.

Ir nepamirškite, kad nuolaidų kodai gali būti ir nedidelėms sumoms, visą jaudulį kelia pats jų ieškojimas.

O jei norite labiau tradicinio sprendimo, tiks ir įprasti nuolaidų kodai. Padarykite iššokantį langą (naudokite Engaga įrankį mūsų Mozello e. komercijos parduotuvėje target: _blank) ir praneškite apie Helovyno išpardavimą visiems savo svetainės lankytojams.

2. Įpūskite Helovyno dvasios į savo produktus

Šaltinis: Etsy

Kita idėja – savo parduodamus produktus ar paslaugas papildyti Helovyno tema. Pavyzdžiui, jei prekiaujate juvelyriniais gaminiais, pasiūlykite kokių nors linksmų griaučių auskarų, jei prekiaujate keramika – moliūgo formos puodelių. Jei trūksta įkvėpimo, pasižiūrėkite, ką žmonės parduoda Etsy ar rodo Pinterest.

O jei esate muzikos kūrėjas ir savo internetinėje parduotuvėje parduodate su Helovynu nesusijusias dainas? Ne bėda! Sugalvokite, kaip pateikti savo muziką Helovyno dvasia. Padarykite savo populiariausios dainos Helovyno remiksą ar net parduokite moliūgus su savo autografu.

Taip pat siųsdami savo produktus į jų pakuotes galite pridėti mažų ir visai nebrangių siurprizų (saldainį, konfeti, vorą iš savo namų ir t. t.). Pasitelkite savo kūrybingumą ir tikrai rasite būdų, kaip suteikti savo produktams Helovyno dvasios.

3. Helovyno idėjų blogas

Šaltinis: Man Repeller

Dar galite sukurti Helovyno temos įrašus ar blogą. Tai gali būtų patarimai, kaip surengti įspūdingiausią Helovyno vakarėlį ar kaip pasidaryti originaliausią Helovyno kostiumą, kuris nuraus visiems stogą.

Pavyzdžiui, sukurkite Adamsų šeimynėlės temos įrašų skyrių ir pridėkite visus sėkmingam vakarėliui reikalingus dalykus (aišku, ir savo produktus) – pradedant nuo tinkamų dekoracijų, muzikos ir net užkandžių.

Nebijokite persistengti – pridėkite išsamią pamoką, kaip sukurti pusbrolio Ito kostiumą (įkvėpimo galima pasisemti čia).

4. Helovyno naujienlaiškis

Šaltinis: Really Good Emails

Tai nebus įprastinis naujienlaiškis. Per Helovyną pamirškite įprastinius e. laiškus, nes viskas eina baisyn.

Pateikite ne tik specialius savo parduotuvės pasiūlymus, pridėkite ir šiek tiek kvailysčių. Pavyzdžiui, pasidalinkite keliais praktiniais pokštais, kuriuos jūsų klientai gali iškrėsti savo draugams, bendradarbiams ar šeimos nariams.

Reikia daugiau idėjų? Ne bėda:

5. Pakeiskite produktų pavadinimus į baisesnius

Šaltinis: Nasty Gal

Per Helovyną viskas pasidaro baisiau. Ir šiuo atveju sakydami „viskas“ turime omeny jūsų produktų pavadinimus.

Įsivaizduokite – paprastas „laimingas puodelis“ per Helovyną virsta „prakeiktu puodeliu“. O „lašo formos auskarai“ – „kraujo lašo formos auskarais“. Ir visai nesvarbu, ką parduodate – juvelyrinius gaminius, keramiką ar dar ką nors – bet kokio produkto pavadinimas gali būti padarytas baisesniu.

Jei trūksta įkvėpimo, pasižiūrėkite mados parduotuvę Nasty Gal, kuri garsėja savo originaliais produktų pavadinimais. Kai kurie jų Helovyno produktų pavadinimai: „ghouls just want to have fun“, „You're Creepin' Meow-t“, „It's Going Tibia Okay“.

Kietai, ar ne?

6. Jūsų gąsdinančios reklamos socialiniuose tinkluose

Šaltinis: Adweek

Nepamirškite prasimušti iki savo potencialių klientų reklamomis socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, feisbuke naudokite retargetingą pasiekti visus žmones, kurie neseniai apsilankė jūsų svetainėje ir paliko ją nieko nepirkę. Pritraukite juos vėl į savo internetinę parduotuvę su Helovyno temos reklamomis.

Tačiau per Helovyną turite joms pridėti šiek tiek kraują stingdančio prieskonio. Tai galite pasiekti efektyvia vaizdine medžiaga, kuri tarsi vaidenasi ir persekioja.

Pavyzdžiui, Svedka Vodka naudojo baisias Helovyno reklamas, kurios persekiojo žmones paspaudusius jų masalą – kokteilio receptą. Paspaudus masalą jiems būdavo atidaroma Svedka svetainė, kurioje pradėdavo eiti vaizdo įrašas. Jį pasižiūrėjus prasidėdavo „prakeikimas“ – tikslinė reklama persekiojo žmones socialiniuose tinkluose atsižvengiant į jų vietą, gėrimo pomėgius arba naršymo įpročius.

Jūsų kampanija nebūtinai turi būti tokia pažangi, bet Helovyno reklamų, „persekiojančių“ jūsų puslapio lankytojus, kad ir kur jie nuklystų, idėją galite pasiskolinti.

Kitų Helovyno reklamų pavyzdžių galite pasižiūrėti čia.

7. Nemokamas pristatymas

Šaltinis: Pinterest

Ar žinote, kas yra saldžiau už visus Helovyno saldainius? Nemokamo pristatymo jūsų klientams dovana.

Galvokite apie tai kaip šiuolaikinę „pokštas arba saldainis| versiją, tačiau be jokių pokštų, o tik su saldainiais. Tai galima įgyvendinti įvairiais būdais – paskelbti specialų kodą jūsų parduotuvės socialiniuose tinkluose arba paprasčiausiai taikyti nemokamą pristatymą visiems jūsų parduotuvės produktams.

Nesvarbu, kurį variantą pasirinksite, galime patikinti, kad nemokamas pristatymas yra rinkodaros strategija, kuri veikia ir duoda pelno. Skaičiai kalba patys – apie 87 proc. internetinių pirkėjų greičiau rinktųsi nemokamą pristatymą siūlančią parduotuvę nei mokėtų papildomai už pristatymą. Taigi, tai taktika, kuri iš tiesų veikia ir greičiausiai duos gerų rezultatų.

Išvados

Helovynas – tai puiku. Jis linksmas, spalvingas ir, aišku, šiek tiek baisus. Ir jo šventimas toks populiarus, kad tiesiog būtų gėda nepažaisti su kai kuriomis minėtomis rinkodaros idėjomis, galinčiomis padidinti jūsų internetinės parduotuvės pelną.

O svarbiausia, įgyvendinkite šias idėjas šmaikščiai, linksmai ir autentiškai. Nebijokite pasirodyti keistuoliais, nes per Helovyną svarbiausia nuotaika.

Ir nesijaudinkite, jei jūsų parduotuvė netinka Helovyno pramogų nišai. Yra daugybė būdų, kaip galima suteikti Helovyno prieskonio jūsų įprastiniam pasiūlymui. Turite tik rasti geriausiai jums tinkantį.