Svetainės SEO optimizacija savo jėgomis 5 paprasti SEO metodai

Bruno Veberis
Svetainės SEO optimizacija savo jėgomis 5 paprasti SEO metodai

Sukūrei interneto svetainę, elektroninę parduotuvę ar tinklaraštį? Puiku! Tačiau, kad pasiektum norimą rezultatą, reikės rinkodaros ir kelių optimizacijos darbų.

Šį kartą papasakosime apie SEO, arba Search Engine Optimization. Tai procesas, padedantis Tavo svetainei susidraugauti su Google ir kitomis paieškos platformomis. Tai reiškia, kad platformos supranta, apie ką yra Tavo interneto svetainė, taigi ji sėkmingai parodoma tą akimirką, kai žmonės ieško konkrečių raktažodžių. Gera SEO gali pagerinti Tavo svetainės poziciją Google. Tai, savo ruožtu, gali padėti pritraukti ne tik daugiau lankytojų, bet ir daugiau klientų.

Skamba kaip geras ir reikalingas dalykas, tačiau didelė dalis interneto svetainių savininkų šį procesą ignoruoja. Gali būti, jog tai atrodo per daug sudėtingas ir per daug laiko užimantis procesas, o galbūt kai kurie tiesiog nežino, kas tai yra ir kodėl tai svarbu.
Mes pasidalinsime 5 paprastais ir greitai įgyvendinamais SEO metodais, kurie padės pagerinti Tavo svetainės pasiekiamumą.

1. Sutvarkyk savo svetainės adresus (nuorodas)

Įsitikink, kad visi adresai (nuorodos) Tavo svetainėje yra logiški ir tiksliai atspindi kiekvieno puslapio esmę. Taip padėsi paieškos platformoms suprasti apie ką konkrečiai kalbama kiekviename puslapyje.

Blogas pavyzdys:

Geras pavyzdys:

Geriausia nurodyti tinkamus adresus dar svetainės kūrimo metu. Pokyčiai, kai svetainė tampa populiari, o jos senąsias nuorodas užfiksuoja vartotojai ir paieškos sistemos, gali sukelti trumpalaikių nepatogumų tiek paieškos platformoms, tiek svetainės lankytojams.

2. Pasirūpink puslapio struktūra ir formatavimu.

Gerai struktūruotas turinys padarys Tavo svetainę ne tik malonesnę akiai ir lengviau skaitomą, bet ir pasitarnaus puslapio SEO. Puiki proga nušauti tris zuikius vienu šūviu.

Nerašyk ilgų ištisinių tekstų vienas šalia kito. Grupuok tekstinę informaciją ir naudok antraštes.

Kuriant svetainę su Mozello tai padaryti labai paprasta. Peržiūrėti pavyzdį:

Idealiu atveju kiekvienas tavo svetainės puslapis turėtų turėti antraštę, paantraštę, tekstą ir pan. Kodėl tai reikalinga? Paieškos platformos geriau supranta aiškios struktūros ir hierarchijos turinį.

Pagrandinė antraštė turėtų būti prasminga, nereikėtų naudoti daugiau kaip vienos pagrindinės antraštės kiekviename puslapyje. Toliau turėtų sekti tekstas ir paantraštės. Nepamiršk įtraukti svarbiausių, atidžiai parinktų raktažodžių.

3. Prie nuotraukų pridėk tinkamus pavadinimus

Deja, Google ir kitos ieškyklės negali labai gerai įžvelgti ir užfiksuoti to, kas pavaizduota Tavo nuotraukose. Viskas veltui? Ne visai! Prie kiekvieno savo svetainėje esančio paveikslėlio pridėk pavadinimą arba trumpą aprašymą (alt text).

Alttekstas turi būti trumpas ir prasmingas. Keliais žodžiais aprašyk, kas vaizduojama paveikslėlyje, ir pabandyk pridėti svarbiausius, su paveikslėliu susijusius raktinius žodžius. Geri alttekstai padarys Tavo paveikslėlius ir svetainę lengviau randamą.

4. Suteik svetainės skiltims pavadinimus (TITLE) ir aprašymus (META)

Bet kuris rezultatas Google ir kitose ieškyklėse turi pavadinimą ir aprašymo teksto fragmentą. Pavyzdžiui, įrašę į Google langą „pirkti automobilį“ išvystame tokį įrašą:

Pavyzdyje matyti, kad antraštė ir aprašymo dalis yra aiškūs, logiški, suprantami ir juose yra keletas svarbiausių raktinių žodžių.

Ieškyklė šią antraštę ir aprašymą, be abejonės, gali sugeneruoti pati, tačiau rezultatas ne visuomet būna toks, kokio norėtume. Todėl turite galimybę nurodyti šią informaciją pats ir pasirinkti tokią antraštę ir aprašą, kur būtų aiškiai matyti, ką nori pasakyti potencialiam klientui.

Paieškos platformos bus dėkingos, jei nurodysi šią informaciją, nes tai padės geriau suprasti apie ką kalbama Tavo interneto svetainėje.

5. Į tekstą įtrauk svarbiausius raktažodžius

Raktažodžių naudojimas yra vienas svarbiausių SEO elementų. Be svarbiausių raktažodžių aukšta pozicija ieškyklėje gali likti nepastebėta.
Tuo pat metu svarbu įsisąmoninti, kad dirbtinas raktažodžių įterpimas ar puslapio perkrovimas daugybe raktažodžių bus automatiškai baudžiamas, nes Google labai gerai pastebi dirbtiną optimizaciją ir baudžia tokias svetaines pažemindama jų poziciją.

Atsižvelk į šiuos principus:

  • Atsirink kelis svarbiausius raktažodžius
  • Įtrauk raktažodžius į svetainės tekstą keliose vietose, tačiau nepersistenk, nes skaičius nėra esminis dalykas.
  • Kelis (1–3) svarbiausius raktažodžius įtrauk į turinio antraštes, taip pat TITLE ir META laukelius (pavadinimą ir aprašymą)
  • Nebijok keisti linksnių ar naudoti panašias frazes, Google žino, kad palapinės nuoma ir palapinių nuomos paslaugos yra giminingos frazės.

Laikykis principo, kad raktažodžiai reikalingi, bet jie nėra svarbiausias ar viską lemiantis veiksnys. Svarbiausias veiksnys yra turinio kokybė.

Pabaiga

Nors peržvelgėme tik pirmuosius žingsnius, nedidelį SEO optimizacijos proceso trupinėlį, minėtieji dalykai yra geras pagrindas kuriant ieškyklėms draugišką svetainę. Linkime sėkmės pradedant kelionę į Google ieškyklės viršūnes.