10 gerų kasdienių įpročių, padėsiančių plėsti verslą

Bruno Veberis
10 gerų kasdienių įpročių, padėsiančių plėsti verslą

Užsiimti savo verslu yra visai kas kita, nei dirbti kažkam kitam.

Greičiausiai būsi labiau motyvuotas ir suinteresuotas tuo, ką darai. Tačiau kartu teks prisiimti ir daugiau atsakomybės ir patirti daugiau streso.

Gali būti sudėtinga išlaikyti didelį suinteresuotumą kasdien patenkant į stresines situacijas. Tad nieko keista, kad daugelis verslo lyderių yra parašę knygų apie tai, kaip jie planuoja savo dienas, kovoja su stresu ir siekia sėkmės.

Daugeliui verslo savininkų jų darbinis gyvenimas neatsiejamas nuo asmeninio gyvenimo. Štai kodėl tau reikės išsiugdyti efektyvius kasdienius įpročius, kurie padės visą parą – ne tik darbo valandomis.

Perskaityk mūsų patarimus, kaip produktyviai dirbti visą dieną nuo pat momento, kai rytą pramerki akis.

1. Sukurk įkvepiančią ryto rutiną

Nuo to, kaip pradėsi dieną, labai priklauso, kokia ji bus.
Ar nuolat teks lėkti, kad viską padarytum laiku, ir stengtis nuveikti ką nors produktyvaus? Ar pradėsi savo rytą taip, kad jis suteiktų energijos ir įkvėptų?
Greičiausiai dieną teks patirti kažkiek streso, todėl bent jau rytas tegul būna malonus.

Mūsų patarimas:

Paklausk savęs, kaip norėtum pradėti savo darbo dieną, jei viskas priklausytų tik nuo tavęs. Pamiršk visus praktinius dalykus ar kliūtis. Tada pabandyk įgyvendinti savo tobulo ryto viziją – net jei prireiktų kelių savaičių, kol tai taps įpročiu.

Idėjos, ką įtraukti į savo malonią rytinę rutiną:

  • Karštas arba šaltas dušas
  • Didelis kavos puodelis skaitant naujienas
  • Mankšta – bėgiojimas, treniruotė, tempimo pratimai ir kt.
  • Skanūs pusryčiai
  • Meditacija (net jei tai yra mini meditacija, kuriai užtenka užmerkti akis ir sutelkti dėmesį į kvėpavimą)
  • Dienos aprangos rinkimasis
  • Ramus darbo laikas
  • Dienos darbų sąrašo sudarymas

Tiesą sakant, paskutinis punktas yra neišvengiamas, jei nori turėti produktyvią dieną – taigi skaityk toliau!

2. Susidaryk naudingą darbų sąrašą

Ar žinai, kodėl darbų sąrašai yra efektyvūs?

Nes planuodamas darbus gali labiau susikaupti ir lengviau viską sutvarkyti.
Išbraukdamas atliktus darbus iš sąrašo jausi, kad darai pažangą ir tikrai atlieki realius veiksmus, todėl nereikės stresuoti ir nebeliks pojūčio, kad esi apsikrovęs nepabaigiamais darbais.

Gali naudotis bet kuria iš daugybės darbų sąrašų programėlių arba susirašyti darbų sąrašą ranka, laikydamasis įvairių gudrių taktikų.

Kad ir kurį variantą pasirinktum, atmink šiuos pagrindinius dalykus:

  • Išsikelk tikslus kiekvienai dienai
  • Nustatyk prioritetus – užduotis, kurios yra svarbesnės arba kurias reikia atlikti anksčiau
  • Pradėk nuo sudėtingesnių darbų
  • Kiekvieną dieną baik rytojaus darbų sąrašu

3. Treniruokis bent 30 minučių kasdien

Visi žinome, kad reguliariai mankštintis naudinga sveikatai, tačiau fizinis aktyvumas gali padėti ir auginti verslą:

Reguliari mankšta padeda gerinti mąstymą ir atmintį bei skatina hormonų, kurie palaiko smegenų ląstelių augimą, gamybą.

Neturėjimas laiko sportui ar bent 30 minučių mankštai kasdien nėra pasiteisinimas, nes fizinis aktyvumas tiesiogiai didina tavo produktyvumą ir kartu skatina verslo augimą.

Kai kurie didžiausių pasaulio bendrovių CEO yra gyvas šios visuotinės tiesos įrodymas. Pavyzdžiui, Markas Zuckerbergas sportuoja rytais ir tvirtina, kad tai suteikia jam energijos efektyviai dienai. Tuo metu Richardas Bransonas mano, kad mankšta yra jo sėkmės pagrindas.

4. Susikurk malonią darbo aplinką

Nepriklausomai nuo to, ar dirbi biure, bendradarbystės erdvėje, ar namuose, turi pats pasirūpinti produktyvia ir patogia savo darbo vieta.

Atmink šiuos svarbius dalykus:

Patogumas – ergonomiški baldai yra kiekvienos produktyvios darbo vietos pagrindas. Jei nori plėsti savo verslą, tau reikės patogios, reguliuojamos kėdės, kad galėtum jį valdyti.
Privatumas – jei dirbi atviro plano biure ar namuose, kur būna ir kiti šeimos nariai, turi rasti vietą, kur galėtum ramiai dirbti. Geriausia, kad galėtum užsidaryti duris. Jei tai neįmanoma, pagalvok apie pertvarą arba užuolaidą (kad kiti matytų, jog esi užsiėmęs) ir triukšmą blokuojančias ausines.
Tvarka – visus dokumentus, užrašus, kanceliarinius reikmenis ir kitus daiktus sudėk į skyrius, lentynas ar stalčius. Atmink – kuo netvarkingesnis tavo stalas, tuo sunkiau bus susikaupti.
Įkvėpimas – naudok motyvacinius plakatus, gražias gamtos nuotraukas ar dinaminę kompiuterio ekrano užsklandą – viską, kas tik tave įkvepia dirbti savo verslo labui.

5. Nustatyk stabilų miego ciklą

Kėlimasis ryte ir ėjimas miegoti vakare kasdien tuo pačiu metu padeda suderinti gyvenimo būdą su paros ritmu, o tai naudinga sveikatai, stiprina imunitetą, palaiko emocinę pusiausvyrą ir gerina koncentraciją.

Bet ar tai reiškia keltis labai anksti?

Nebūtinai.

Ankstyvas kėlimasis neabejotinai turi tam tikrų pranašumų, pavyzdžiui, mažiau blaškančių dalykų ir mažesnis eismas. Tai galimybė nuveikti daugiau, kol kiti dar miega.

Tačiau, norit būti sėkmingu, nebūtina keltis penktą ryto. Iš esmės, jei rytais nesijauti žvalus ir darbingas, ankstyvas kėlimasis nieko gero neduos. Ypač, jei nuėjai miegoti vėlai, bet vis tiek nusprendei keltis anksti.

Svarbiausia yra vienodas kėlimosi ir miego ciklas. Jei tau sunku užmigti įprastu metu, pabandyk išjungti visą elektroniką 30 minučių prieš eidamas į lovą.

Pavyzdžiui, vietoj telefono pasiimk knygą.

6. Mėgaukis įkvepiančiu sėkmei turiniui

Jei nori plėsti savo verslą, reikia ne tik talento, bet ir atkaklumo, ir įkvėpimo. Bus dienų, kai jausies užstrigęs ir praradęs motyvaciją. Laimei, yra daug gerų ir įkvepiančių knygų, taip pat podkastų ir jutubo kanalų verslininkams, kurie gali padėti susigrąžinti entuziazmą ir galbūt net įžvelgti naujų verslo krypčių.

Nelauk krizės, kad pradėtum vartoti motyvuojantį turinį. Pažadėk sau kasdien perskaityti bent vieną knygos skyrių arba pasiklausyti bent vieno naujo podkasto, kad užsidegimas neišblėstų. Arba, pavyzdžiui, gali išsikelti sau asmeninį tikslą, kiek knygų nori perskaityti per metus.

Štai mūsų sudarytas knygų TOP 3 naujiesiems verslininkams:

Čia taip pat yra motyvacinio turinio verslo savininkams:

7. Išmok atsipalaiduoti ir susikaupti

Mes gyvename trikdžių amžiuje. Foninis triukšmas, nuolatiniai socialinių tinklų pranešimai ir multitaskingas nuolat reikalauja mūsų dėmesio.

Gebėjimas atsijungti ir sutelkti dėmesį tapo beveik išgyvenimo įgūdžiu. Štai mūsų patarimai, kaip sutelkti dėmesį ir nesiblaškyti:

  • Susikurk muzikos grojaraštį, padedantį susikaupti. Jei nežinai, nuo ko pradėti, pabandyk Focus arba Productivity grojaraščius jutube arba Spotify, arba klausykis gamtos garsų Noisli kanale.
  • Išbandyk ASMR – tai gana naujas fenomenas, galintis labai atpalaiduoti ir padidinti produktyvumą.
  • Atlik asmeninį eksperimentą – išjunk socialinių tinklų pranešimus ir užblokuok blaškančias programėles.

Jei niekas nepadeda, pabandyk dirbti labai anksti ryte arba vėlai vakare. Tačiau nepaversk to įpročiu, nes gali nukentėti tavo asmeninis gyvenimas.

 8. Dirbdamas reguliariai daryk pertraukėles

Šiandien daugelis žmonių supranta, kad pertraukos yra tokios pat svarbios produktyvumui, kaip ir tikrasis darbo laikas. Net mokslo įrodyta, kad trumpos pertraukėlės darbo metu didina produktyvumą, tad įprask atsistoti, ištiesti ir atpalaiduoti akis.

Tinkamas darbo ir pertraukų santykis kiekvienam žmogui yra skirtingas, tačiau esmė tokia:

Nelauk, kol kūnas pradės skaudėti, o galva nustos dirbti. Jei tau sunku įprasti daryti pertraukas, išbandyk kūrybines technikas prisiversti tai daryti, pavyzdžiui, nusistatyk priminimus ištempti kūną. Arba gerk daug vandens – tai privers bent jau dažnai vaikščioti į tualetą.

9. Išmok paskirstyti užduotis ir perduoti darbus kitiems

Jei esi verslo savininkas, tai jokiu būdu nereiškia, kad viską turi padaryti pats. Priešingai – geras vadovas žino, kaip paskirstyti užduotis sau ir komandai.

Net jei tavo komanda yra labai maža arba jei esi tik vienas, gali ieškoti pagalbos, kad palengvintum savo darbą ir paskatintum savo verslo augimą.
Pavyzdžiui, perduok kitiems dalį savo darbo, kaip antai apskaitą ar socialinių tinklų rinkodarą. Arba pasamdyk laisvai samdomų žmonių konkrečioms užduotims, tokioms kaip korektūra ar dizainas (tam puikiai tinka laisvai samdomų specialistų platformos, pavyzdžiui, Fiverr ir Upwork).

Tau galbūt nesinori to daryti dėl finansinių priežasčių. Bet pagalvok apie brangų laiką, kurį turėsi tai padaręs. Tai bus laikas nuveikti ką nors reikšmingo savo verslui – tai, ką gali padaryti tik pats.

10. Padaryk bent vieną dalyką savo verslui plėsti (kiekvieną dieną)

Bandant spėti atlikti visus dienos darbus, labai paprasta pasiklysti tarp dokumentų ar e. laiškų. Deja, taip tikrai nepavyks išplėsti savo verslo – geriausiu atveju tik palaikyti jo gyvybę.

Norint klestėti ir progresuoti, tavo verslui reikia naujų idėjų, eksperimentų, naujų požiūrių ir kt. Priklausomai nuo to, kokio tipo verslu užsiimi, tai gali reikšti kontaktą su naujais, stambiais klientais, plėtrą į naujas rinkas, naujų produktų linijų išbandymą ir kt.

Pažadėk sau pabandyti ir ką nors padaryti dėl savo verslo kasdien. Kelios idėjos:

  • Parašyk e. laišką į naują parduotuvę ar parduotuvių tinklą, kuriame nori parduoti savo produktus
  • Truputį patobulink savo interneto svetainę arba e. parduotuvę
  • Sukurk specialų pasiūlymą arba socialinių tinklų loteriją, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su tavo verslu

Seni įpročiai miršta sunkiai...

... taigi pakeisk juos naujais, geresniais įpročiais!

Kritiškai pažvelk į savo kasdienybę ir pagalvok, ar tai naudinga tau ir tavo verslui. Ar tavo įpročiai gerina tavo savijautą ir proto aštrumą? O gal jie tave stabdo ir mažina motyvaciją?

Ir atmink – bet koks įprotis bus sėkmingas tik tuo atveju, jei jis bus nuolatinis. Šie iš pažiūros maži ir nesvarbūs veiksmai ilgainiui taps efektyvūs. Ir tavo verslui tai bus naudinga.