Išsamus pradedančiojo vadovas į rinkodarą e. paštu (ir kodėl tai reikėjo pradėti vakar)

Bruno Veberis
Išsamus pradedančiojo vadovas į rinkodarą e. paštu (ir kodėl tai reikėjo pradėti vakar)

Kartais galima išgirsti, kad rinkodara e. paštu jau mirusi. Kad ji visiškai pasenusi, ir kad e. laiškų jau niekas nebeskaito.

Toli gražu.

Rinkodara e. paštu vis dar yra vienas iš pagrindinių sėkmingos skaitmeninės rinkodaros strategijos elementų. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie viską – kodėl rinkodara e. paštu svarbi jūsų verslui, kaip ją pradėti ir vykdyti (nuo pradinukų lygio), kokios e. pašto etiketo taisyklės, kurių būtina visada laikytis.

Kas yra rinkodara e. paštu ir kodėl ji svarbi

Rinkodara e. paštu – tai iš esmės e. pašto naudojimas reklamuoti savo produktus ir paslaugas. Tai tiesioginės rinkodaros forma (panaši į paprastą paštą, tik daug efektyvesnė), naudojama palaikyti santykius su potencialiais ir esamais klientais ir stiprinti klientų lojalumą.

Jei neinvestuojama į rinkodarą e. paštu:

  • Prarandamas paprastas būdas pasiekti ir informuoti savo klientus
  • Vengiama svarbaus įrankio, padedančio auginti pardavimus

O svarbiausia yra tai, kad rinkodara e. paštu yra super pigi. Ji gerokai pigesnė už tradicines rinkodaros priemones (TV ir spausdintą reklamą) ir duoda didelę investicijų grąžą.

Iš esmės e. paštas generuoja 38 eurų kiekvienam išleistam eurui, o tai jau neįtikėtina 3800 % grąža. Tai reiškia, kad rinkodara e. paštu yra vienas iš efektyviausių rinkodaros kanalų tiek mažoms ir augančioms įmonėms, tiek dideliam verslui.

Vis dar kyla abejonių dėl rinkodaros e. paštu?

Viena apklausa parodė, kad 75% suaugusių interneto vartotojų rinkodarą e. paštu laiko pageidaujamu rinkodaros metodu. Dar daugiau, 59% žmonių pripažįsta, kad rinkodaros e. laiškai faktiškai turi įtakos jų pirkimo sprendimams.

Liuks, visa tai skamba labai gražiai. Bet nuo ko visiškam rinkodaros e. paštu pradinukui pradėti?

Kantrybės, šiame straipsnyje papasakosime apie viską iš eilės:

  • Kaip savo svetainėje rinkti e. pašto adresus
  • Kaip paskatinti žmones pateikti savo e. pašto adresus
  • Ką daryti su tais e. pašto adresais, kai juos jau turite
  • Privalomas rinkodaros e. paštu etiketas

Tad pradėkime!

Kaip savo svetainėje rinkti e. pašto adresus

Kad rinkodaros e. paštu strategija gerai veiktų, reikia turėti prenumeratorių sąrašą. Tai reiškia, kad reikia surinkti e. pašto adresus iš žmonių, kurie specialiai tam juos pateikia.

Savo e. pašto adresų duomenų bazę galima pradėti nuo esamų klientų e. pašto adresų, nes jie paprastai neprieštarauja dėl jų naudojimo. Reikia turėti omenyje, kad galima naudoti tik tuos e. pašto adresus, kurių savininkai sutiko, kad jiems būtų siunčiama reklaminė medžiaga. Tai gali būti padaryta pirkimo ar ankstesnės komunikacijos su klientu metu, kai jis ar ji pateikė savo e. pašto adresą.

Kalbant apie naujų pašto adresų rinkimą, vienas iš patogiausių metodų yra registracijos formos svetainėje. Dar svarbiau yra tai, kad kai svetainės lankytojas suveda savo duomenis formoje, jis suteikia leidimą siųsti jam atitinkamą turinį.

Tai yra ženklas – jis nori gauti informacijos iš jūsų.

Paprastai registracijos forma atrodo maždaug taip:

Paprasčiausias būdas – savo Mozello svetainėje įdėti registracijos formą ir jau šiandien pradėti kaupti e. pašto adresų sąrašą naudojantis Engaga. Engaga – tai patogus įrankis, kuris:

  • Padaro svetainę efektyvesnę naudojant akcijas, skatinančias imtis veiksmų
  • Sukuria įspūdingus universalius iššokančius langus
  • Plečia turimų e. pašto adresų sąrašą naudojant gražiai atrodančias registracijos formas
  • Leidžia vykdyti vizualines rinkodaros akcijas, skirtas reklamuoti svetainėje naujus produktus ir renginius
  • Sulaiko svetainę paliekančius lankytojus ir sumažina iš karto svetainę paliekančių lankytojų skaičių

Engaga yra integruota Mozello svetainių kūrimo įrankyje, o tai reiškia, kad nustatyti ją yra super paprasta. Viskas, ką reikia padaryti – tai Mozello svetainės redaktoriuje pereiti į Extras ir Engaga dalyje paspausti Add:

Tai perkelia tiesiai į Engaga, kur galima:

  • Sukurti naują akciją ir e. pašto registracijos formą
  • Redaguoti esamas akcijas ir formas
  • Pakeisti / pridėti svetaines, kuriose turi būti pridėtos formos
  • Eksportuoti e. pašto adresų sąrašą
  • Pasižiūrėti bazinę analitiką, kaip registracijos formos veikia

Rengiant registracijos formą su Engaga, bet kokias mažiausias detales galima lengvai priderinti prie svetainės ir pakoreguoti šiuos elementus:

* Tekstas ir išvaizda. Galima sukurti patraukliausius aprašymus ir paskatinimus imtis veiksmų, siekiant įtikinti lankytojus palikti savo e. pašto adresą. Galima keisti paveikslėlius, tekstą, spalvas, kad forma atitiktų prekės ženklą ir derėtų prie svetainės.

  • Elgsena. Kada registracijos forma pasirodys lankytojo naršyklėje? Ar ji turi iššokti prieš paliekant svetainę, ar skrolinant žemyn ir pan.
  • Veiksmai po užsiregistravimo. Kiekvienai registracijos formai galima sukurti du pranešimus. Pirmasis bus prašantis lankytojų pateikti e. pašto adresą. Antrasis bus padėka ir pasiūlymas toliau naršyti arba persiuntimas į kitą puslapį.

Bet kaip sukurti formą, kuri iš tikrųjų paskatins žmones įrašyti savo e. pašto adresą? Pakalbėkime apie kitą žingsnį.

 2. Kaip paskatinti žmones pateikti savo e. pašto adresus

Engaga registracijos formos kūrimo įrankyje galima rinktis iš įvairių tipų formų ir šablonų. Paspaudus Create new campaign jas visas galima peržiūrėti ir tada reikia pasirinkti variantą Collect email or data.

Naudojant Engaga į savo svetainę galima perkelti visų pagrindinių tipų registracijos formas:

Baneriai – rodomi svetainės viršuje:

Šoniniai vidžetai – rodomi svetainės dešinėje:

Iššokantys langai – iššoka lankytojui peržiūrint svetainę:

Viso ekrano formos – rodomos per visą ekraną:

Įterptos formos – gali būti įterptos bet kurioje svetainės vietoje:

Kalbant apie turinį, efektyviausias registracijos formas galima suskirstyti į 4 kategorijas. Visos jos turi vieną bendrą bruožą – už savo e. pašto adresą lankytojas kažką gauna:

* Specialūs pasiūlymai. Klientai turi žinoti, kad gaus tik specialių pasiūlymų ir išskirtinių nuolaidų, kurie siūlomi tik e. paštu.

*Naujienos. Panašiai kaip specialių pasiūlymų atveju, lankytojams bus siūlomas išskirtinis turinys. Tai yra, jie pirmieji sužinos apie naujus produktus, svarbius atnaujinimus, naujus įrašus bloge ir t. t.

Loterijos su dovanomis. Ši strategija yra panaši pasiūlymus ir loterijas socialiniuose tinkluose, kai sekėjų prašoma laikinti arba šerinti įrašus ir už tai laimėti prizą. Bet šiuo atveju už tai dar kažkas gaunama – tai klientų e. pašto adresai.

Uždarymo pasiūlymai. Šios registracijos formos pasirodo, kai lankytojas palieka svetainę. Tai kaip tik tas momentas, kai lankytojas tikrai pastebės iššokusią registracijos formą ir jam galima ką nors tiesiogiai pasakyti. Uždarymo pasiūlyme už pateiktą e. pašto adresą gali būti siūlomos specialios nuolaidos, nemokamas pristatymas ar unikalus turinys.

Šie registracijos šablonai geri tuo, kad jie iš esmės paruošti publikavimui ir 100 % suderinami su telefonų naršyklėmis. Užtenka tik parašyti siūlomiems produktams ar paslaugoms tinkantį tekstą, ir e. pašto adresai pradės tekėti!

3. E. pašto adresai surinkti. Kas toliau?

Kai jau surinkta pakankamai e. pašto adresų, reikia pradėti siųsti turinį, kurį žmonės užsiprenumeravo gauti.

Vienas būdų siųsti e. laiškus yra naudoti savo įprastinę e. pašto programą (Gmail, Outlook ir t. t.) ir surašyti visus gavėjus į Bcc adreso laukelį. Visai paprasta, ar ne?

Bet kas bus, kai sąraše bus jau virš 50 e. pašto adresų, apimtys išaugs ir turėsi jau tūkstančius naujienlaiškio prenumeratorių?

Viena, tai jau sėkmė, pavyko pritraukti daug dėmesio! Antra, tai jau tinkamas laikas pradėti naudoti profesionalius rinkodaros e. paštu įrankius.

Tokie įrankiai ne tik padeda iš karto išsiųsti e. laiškus dideliam prenumeratorių skaičiui, bet ir:

  • Suteikia įspūdingų e. laiškų šablonų, kurie atrodo tikrai profesionaliai
  • Padeda tvarkyti prenumeratos atsisakymus ir vykdyti teisinius reikalavimus
  • Leidžia matyti statistiką, kiek iš išsiųstų e. laiškų buvo atidaryti ir perskaityti
  • Automatiškai iš e. pašto adresų sąrašo išvalo nenaudojamus e. pašto adresus

Šiems tikslams galima naudoti kad ir šiuos įrankius: MailChimp, MailerLite. Naudojant Engaga gerai yra tai, kad galima lengvai eksportuoti visą e. pašto adresų sąrašą į CSV failą, kurį galima atsidaryti ir su Excel, ir importuoti šiuos adresus tiesiai į pasirinktą rinkodaros e. paštu įrankį.

Ir dar, kai e. pašto adresų sąrašas išauga ir verslas jau apima kelis regionus, gali būti laikas susegmentuoti turimą e. pašto adresų sąrašą pagal skirtingus gavėjus.

Tai reiškia, kad prenumeratorius galima suskirstyti pagal jų interesus, vietoves ar kitus kriterijus, kad atitinkamai gavėjų grupei būtų siunčiamas tik jai aktualus turinys.

Pavyzdžiui, jei svetainėje pradeda lankytis pirkėjai iš kitos šalies, geriau turėti du atskirus e. adresų sąrašus – vieną viena kalba kalbantiems klientams, kitą – kita.

Arba jei svetainė prekiauja ir vyriškais, ir moteriškais drabužiais, ir pastebima, kad prenumeratorių vyrų sąrašas didėja, gali būti pravartu šiai auditorijai siųsti vyrams pritaikytą turinį (pavyzdžiui, populiariausių prekių sąrašą ar „10 prekių, kurias mėgsta mūsų pirkėjai“).

4. Naudingos e. pašto gudrybės ir etiketas

Dabar, kai jau susipažinome su rinkodaros e. paštu pagrindais, dar keletas paskutinių taisyklių ir draudimų, kurių būtina visada laikytis.

  • Jokio šlamšto. Tarp e. laiškų siuntimo prenumeratoriams ir momento, kai tai jiems virsta jau šlamštu, yra plona riba. 69% prenumeratos atsisakančių žmonių tai padaro dėl per didelio e. laiškų skaičiaus. Negalima peržengti šios ribos, reikia siųsti tik tokį turinį, kurį prenumeratoriai nori gauti. Šis tyrimas nustatė, kad klientai teigiamai reaguoja į iki 19 e. laiškų per mėnesį.
  • Ne per daug rėksmingos reklamos. Faktas, kad žmonės jau sutiko gauti jūsų reklaminę medžiagą, sako, kad gavę jūsų e. laišką jie jau pastebės jūsų prekės ženklą. Negalima piktnaudžiauti jų pasitikėjimu naudojant įkyrias žinutes, tipo „PRIVALAI nusipirkti šį produktą“.
  • Švenčių ir sezoninių tendencijų naudojimas. Šventės yra itin svarbus laikas siųsti e. laiškus ir skelbti akcijas siekiant paskatinti pirkimą. Siųskite savo prenumeratoriams specialius pasiūlymus ir siūlykite nuolaidas prieš Kalėdas, motinos dieną ir t. t. Pavyzdžiui, juodajam penktadieniui drabužių brendas Storq išsiuntinėjo tokią žinutę:
  • Jokių laiškų žmonėms, kurie nieko iš jūsų nenori. Tikrai negerai e. pašto adresus pirkti ar kitaip „gauti“. Pirmiausia, tai bus neefektyvu (šie žmonės nieko iš jūsų nenori). Antra, reklaminio turinio siuntimas žmonėms, kurie nėra aiškiai sutikę jį gauti, pažeidžia įstatymus (Europoje tai BDAR).
  • E. laiškai turi būti pritaikyti telefonams. Naujausiais duomenimis, 68% akcijų e. paštu peržiūrima per išmanųjį telefoną. Tai reiškia, kad telefonui pritaikytas e. laiško dizainas yra tiesiog privalomas. Reikia visada išsiųsti bandomąjį e. laišką ir pasižiūrėti, kaip jis atrodo įvairiose naršyklėse ir įvairiuose įrenginiuose.
  • Reklamuokite savo svetainę socialiniuose tinkluose. Susikurkite socialinių tinklų reklamą, nukreipiančią klientus į jūsų svetainę. Kuo daugiau žmonių apsilankys jūsų svetainėje, tuo daugiau jų pamatys jūsų registracijos formas ir tuo daugiau e. pašto adresų surinksite.
  • Rinkite e. pašto adresus ir ne internete. Dalyvaujate konferencijoje arba realiame renginyje? Pasiruoškite registracijos lapus planšetėje. Tik nepamirškite pridėti BDAR langelio, kurį klientai turi pažymėti, kad galėtumėte naudoti jų e. pašto adresus reklaminiais tikslais.

Viskas aišku? Laikas pradėti kurti savo internetinę imperiją!

Jei turite kokių nors klausimų dėl rinkodaros e. paštu, klauskite mūsų komentarų dalyje!