Mozello naujienos – naujų galimybių atveriantys pokyčiai

Bruno Veberis
Mozello naujienos – naujų galimybių atveriantys pokyčiai

Yra toks posakis – „gero reikia palaukti“, ir šį kartą jis labai tinka, nes Mozello pastaruoju metu gerokai patobulintas ir papildytas – tai ir pristatysime Tau šiame naujienų straipsnyje.
Šiemet Mozello atsinaujino visuose frontuose.

Pirmiausia tai reikšmingi Tavo svetainės ir e. parduotuvės dizaino papildymai, suteikiantys neįtikėtinų galimybių labai lengvai sukurti pritaikytą ir suasmenintą informacijos išdėstymą. Taip pat atsirado daugybė e. komercijos patobulinimų, kurie tikrai padės kurti dar efektyvesnes internetines parduotuves, ir galiausiai – naujos integracijos parinktys naudojant mūsų naują API.

Galime lažintis, kad daugumos naujienų daugelis Mozello vartotojų net nepastebės, todėl greičiausiai Tavęs laukia malonios staigmenos.

Tavo rankose – begalė dizaino galimybių

Šiemet vienas iš pagrindinių mūsų komandos tikslų buvo pagerinti Mozello funkcionalumą dizaino srityje ir suteikti Mozello vartotojams daug daugiau galimybių susikurti išties suasmenintą ir individualią svetainę ar internetinę parduotuvę be programavimo.

Naujas svetainės turinio išdėstymo redaktorius

Anksčiau naudodamasis Mozello galėjai pasirinkti turinio blokus, kuriuos nori pridėti prie savo svetainės, tačiau pasirinkimas buvo gana ribotas ir tų turinio blokų nebuvo įmanoma pritaikyti vizualiai.
Dabar ši sistema visiškai pertvarkyta ir gali rinktis ne tik iš daug daugiau turinio blokų ir jų tipų, bet ir kiekvieną iš jų pritaikyti atskirai.

Nauji turinio blokų stiliai ir jų pridėjimas

Toliau trumpai apžvelgsime, kaip dabar Mozello platformoje pridedami nauji turinio blokai. Norėdamas pridėti naują turinio bloką, paprasčiausiai spustelėk + simbolį virš arba po esamu turinio bloku. Išties taip paprasta.

Tada atsidaro naujas turinio blokų pasirinkimo langas, kuriame gali pasirinkti turinio bloką, kurį nori pridėti – pasirinkimas yra gana platus ir ilgainiui planuojame jį dar išplėsti.

Šiuo metu Mozello siūlo šių tipų turinio blokus:

 • Teksto blokai
 • Vaizdų blokai
 • Reklamjuostės
 • Parduotuvės produktų blokai
 • Galerijos blokas
 • Formos

Ateityje planuojame šį sąrašą papildyti.

Turinio bloko suasmeninimas

Dabar visus turinio blokus galima suasmeninti keliais būdais. Norėdamas suasmeninti turinio bloką, tiesiog spustelėk nustatymų piktogramą viršutiniame dešiniajame kiekvieno bloko kampe.

Atsidaro turinio bloko nustatymų skydelis, kuriame gali pritaikyti:

Turinio bloko fono spalvą – ji yra pateikta atsižvelgiant į pasirinktą svetainės spalvų paletę, tačiau, jei nori, gali ją pritaikyti atskirai.

Turinio spalvą – tai tokia teksto spalva bloke, kad turinys būtų įskaitomas bet kokiame fone.

Bloko aukštį – tai galimybė padaryti didesnį ar mažesnį tarpą nuo viršutinių ir apatinių bloko kraštų.
Bloko plotį – galimybė reguliuoti turinio plotį.

Stulpelių skaičių – galimybė pasirinkti turinio stulpelių skaičių.

Eilučių skaičių – galimybė pasirinkti turinio blokų eilučių skaičių.

Sukurti antraštės eilutę – prideda paveikslėlyje matomą antraštės teksto lauką.

Rodyti apatinę eilutę – prideda teksto lauką po eilutėmis.

Kitos parinktys – galimos papildomos parinktys specifiniams turinio blokams.

Taip gali susikurti individualų svetainės dizainą, kuris padės efektyviau perteikti informaciją lankytojui – aiškiai ir skoningai.

Šiame vaizdo įraše gali pamatyti, kaip veikia naujoji sistema:

Paryškink produktus ar kategorijas naudodamas naują „Produktų bloką“

Ypač norime atkreipti dėmesį į šį turinio blokų tipą, nes jis leidžia parodyti konkrečius parduotuvės produktus ar kategorijas bet kurioje kitoje svetainės vietoje, esančioje ne parduotuvės skiltyje.

Tai reiškia, kad gali sukurti bloką, kuriame gali rodyti, pavyzdžiui, naujausius produktus, arba produktus, kuriems šiuo metu taikoma akcija, tuo metu ar atitinkamu sezonu aktualius produktus arba tiesiog labiau atkreipti dėmesį į bet kurią pasirinktą kategoriją ar produktą.

Ši funkcija labai išplečia, pavyzdžiui, pirmojo parduotuvės puslapio kūrimo galimybes, nes dabar gali kurti puslapius, kuriuose yra fragmentų iš skirtingų parduotuvės produktų kategorijų, o tai yra įprasta praktika didesnėse e. parduotuvėse.

Lankytojas, spustelėjęs kategoriją ar produktą, bus tiesiogiai nukreiptas prie to produkto ar kategorijos, kur galės iš karto jį apžiūrėti ir įsidėti į krepšelį.

Norėdamas pridėti tokio tipo turinio bloką, spustelėk + simbolį virš arba po esamu turinio bloku.

Tada turinio bloko pasirinkimo lange pasirink Produktai ir spustelėk pageidaujamą bloko stilių.

Įkėlęs bloką, pamatysi didelį + simbolį, kurį spustelėjęs galėsi pridėti bet kurį produktą iš savo produktų katalogo, kad jis būtų rodomas.

Jei į bloką nori įtraukti prekės kategoriją, spustelėk paveikslėlyje pažymėtą simbolį ir galėsi pasirinkti prekių kategoriją, kurią sukūrei parduotuvės kataloge.

Tik atmink – kad prekių kategorijoje būtų rodomas vaizdas, turi jį įtraukti į prekių katalogą pasirinkdamas kategoriją ir spustelėjęs pieštuko piktogramą.

Beje, tai taip pat yra viena iš naujųjų funkcijų, nes anksčiau produktų kategorijos vaizdas buvo generuojamas automatiškai imant pirmąjį produktą, o dabar gali nurodyti, kurio nori.

Pagrindinio meniu ir puslapio apačios stiliaus pritaikymas

Jau yra dar viena pageidauta galimybė. Dabar praktiškai bet kokiam dizainui gali pasirinkti pagrindinio meniu ir puslapio apačios išdėstymą.

Tai naudinga, jei nori konkretaus dizaino, tačiau yra per daug svetainės dalių arba Tavo įmonės logotipas neatitinka matmenų, pritaikytų standartiniam išdėstymui. Dabar gali tai lengvai ir greitai sutvarkyti.

Jei nori pakeisti pagrindinio meniu išdėstymą, spustelėk nustatymų piktogramą viršutiniame dešiniajame meniu kampe. Atsidarys langas, kuriame galėsi pasirinkti rodyti papildomą turinio lauką (kai kuriuose dizainuose to nėra), pasirinkti rodyti ar slėpti pagrindinę viršutinę reklamjuostę ir keisti išdėstymą.

Kad pakeistum puslapio apačios išdėstymą, su pele eik į puslapio apačią ir viršutiniame dešiniajame kampe spustelėk nustatymų piktogramą. Atsivers langas, kuriame galėsi pasirinkti, ar rodyti socialinių tinklų piktogramas, ir keisti išdėstymą.

SVG vaizdų palaikymas

Šiek tiek mažesnis patobulinimas, bet vis tiek naudingas – dabar savo svetainėje gali naudoti ir SVG formato vaizdus. Tai ypač naudinga įkeliant piktogramų ir logotipų vaizdus, ​​nes padidinus ar sumažinus .svg formato vaizdus, jie nepraranda savo kokybės ir gerai atrodo bet kuriame ekrane.

Rimtesnės e. komercijos galimybės

Šį kartą labai pagerėjo ne tik Mozello dizaino funkcionalumas, patobulintos ir internetinės parduotuvės.

Skaitmeninių produktų ir failų pardavimas

Nori pardavinėti skaitmeninius produktus? Laisvai! Dabar savo Mozello parduotuvės produktų katalogą gali papildyti ir skaitmeniniais produktais.

Skaitmeniniai produktai leis uždirbti iš kitų verslo elementų – Tavo žinių, įgūdžių ir patirties. Juos lengva sukurti ir pateikti įvairiais formatais, skaitmeniniai produktai gali turėti įtakos Tavo verslui ilgesnėje perspektyvoje. Tai gali būti vaizdai, vaizdo įrašai, e. knygos, PDF mokymai ir kita medžiaga.

Skaitmeniniai produktai atveria galimybių papildyti savo produktų asortimentą ne tik verslininkams, Mozello gali efektyviai naudotis ir kūrybingi žmonės bei menininkai.

Norėdamas pridėti savo skaitmeninį produktą, tiesiog eik į Katalogo tvarkytuvę → Pridėti produktą → Papildomi parametrai ir pažymėk langelį „Tai skaitmeninis produktas“:

Tada atsiras papildoma informacija ir galėsi paprasčiausiai įkelti savo skaitmeninį failą, kurį nori parduoti, spustelėdamas „Pridėti failą“.

Šiuo metu didžiausias vieno failo dydis yra 100 MB, tačiau jei nori pridėti didesnių skaitmeninių failų, juos gali įkelti į vieną iš duomenų debesų ir pateikti atsisiuntimo nuorodą lange Informacinis pranešimas produkto gavėjams, kuriame, aišku, gali įvesti bet kokią informaciją pirkėjams.

Čia yra mūsų blogo straipsnis, kuris gali būti naudingas:

Skaitmeninių produktų pardavimo pagrindai ir 3 paprasti dalykai, kuriuos gali pardavinėti visi

Pristatymo būdai ir galimybės

Kitas svarbus atnaujinimas susijęs su pristatymo būdais ir galimybėmis.

 • Atnaujinti visų pristatymo punktų sąrašai, pridėti Lietuvos ir Estijos pristatymo punktai.
 • Pridėti Latvijas Pasts atsiėmimo punktai, kuriuos taip pat gali integruoti savo parduotuvėje.
 • Dabar gali nurodyti minimalias ir maksimalias konkrečių pristatymo būdų sumas arba susieti jas su konkrečiomis šalimis ar regionais.

Netrukus šios galimybės bus dar labiau išplėstos.

Atsiskaitymų, užsakymų patobulinimai

 • Patobulinti ne tik pristatymo būdai, bet ir apmokėjimas už prekes bei su tuo susiję dalykai.
 • Dabar gali ieškoti užsakymo, nes prie užsakymų apžvalgos pridėtas paieškos laukelis.
 • Dabar užsakymų duomenis galima eksportuoti ir išsaugoti CSV faile. Išsamiau sužinok čia.
 • Sukurtas perkančių alkoholinius gėrimus amžiaus patikrinimas – laikydamiesi Latvijos Respublikos įstatymų, gėrimų pardavėjai dabar gali patikrinti pirkėjų amžių elektroniniu būdu, naudodami Smart -ID arba eSignature. Šią funkciją galima įjungti konkretiems produktams. Jei nori sužinoti daugiau, susisiek su mumis.
 • Pagalba pagal naująjį ES PVM reglamentą – pardavėjai, kurių apyvarta kitose ES šalyse viršija 10 000 eurų, dabar gali taikyti pirkėjo šalies PVM tarifą, kad būtų tenkinami naujojo Europos PVM reglamento reikalavimai.

Naujos mokėjimų apdorojimo platformos

Išaugo Mozello siūlomų mokėjimo apdorojimo platformų skaičius, todėl dabar gali priimti mokėjimus savo e. parduotuvėje per vieną iš šių e. mokėjimų apdorojimo platformų.

 • Klix by Citadele
 • Kevin.
 • SEB
 • BlueOrange

Pavyzdžiui, Kevin. šiuo metu siūlo ypač naudingą mokėjimų apdorojimą už fiksuotą mokestį, kuris šiuo metu yra 9,99 EUR ir jie netaiko procentinio komisinio mokesčio už kiekvieną pirkinį.

Su visomis šiuo metu prieinamomis mokėjimo platformomis ir jų sąlygomis gali susipažinti čia.

API – integracijos su kitomis sistemomis galimybė

Praėjusią vasarą pristatėme Mozello API, leidžiančią bet kurią Mozello e. parduotuvę prijungti prie trečiųjų šalių sistemų, apskaitos ir sandėlių programų, pristatymo paslaugų, taip pat mokėjimų apdorojimo platformų.

API reiškia application programming interface (aplikacijų programavimo sąsaja) ir jos paskirtis yra pagerinti funkcionalumą, leidžiant suprogramuoti reikalingus modulius ir integracijas.

Taigi dabar visi, kas nori, gali kurti integravimo modulius, sujungiančius Mozello su kitomis sistemomis. Norint atlikti integraciją, reikia susipažinti su API dokumentais ir suprogramuoti bei įkelti į serverį (hostinti) atitinkamą integravimo modulį.

Šiuo metu siūlome 3 tipų API:

Delivery API
Leidžia integruoti pristatymo paslaugas.


Sužinoti daugiau

Payment API
Leidžia integruoti mokėjimo platformas.


Sužinoti daugiau

Store API
Leidžia susieti Mozello parduotuvę su apskaitos, sandėlio ir kt. sistemomis
.
Sužinoti daugiau

Jei Tavo pristatymo ar apskaitos sistemos dar nesiūlo integracijos su Mozello, paprašyk jų tokios galimybės. Alternatyvi galimybė – samdyti programuotojus, kurie gali pagal užsakymą sukurti trūkstamą integraciją.

Galiausiai, patogią Mozello platformą gali naudoti ir tokiuose projektuose, kuriems reikia specifinių integracijos ir automatizavimo sprendimų.

Marketingas ir duomenys

Google Analytics 4 palaikymas

Akivaizdu, kad Google Analytics yra galingas įrankis norint gauti duomenų apie savo svetainę, jos lankytojus ir jų veiksmus. Prieš kurį laiką Google išleido savo atnaujinimą ir pristatė naujos kartos įrankį – Google Analytics 4.

Mes iškart pasirūpinome, kad visos Mozello svetainės ir e. parduotuvės jį palaikytų ir automatiškai sektų sandorius ir įvykius (add-to-cart, purchase, product search ir pan.) be jokių papildomų kodų ir veiksmų.

Naujas pranešimas apie slapukų failą

Kitas dalykas, kurį patobulinome, yra pranešimas apie slapukus, sukurtas pagal griežtas ES taisykles, suteikiantis galimybę atsisakyti slapukų pagal nutylėjimą, tačiau tuo pat metu aiškiai skatinantis vartotojus juos priimti – o tai yra gerai, nes užtikrina tikslią statistiką ir efektyvų marketingą.

Ateities planai

Mozello visada skiria daug dėmesio kiekvieno vartotojo pasiūlymams ir rekomendacijoms, mes net skaičiuojame, kiek vartotojų prašo tam tikros funkcijos. Šiuo metu eilėje laukia šimtai puikių idėjų ir papildymų. Artimiausiu metu stengsimės įgyvendinti labiausiai pageidaujamus.

Šiuo metu dirbame prie kelių e. prekybos patobulinimų:

 • Pristatymo mokesčio apskaičiavimas pagal svorį.
 • Prekių sąrašo rūšiavimas ir galimai filtravimas.
 • Prekių krepšelio turinio paveikslėliai.
 • Mygtuko Dėti į krepšelį miniatiūros prie atskirų produktų.
 • Daug įvairių kitų patobulinimų, siekiant išplėsti e. prekybos galimybes.

Ateityje įgyvendinsime šiuos patobulinimus:

 • Gatavos integracijos su naujomis paslaugomis.
 • E. komercijos galimybių didinimas.
 • Funkcionalumo gerinimas.
 • Dizaino galimybių plėtimas.

Jei Tau trūksta kokios nors galimybės, būtinai susisiek su mumis ir pateik savo siūlymą. Mums svarbus kiekvienas klientas, ir, nors dabar pasiūlymų turime daugiau nei galime greitai įgyvendinti, pirmiausia stengiamės įdiegti tai, ko prašo daugiausia žmonių.