Skaitmeninių produktų pardavimo pagrindai ir 3 paprasti dalykai, kuriuos gali pardavinėti visi

Bruno Veberis
Skaitmeninių produktų pardavimo pagrindai ir 3 paprasti dalykai, kuriuos gali pardavinėti visi

Šiais laikais kiekvienas gali greitai ir lengvai sukurti bet ką – nuo e. knygos iki internetinių kursų. Tai vadinama skaitmeniniais produktais ir nesvarbu, ar esate maža šeimos kepyklėlė, ar žinomas mados prekės ženklas, ar solo verslininkas, jūs taip pat galite pasinaudoti skaitmeninių produktų pranašumais, kad uždirbtumėte papildomų pajamų.

Kaip? Tai paprasta. Sukurkite įdomų, edukacinį ir / arba linksmą turinį ta tema, kuri gali būti įdomi jūsų svetainėje besilankantiems žmonėms. Turinys gali būti vaizdo, garso įrašas ar tekstas – kaip jums patogiau. Tada įkelkite turinį į savo svetainę, nustatykite kainą ir viskas!

Štai paprastas pavyzdys – tarkime, esate kavinės savininkas, o jūsų klientai mėgsta jūsų kruasanus. Galite sukurti išsamų 1 puslapio recepto PDF failą, kuriame atskleisite savo paslaptis ir pateiksite išsamias instrukcijas, kaip kepti tuos kruasanus. Pasiūlykite žmonėms, kurie lankosi jūsų svetainėje, atsisiųsti receptą, tarkime, už 1 eurą. Ir viskas – skaitmeninis produktas sukurtas.

Super lankstumas

Galite imti daugiau, galite mažiau. Galite sukurti visų savo kepinių receptų PDF failus. Galite sujungti kelis receptus į e. kulinarinę knygą. Galite rinktis teksto formatą arba kurti vaizdo įrašus – vizualiai pademonstruoti, kaip kruasanus kepti savo virtuvėje. Galite net parengti visą kursą. Arba, užuot sutelkę dėmesį į receptus, galite parengti vadovą, kaip valdyti kavinę, kaip gauti gerų produktų ar kaip sukurti verslą. Čia galimybės begalinės.

Mes matome tik ledkalnio viršūnę. Skaitmeniniai produktai – tai ne tik e. knygos ir kursai. Galite pardavinėti dizainą, nuotraukas, garso knygas, visų rūšių skaitmeninius šablonus ir dar daugybę dalykų. Jūsų produktai nebūtinai turi būti susiję su jūsų verslu, todėl galite atidaryti atskirą parduotuvę ir joje pardavinėti savo skaitmeninius produktus.

Šiame straipsnyje aptarsime skaitmeninių produktų gamybos pranašumus, pateiksime keletą skaitmeninių produktų, kurių visada reikia, pavyzdžių, paaiškinsime, kaip gauti maksimalią naudą iš savo skaitmeninių produktų, ir parodysime, kaip pridėti skaitmeninių produktų į savo Mozello parduotuvę.

4 priežastys, kodėl skaitmeniniai produktai yra nuostabūs:

Susikursite papildomą pajamų srautą, nepriklausantį nuo jūsų pagrindinės veiklos

Tai ypač svarbu COVID-19 pandemijos sąlygomis. Turėdami kelis pajamų šaltinius, jausitės saugiau – jei vienas verslas subyrės, pavyzdžiui, kaip kavinės, kurios per karantiną buvo uždarytos, tuomet dar liks kitas.

Kai sukursite skaitmeninį produktą, daugiau nieko nebereikės daryti

Puikus kruasanų receptas nesikeis. Savo skaitmeninį produktą galite laikyti savo svetainėje daugybę metų. Net jei prašysite tik 1 euro už atsisiuntimą, metams bėgant pardavimų bus pakankamai daug, kad investicija fantastiškai atsipirktų.

Galite sukurti tiek skaitmeninių produktų, kiek tik norite

Nesvarbu, ar norite turėti vieną knygą su 100 receptų, ar 100 PDF failų su vienu receptu kiekviename, viskas priklauso nuo jūsų. Be to, galite nuolat kurti naujus skaitmeninius produktus – juos galima tobulinti be galo.

Jūs jau turite visus įrankius, kurių reikia norint pradėti

Norint sukurti skaitmeninį produktą, jums tereikia išmaniojo telefono, kompiuterio ir šiek tiek įkvėpimo. Kadangi jūs jau turite 2 dalykus iš to sąrašo, mes norime padėti su trečiuoju. Panagrinėkime keletą skaitmeninių produktų idėjų.

3 tipų skaitmeniniai produktai, kurie visada yra labai paklausūs

1. Skaitmeniniai kursai ir mokomieji vaizdo įrašai

Skaitmeniniai kursai – tai kursai, kuriuos žmonės gali lankyti virtuliai. Jų būna įvairiausių formų ir dydžių – nuo pilnų kolegijos tipo kursų su užduotimis ir testais iki paprastų mokomųjų vaizdo įrašų. Jei galite ko nors išmokyti žmones, skaitmeninių kursų rengimas gali būti įdomus ir naudingas užsiėmimas.

Per ateinančius kelerius metus skaitmeninių kursų paklausa gerokai išaugs. Iki pandemijos sukelto karantino, Forbes pranešė, jog tikimasi, kad pasaulinė internetinė mokymosi rinka iki 2025 m. pasieks 350 mlrd. dolerių apyvartą. Tačiau dėl 2020 m. pandemijos e. mokymosi rinkos vertė išaugo dar labiau.

Daug studentų, profesionalų ir tiesiog smalsuolių naudojasi skaitmeniniais kursais, kad kažko išmoktų – pradedant skaitmenine rinkodara ir baigiant botanikos pagrindais. Nuodugnus įdomių temų nagrinėjimas ar gerai parengtas praktinių įgūdžių lavinimo vadovas tikrai sulauks pripažinimo.

Štai fantastiškas Bright Trip pavyzdys:

Jei turite žinių ir patirties, kuria galite pasidalinti, galite tai parduoti skaitmeninių kursų forma. Galite kurti instrukcijas, vaizdo įrašus, vadovus ar rašytines pamokas. Rinkitės labiausiai patinkantį formatą, kuris geriausiai padės žmonėms suprasti temą.
Kai parengsite šiek tiek turinio, tiesiog įkelkite jį į savo internetinę parduotuvę ir / arba prisijunkite prie skaitmeninių kursų rinkos, pavyzdžiui, Coursera ar Udemy, ir įkelkite jį ten, kad pasiektumėte kuo platesnę auditoriją.

2. E. knygos ir PDF

Dėl nuolat augančios leidybos industrijos ir e. skaityklių, išmaniųjų telefonų ir planšečių populiarumo e. knyga jau daug metų yra perkamiausias skaitmeninis produktas.

2021 m. e. knygų rinka turėtų viršyti 1 mlrd. vartotojų ribą, o rinkos pajamos sieks 15,5 mlrd. dolerių.
Jei mėgstate rašyti, e. knygos yra idealus skaitmeninis produktas, į kurį verta atkreipti dėmesį. Net jei rašymas nėra jūsų aistra, patraukli istorija, informacinis vadovas ar įžvalgūs tyrimai gali būti viskas, ko reikia skaitytojams sudominti.

Štai įdomus Wit Berry pavyzdys, kuris yra kažkas tarp e. knygos ir PDF vadovo:

Parašyti visą knygą gali būti bauginanti idėja, todėl galite lengvai pradėti nuo kelių paprastų PDF failų, pavyzdžiui, anksčiau minėto kruasanų recepto pavyzdžio. Svarbu tai, kas viduje! Jei pateiksite tam tikrą informaciją, kuri yra svarbi pirkėjui, jis bus patenkintas.

3. Fotografija ir dizainas

Fotografija, grafinis dizainas ir kitos skaitmeninio meno rūšys šiuo metu yra labai paklausios rinkoje. Blogeriai, svetainių valdytojai, socialinių tinklų nuomonės formuotojai ir verslų savininkai yra pasirengę mokėti už jiems reikalingus vaizdus ir infografikus, padedančius pritraukti sekėjų ir klientų.

2021 m. daugiau kaip 70% verslų savo rinkodaros strategijose labai remsis vaizdiniu turiniu, nes tai 65% pagerina informacijos išlaikymą atmintyje. Be to, jums tereikia užmesti akį, kad pamatytumėte, kaip vaizdinis turinys pamažu užvaldo visą internetą.

Galite užsidirbti kurdami logotipus, kokybiškas nuotraukas, infografikus, plakatus ar bet kokį kitą skaitmeninį turinį, parduodami jį tiesiogiai klientams arba licencijuodami už nustatytą mokestį.

Štai Connary Fagen, Inc. šriftų pardavimo pavyzdys:

„Man neramu, kad niekas nepirks mano skaitmeninių produktų“

Tai įprasta. Geriausia pradėti kurti produktus turimai auditorijai. Remiantis mūsų kavinės pavyzdžiu, jūsų svetainės lankytojai greičiausiai labiau domėsis kepiniais, o ne tuo, kaip kurti kavinių verslą nuo nulio. Taigi receptų knyga turbūt bus geriau nei verslo vadovas.

Pateikiant kitą pavyzdį, jei esate kineziterapeutas, prasmingiau parduoti PDF failą su „10 pratimų sveikai nugarai“, o ne skaitmeninį kursą „Kaip tapti kineziterapeutu“, nes tikriausiai jau turite žmonių grupę, kuri vertina jūsų, kaip kineziterapeuto, gebėjimus.

Beje, net jei nepavyksta parduoti nė vieno produkto (o tai mažai tikėtina), jūsų sukurtą turinį galima naudoti rinkodarai! Savo svetainėje galite skelbti receptus, dizainus, nuotraukas, kursus, vadovus ir tai daryti nemokamai. Tai gali padėti padidinti žmonių srautus svetainėje ir pritraukti naujų klientų. Apie blogo privalumus skaitykite čia.

Be to, vietoj atsiskaitymo pinigais, mainais už savo sukurtą turinį galite paprašyti savo skaitytojų e. pašto adreso. Tai gali padėti jums sudaryti sąrašą e. pašto adresatų, kuriems galite siųsti savo kavinės naujienas ar informaciją apie kitus jūsų sukurtus skaitmeninius produktus, tokiu būdu paversdami savo svetainės lankytojus prenumeratoriais ir klientais. Apie rinkodaros e. paštu privalumus skaitykite čia.

Bet kokiu atveju, geras turinys padės išplėsti verslą.

Kaip parduoti skaitmeninius produktus su Mozello

Savo skaitmeninius produktus galite lengvai pardavinėti Mozello parduotuvėje. Norėdami pridėti savo skaitmeninį produktą, tiesiog eikite į Katalogo valdymas → Pridėti prekę → Išsamūs nustatymai ir pažymėkite langelį "Tai yra skaitmeninis produktas":

Tada tiesiog įkelkite savo produktą ir pridėkite informaciją gavėjui. Žinoma, nepamirškite įprastų dalykų – pridėkite gražią nuotrauką, nustatykite kainą ir įdomiai aprašykite produktą.

Ir viskas.

Išvada

Jūsų verslas yra ne tik fiziniai produktai ar paslaugos. Skaitmeniniai produktai leidžia užsidirbti iš kitų jūsų verslumo elementų – žinių, įgūdžių ir patirties. Skaitmeninius produktus lengva pagaminti, yra daugybė formatų, o jūsų sukurti produktai gali turėti ilgalaikę įtaką jūsų verslui.

Tačiau atminkite – norint pradėti, nereikia net turėti įmonės. Nesvarbu, ar esate savo srities guru, turintis gerų įžvalgų, ar vienišas tėvas, turintis keletą asmeninių patarimų, kuriais norėtumėte pasidalinti – galite pasinaudoti skaitmeninių produktų pranašumais ir atrasti papildomą pajamų šaltinį.

Tad nuo ko pradėsite?