8 tipų e. laiškai, kuriuos turėtumėte siųsti savo klientams

Bruno Veberis
8 tipų e. laiškai, kuriuos turėtumėte siųsti savo klientams

Tuk tuk.
Kas ten?
Vienišas e.
Vienišas e. kas?
Vienišas e. paštas, nes jūs nieko nesiunčiate.

Ai, čia buvo tik kvailas tuk tuk juokelis.

Dar blogiau, nes iš dalies tai tiesa. Daugelis mano, kad dabar karaliauja socialiniai tinklai, o rinkodara e. laiškais yra spamo rojus ir niekam tai nerūpi. Ar jūs irgi taip manote? Tik pažiūrėkite:

Ar jau kyla BAIMĖ KAŽKĄ PRALEISTI? Nesijaudinkite, mes viskuo pasirūpinsime! Kad galėtumėte pradėti akcijas e. paštu, jums reikia:

  • sprendimo, kuris paskatintų klientus užsisakyti jūsų e. laiškus;
  • e. pašto rinkodaros platformos, kuri surinktų jūsų klientų e. pašto adresus ir siųstų jiems laiškus.

Klientų e. pašto adresams rinkti mes rekomenduojame naudoti Engaga. Tai įrankis, suteikiantis gražius iššokančius langus ir banerius, kurie paprašo klientų palikti jų e. pašto adresus. Ir tai dar ne viskas! Pradėti galima nemokamai!

E. laiškams siųsti tinka platformos Mailchimp arba  Mailerlite (abi taip pat nemokamos).
Išsamiau apie e. pašto adresų rinkimą ir laiškų siuntimą skaitykite mūsų rinkodaros e. paštu vadovą pradedantiesiems.

Dabar, kai jau žinote, su kokiais įrankiais pradėti rinkodarą e. paštu, galime pereiti prie tų laiškų turinio. Štai 8 e. laiškų tipai, kuriuos galite siųsti savo klientams kas savaitę, kas mėnesį ar tik kartą per metus.

1. Pasisveikinimo laiškai

Daugeliu atvejų pasisveikinimo laiškas yra pirmasis laiškas, kurį jūsų klientai gauna užsisakę jūsų paslaugą ar naujienlaiškį arba apsilankę e. parduotuvėje. Pirmasis įspūdis svarbu, tiesa? Tad pagalvokite apie pasisveikinimo laišką kaip apie galimybę sudaryti puikų pirmą įspūdį apie savo prekės ženklą.

Pasisveikinimo laiškai atidaromi 4 kartus dažniau nei įprastiniai rinkodaros e. paštu kampanijų laiškai. Išnaudokite šį privalumą pasakodami apie savo prekės ženklą. Štai kelios turinio idėjos, kurios tiktų pasisveikinimo laiškams:

  • Trumpas ir malonus padėkojimas už susidomėjimą;
  • Jūsų prekės ženklo istorija ir išskirtinės savybės;
  • Išsamus supažindinimas, pagerinantis klientų patirtį;
  • Pirkimas, tyrinėti skatinantis turinys su CTA (call-to-action) mygtuku, nukreipiančiu į Parduotuvę, Užsakymą ar Pasižvalgyti.

Štai koks Harry’s pasisveikinimo laiškas:

Jis trumpas ir mielas – būtent toks, kokio ir reikia. Tiesiog turite parodyti savo klientams, kad vertinate tai, jog jie pageidauja gauti jūsų e. laiškus.

Mums patinka šis įdomus faktas apie mamutus, jis linksmas ir sukuria atpalaiduojančią e. laiško nuotaiką. Pagalvokite, kokiu balsu prakalbtų jūsų prekės ženklas ir atitinkamai sukurkite savo pasisveikinimo e. laišką. Jei turite linksmą batų raištelių parduotuvę – kodėl savo pasisveikinimo laiškui nepasirinkus kokio nors žodžių žaismo ir spalvingo GIF paveikslėlio?

Tiesiog galvokite apie savo prekės ženklą ir mes neabejojame, kad sukursite tokį pasisveikinimo laišką, kuris tikrai paliks puikų pirmą įspūdį.

2. Užsakymo patvirtinimo laiškai

Patvirtinimo laiškai yra svarbūs, nes jie informuoja jūsų klientus, kad užsakymą gavote ir vykdote. Šie laiškai yra būtini visoms internetinėms parduotuvėms, kurios priima pinigus iš klientų už prekes ir paslaugas.

Daugelis e. prekybos platformų, kaip Mozello, siūlo adaptuojamas integruotas užsakymo patvirtinimo e. laiškų formas. Norėdami pamatyti užsakymo pavirtinimo e. laišką Mozello platformoje, kairėje meniu pusėje bakstelėkite Catalog > Catalog settings > E-mails. Pamatysite trumpą pranešimą „Ačiū! Jūsų užsakymas priimtas.“, kurio visiškai užtenka patvirtinti klientui, kad jo užsakymas priimtas.

Jei savo užsakymo patvirtinimo laišką norite detalizuoti, galite jį papildyti, pavyzdžiui, tokia informacija:

  • Jūsų kontaktai, jei klientams kiltų klausimų;
  • Jūsų naudojamas pristatymo būdas;
  • Numatytas pristatymo laikas.

Visas pateiktas idėjas lengva įgyvendinti, nes ši informacija paprastai nesikeičia. Jei žinote, kad jūsų prekės paprastai klientus pasiekia per 2 savaites ir jūs naudojatės tik pašto paslaugomis, galite pridėti ir šią informaciją!

Štai dar vienas užsakymo patvirtinimo laiškas iš Parabo Press:

Geriausias dalykas šiame laiške – atsisveikinimas, kuriame kliento prašoma pasidalinti knygos nuotrauka, kai ją gaus. Tai puikus būdas gauti kliento padėką ir skleisti informaciją apie prekės ženklą. Jūs irgi galite taip daryti! Tik pagalvokite, kokio haštago norėtumėte savo produktams, ir informuokite savo klientus.

3. Produktų, paslaugų reklamavimas

Norint geriausiai išnaudoti turimą e. pašto adresų sąrašą, reikia siųsti klientams reklaminius laiškus. Tai efektyvus būdas paskatinti judėjimą jūsų parduotuvėje, padidinti pardavimus ir sudominti klientus jūsų prekės ženklu ir siūlomais produktais.

Reklaminiai laiškai gali būti labai kūrybiški. Ir tai mes paliksime jums. Štai kelios idėjos, kaip kurti reklaminius laiškus:

  • Konkrečios prekių grupės, pvz. visų marškinėlių išpardavimas;
  • Nemokamas visų prekių siuntimas;
  • Naujų produktų ar paslaugų pristatymas už specialią kainą.

Pažiūrėkite, kokį reklaminį laišką savo klientams išsiuntė 8fit:

Mums labiausiai patinka šis drąsus, spalvingas ir linksmas laiško stilius. Norėtumėte kažką panašaus išbandyti ir savo versle? Vizualiai patrauklius laiškus galite kurti naudodamiesi nemokamais internetiniais įrankiais, pavyzdžiui, Befunky. Paveikslėlių galite rasti nemokamose paveikslėlių duomenų bazėse, pavyzdžiui, Unsplash, ir kitose, kurias nurodėme savo bloge apie nemokamus nuotraukų šaltinius.

4. Socialinių tinklų reklamavimas

Savo socialinių tinklų platformas galite reklamuoti kartą ar du per metus. Tai gera strategija padidinti savo sekėjų skaičių. Tik nepamirškite nuolat rūpintis savo socialinių tinklų paskyromis, kad jos neatrodytų mirusios ar apleistos.

Pažiūrėkite, kaip linksmai Handy pranešė savo klientams apie savo socialinius kanalus:

Pagalvokite apie platformas, kuriose norite būti, ir praneškite apie tai savo klientams e. paštu. Galite sukurti bakstelimus paveikslėlius, kaip Handy savo e. laiške. Sukurkite paveikslėlius su socialinių tinklų piktogramomis ir, pateikdami juos savo e. laiškuose, pridėkite nuorodas į savo socialinius kanalus. Kai klientai bakstelės paveikslėlius, jie bus nukreipti į jūsų socialinius kanalus, kuriuose galės spausti Sekti, Patinka arba Prenumeruoti!

5. Mėnesiniai naujienlaiškiai

Kaip nuolat priminti klientams apie save? Siųskite jiems kas mėnesį naujienlaiškius. Aišku, galite siųsti ir kas savaitę, jei tik turite ką rašyti. Taigi apie ką rašyti naujienlaiškiuose? Kelios idėjos:

  • Jūsų įmonės ir veiklos srities naujienos;
  • Naujų produktų ar paslaugų pristatymai;
  • Blogai – skelbiami jūsų svetainėje arba rasti internete;
  • Jūsų mėnesio produktas ar paslauga;
  • Naudingi patarimai, susiję su jūsų verslu (drabužių priežiūra, rinkodara, dizainas ir kt.);
  • Aktualus turinys – bet kokio tipo turinys (straipsniai, blogai, paveikslėliai), kurie dera prie jūsų prekės ženklo vizijos. Turinys gali būti jūsų pačių medžiagos ir kitų sukurtos medžiagos, kuris jums atrodo įkvepianti, mišinys.

Būtų gerai susikurti savo naujienlaiškių planą. Taip bus daug lengviau rašyti, nes žinosite, kokios informacijos turite pasiruošti iš anksto.

Pasižiūrėkite į Journey Group naujienlaiškį.

Journey Group iš tikrųjų yra dizaino, o ne leidybos bendrovė, priešingai nei galima suprasti iš jų naujienlaiškio. Kaip matome iš naujienlaiškio, dizainą jie interpretuoja kaip vaizdinę istoriją ir dalijasi aktualiu turiniu su savo skaitytojais. Šiuo atveju – istorijomis ir straipsniais, kurie jiems atrodo įkvepiantys.

Visi naujienlaiškyje pateikiami blogai priklauso kitiems autoriams, ir tai visiškai ok. Savo naujienlaiškyje nebūtinai turite pateikti tik vidines nuorodas. Kol dalijatės su klientais vertingu turiniu, tol stiprinate lojalumą savo prekės ženklui ir pateikiate save kaip patikimą įkvėpimo šaltinį.

6. Šventiniai sveikinimai ir akcijos

Šventinė rinkodara e. paštu yra privaloma, jei norite pasinaudoti šventiniu laikotarpiu žmones apimančia pirkimo karštlige. Linkėkite klientams smagių švenčių ir pateikite gerų savo prekių pasiūlymų. Planuodami savo būsimas šventines akcijas naudokitės šiuo e. komercijos šventiniu rinkodaros kalendoriumi.

Pažiūrėkite, kokius kalėdinius e. laiškus išsiuntė Fossil:

Mums šis e. laiškas patinka dėl kelių jo savybių (visas jas galite panaudoti savo šventiniuose e. laiškuose!).

Visų pirma, sveikinimas su paveikslėliu labiau patraukia dėmesį. Antra, mums patinka, kad Fossil siūlo klientams kelias galimybes – pirkti, pirkti akcines prekes, dovanų korteles, net išsirinkti konkrečių produktų už atitinkamą kainą.

Nebūtina šventiniuose laiškuose siūlyti viską, paprastas sveikinimas ir pakvietimas apsipirkti jūsų parduotuvėje irgi bus efektyvūs. Tačiau jei norite pasiūlyti daugiau, jokiu būdu nesivaržykite!

7. Blogo akcentai

Jei jūsų internetinis verslas neturi savo blogo, jūs rimtai prarandate lankytojus. Į savo plėtos planą būtinai įtraukite blogo rašymą. Blogai padeda atrasti įmones Google ir kitose platformose, kur apie juos skelbiama. Skaitykite daugiau apie blogo svarbą mažam verslui mūsų bloge (su turinio idėjomis!).
O dabar, jei jau turite blogą ir nuolat jį rašote – kodėl nepasidalinus juo su savo klientais?
Pažiūrėkite, kaip 99U e. laiške reklamuoja savo blogą:

Sukurti blogą reklamuojantį e. laišką yra gana lengva, nes didžiąją darbo dalį jau padarėte rašydami blogą. Dabar tereikia pateikti trumpą teksto apžvalgą, kad sugundytumėte skaitytojus perskaityti visą straipsnį.

Pateiktame 99U e. laiško pavyzdyje siūlomi keli blogo straipsniai, bet tai nebūtina. Savo klientams galite pasiūlyti straipsnį vos jį pabaigę rašyti, kol jis dar karštas.

Sukurti blogą reklamuojantį e. laišką yra gana lengva, nes didžiąją darbo dalį jau padarėte rašydami blogą. Dabar tereikia pateikti trumpą teksto apžvalgą, kad sugundytumėte skaitytojus perskaityti visą straipsnį.

Pateiktame 99U e. laiško pavyzdyje siūlomi keli blogo straipsniai, bet tai nebūtina. Savo klientams galite pasiūlyti straipsnį vos jį pabaigę rašyti, kol jis dar karštas.

8. Klientų atsiliepimai

Pažinti savo klientus, žinoti jų norus ir ką jie galvoja apie jūsų verslą yra svarbu jūsų augimui. Todėl nesivaržykite klausinėti savo klientų apie juos ar apie jų patirtį. Galite sukurti apklausą su tokiais įrankiais, kaip SurveyMonkey ir Typeform (abiejų baziniai planai yra nemokami). Tada išsiųskite apklausos nuorodą klientams.

Žiūrėkite, kaip Slack bendrauja su savo klientais:

Kvietimai dalyvauti apklausoje yra efektyviausi, kai jie trumpi. Jūs norite, kad klientai dalyvautų apklausoje, tad netrikdykite jų nereikalingais tekstais.

Mums patinka Slack e. laiškas, nes jis:

  • Apibūdina apklausos tikslą;
  • Iš anksto dėkoja už gavėjų laiką;
  • Nurodo, kiek maždaug užtruks užpildyti apklausą.

Atkreipkite dėmesį į šiuos punktus, kai rašysite savo e. laišką dėl apklausos. Neabejojame, kad jūsų klientai įvertins jūsų skaidrumo siekį ir dalyvaus apklausoje, kad jų patirtis su jūsų prekės ženklu būtų dar geresnė!

O dabar jūs

Naujos idėjos jau veržiasi per kraštus?

Žinome, kad šis straipsnis gali sukelti daug minčių, bet nesijaudinkite.

Pasižymėkite, kokias idėjas norėtumėte įgyvendinti savo rinkodaros e. paštu strategijoje ir pradėkite suktis. Romos nepastatė per vieną dieną – tad po truputį formuokite savo e. pašto adresų sąrašą ir kurkite laiškų turinį. Sėkmės!