9 verslo idėjos, kurioms nereikia jokio, arba užtenka minimalaus pradinio kapitalo

Bruno Veberis
9 verslo idėjos, kurioms nereikia jokio, arba užtenka minimalaus pradinio kapitalo

Ar kada galvojai pradėti savo verslą? Kažką, kas duotų ne tik pajamų, bet kartu teiktų ir džiaugsmo, ir pasitenkinimo?
Jei taip, mes tave suprantame. Mes buvome tokioje situacijoje ir žinome, kad iš pradžių gali atrodyti, jog įsteigti įmonę yra didelis darbas ir nemažai kainuoja.

Bet mes galime įrodyti, kad klysti.

Nulinis arba minimalus pradinis kapitalas šiais laikais nėra jokia kliūtis pradėti savo verslą. Tavo verslo pagrindas yra tavo įgūdžiai ir kūrybiškumas, o daugybė modernių įrankių padės įkurti savo įmonę be didelių išlaidų.

Skaityk toliau ir leisk mums įkvėpti tave su 8 verslo idėjoms, kurias gali įgyvendinti neturėdamas jokių arba tik minimalius resursus.

1. Konsultavimo ar koučingo verslas

Esi tam tikros srities ekspertas? Turi didelę patirtį tam tikroje veiklos ar profesinėje srityje?

Sveikiname – norint pradėti konsultavimo verslą, dažniausiai užtenka tavo įgūdžių ir kompetencijos. Konsultavimo rinka pastarąjį dešimtmetį nuolat auga, taigi žmonėms vis labiau reikia tokių paslaugų.

Yra daugybė sričių, kuriose gali konsultuoti, koučinti arba patarti. Keli pavyzdžiai:

  • Verslo ir rinkodaros konsultacijos
  • Asmenybės koučingas
  • Sveikatos ir fitneso koučingas
  • Viešojo kalbėjimo koučingas
  • Maisto gamybos koučingas
  • Rašymo konsultacijos
  • Apskaitos konsultacijos
  • Mados ir įvaizdžio kūrimo koučingas
  • Santykių ir tėvystės konsultacijos
  • Namų interjero konsultacijos

Pavyzdžiui, Miega pele yra agentūra, konsultuojanti, kaip pagerinti kūdikių miegą. Šį verslą įkūrusi moteris susidūrė su rimtomis miego problemomis savo šeimoje, todėl nusprendė išstudijuoti kūdikių miego įpročius ir padėti kitoms šeimoms.

Jei tik turi kokių nors įgūdžių arba ką nors išmanai geriau nei kiti, būtinai tai reklamuok. Nepamiršk įtraukti ankstesnių savo pasiektų rezultatų ir patenkintų klientų apžvalgų.

2. Perpardavimo įmonė

Būti perpardavėju reiškia rasti nebrangių daiktų ir parduoti juos brangiau. Toks verslas bus sėkmingas, jei galėsi įsigyti produktų, kurie kitiems yra mažiau prieinami. Taigi jie bus pasirengę pirkti šiuos produktus iš tavęs, net jei teks mokėti daugiau.

Pavyzdžiui, gal tu sugebi rasti retų kolekcinių prekių, puikių prekių sendaikčių turgeliuose, antikvarinių daiktų. Arba gali tiesiog būti tarpininku tarp šalių ar miestų – surasti ką nors pigaus vienoje vietoje ir parduoti kitoje vietoje.

Galbūt girdėjai apie maždaug 20 metų Australijos verslininkę Gretta van Reil – ji pradėjo keletą verslų, pagrįstų pirkimo-perpardavimo principu. Jos naujausia internetinė parduotuvė Dropbottle parduoda ekologiškas gertuves su vaisių įdėklais, kurias ji perka iš trečiosios šalies gamintojo ir perparduoda savo parduotuvėje.

Gali pradėti nuo nedidelio prekių kiekio ar net parduoti savo daiktus, jei tau jie nebereikalingi. Nieko neprarasi, ar ne?

3. Rankų darbo prekių parduotuvė

Prieš kelis dešimtmečius galėjo būti gana sunku atidaryti rankdarbių parduotuvę, nes reikėjo turėti ar išsinuomoti patalpas ir turėjo būti kažkas, kas pardavinėtų prekes. Šiais laikais internetinės parduotuvės atidarymas iš esmės nieko nekainuoja.

Pirmiausia pasidaryk gražių savo rankdarbių nuotraukų. Tada parduok juos per savo svetainę ar internetinę parduotuvę.

Pavyzdžiui, gal tu mezgimo guru arba origamių meistras? Gali parduoti savo rankų darbo prekes internetinėje parduotuvėje arba parodyti galimus gaminius savo svetainėje ir priiminėti klientų užsakymus.

Ievas Našķi – savarankiškai dirbančios meninės konditerijos meistrės svetainė. Jos svetainės skiltyje „Mano darbai“ demonstruojami meistrės gebėjimai ir kūrybiškumas. Susidomėję klientai gali kreiptis dėl užsakymų.

4. Internetinės mokymo paslaugos

Net kai yra daugybė kalbų mokymosi programėlių, daugelis žmonių vis tiek renkasi mokymąsi su realiu žmogumi. Jei moki bent vieną iš maždaug 6500 pasaulio kalbų arba turi kitų gebėjimų, gali tapti mokytoju.

Dar geriau, jei jau turi kokios nors mokymo patirties. Būtinai paminėk tai savo svetainėje ir įkelk visus sertifikatus ir diplomus, įrodančius tavo išsilavinimą (jei tik turi). Labai gerai, jei gali pateikti ir savo ankstesnių mokinių atsiliepimų.

Jei dar neturi ankstesnės mokymo patirties, pagalvok apie kokią nors unikalią galimybę, kurią galėtum įtraukti į savo siūlomą mokymo programą. Pavyzdžiui – gal gali mokyti anglų kalbos per roko muziką, pasiūlyti tapti asmenukių meistru ir kt.

Gali organizuoti savo internetinius užsiėmimus per whatsapp arba skaipą, arba nusiųsti iš anksto parengtą vaizdo įrašą savo klientui, kai tik gausi iš jo apmokėjimą.

5. Skaitmeninio meno ar fotografijos agentūra

Jei gerai fotografuoji arba išmanai grafinį dizainą, šį hobį gali greitai paversti pajamų šaltiniu. Pavyzdžiui, žmonėms, kuriems trūksta įgūdžių ar laiko, gali pasiūlyti pagalbą dėl grafinio dizaino ar vaizdo redagavimo paslaugas.

Pagalvok apie materialų ar nematerialų galutinį produktą, kurį žmonės tikrai pirktų. Keli pavyzdžiai:

  • Vestuvių kvietimai
  • Linksmos gimtadienio dovanos
  • Prezentacijų dizainas
  • Vizitinės kortelės ir verslo dovanos
  • Mobiliųjų programėlių dizainas
  • Pakuočių dizainas
  • Reklama, baneriai, logotipai ir kita marketingo medžiaga
  • Lankstinukai, brošiūros, elektroninės knygos
  • Įvairios iliustracijos

Viskas, ko tau reikia, tai turėti gerų anksčiau atliktų darbų pavyzdžių. Tada žmonės galės kreiptis į tave tiesiogiai dėl individualių užsakymų, arba gali paruošti gatavų šablonų, kuriuos pasitaikius galimybei galėsi parduoti.

NOPE yra dizainerio Toms Rīts sukurta dizaino įmonė ir studija. Nereikia jokio pradinio kapitalo, jei gali parduoti savo gebėjimus, ar ne?

6. Renginių organizavimas

Jei mėgsti organizuoti ar rengti gražius vakarėlius, turi visą rinką, kuri nori naudotis tavo paslaugomis – nuo vaikų gimtadienių iki vestuvių, o paslaugų tipas ir apimtis priklauso tik nuo tavęs.

Svarbiausia turėti įtikinamą ankstesnių darbų nuotraukų galeriją. Bet nesijaudink, jei tavo patirtis dar nėra tokia didžiulė. Įmesk kelias gražias nuotraukas iš savo vakarėlių ar draugų renginių, prie kurių organizavimo ar dekoravimo prisidėjai. Arba paruošk kelis savo dekoravimo rinkinius ir nufotografuok juos, kad parodytum savo šaunias idėjas. Be to, gali iš anksto pasigaminti gražių vestuvių dekoracijų ir pasiūlyti jas nuomai.

Kitas būdas įgyti patirties renginių versle yra būti vedėju vestuvėse, gimtadieniuose ar kitose šventėse. Iš tokios pozicijos lengvai matysi, kas vyksta užkulisiuose, ir galėsi pasimokyti iš šios srities ekspertų.

7. Vietinis gidas

Jei labai gerai pažįsti savo miestą ar apylinkes, savo puikiomis žiniomis gali pasidalinti su turistais. Geriau galvok ne apie įprastas ekskursijas – pavyzdžiui, gali suorganizuoti ekskursiją apie gatvės meną miesto centre, apžvalginę ekskursiją dviračiais ar kokią teminę ekskursiją. Pasistenk viliojantį savo pasiūlymą patraukliai aprašyti svetainėje.

Elizabete Vetra, socialinių tinklų vadovė iš Cėsių miesto Latvijoje sukūrė turizmo projektą #Cesisinside. Jis skirtas gamtos turistams ir nuotykių mėgėjams, kurie lankosi Cėsyse ir norėtų viską pamatyti vietinių gyventojų akimis. Savo interneto svetainėje www.cesisinside.lv ji pateikia pribloškiančių nuotraukų ir įtikinančių tekstų, skatinančių žmones prisijungti prie jos teminių ekskursijų:

8. Užsakomos profesionalios paslaugos

Tai platus veiklos laukas, atveriantis daugybę galimybių. Jei gerai pagalvosi, greičiausiai rasi sritį, kurioje turi geresnių įgūdžių nei daugelis kitų žmonių.

Socialinių tinklų vadovas, tekstų rašytojas, vertėjas, buhalteris, virtualus asistentas, tikrintojas, interneto svetainių bandytojas... Žinoma, mes negalime išvardinti visų veiklų, kuriomis gali verstis kaip užsakomas profesionalas ar laisvai samdomas specialistas. Tačiau nesikabink į gerai žinomas darbo kryptis – kur kas geriau, jei tavo siūlomos paslaugos yra retesnės arba nišinės.

Gali prisistatyti kaip mažų įmonių, arba tam tikros verslo srities, pavyzdžiui, maisto ir maitinimo įstaigų, buhalteris. Arba tapk literatūros kūrinių vertėju, arba IT, arba... kad ir kas tai būtų, svarbu, kad sugebėtum tai daryti.

9. Tarpininkavimo verslas

Turbūt girdėjai apie šiuolaikinius skaitmeninius tarpininkus, tokius kaip Ebay, Netflix, Airbnb ir kt. Tačiau sėkmingai dirbančios tarpininkų kompanijos nebūtinai yra didžiulės ir garsios.

Štai keli tarpininkavimo verslo pavyzdžiai, kuriuos TU gali pradėti savarankiškai:

  • Gali dirbti brokeriu (pvz., draudimo ar nekilnojamojo turto) arba agentu (pvz., atstovauti savo klientą tam tikroje vietoje ar bendruomenėje).

  • Gali būti skaitmeninio marketingo tarpininku (pavyzdžiui, socialinių tinklų vadovu ar SEO ekspertu) tarp klientų ir marketingo platformų ar paslaugų.

  • Rasti produktą ar nišą, kurie tau pačiam labai patinka, ir tapti vietiniu atstovu (įsigyti prekių iš didmenininkų ir parduoti jas vartotojams).

Pavyzdžiui, Kostimi.lv yra mažmenininkas, jungiantis platintojus ir vartotojus, kurie ieško karnavalo apdarų ar šventinių dekoracijų.

Ir tai viskas? Galiu pradėti jau šiandien?

Iš tiesų, taip. Jei šiandien turi kelias laisvas valandas, neatidėliok savo verslo starto.

Pradėk nuo savo interneto svetainės arba internetinės parduotuvės susikūrimo su Mozello – pažadame, kad tai bus įdomu ir viską padarysi greitai (ir nemokamai). Neteks gaišti laiko ar prarasti įkvėpimo dėl techninių sunkumų.

Tačiau kai jau turėsi idėją ir susikursi svetainę, turėsi savo verslui skirti daug laiko ir suktis, kad viskas pavyktų. Ir tau turbūt reikės šiek tiek rinkodaros tavo prekėms ar paslaugoms.

Taip, tikriausiai tam tikru metu bus sunku. Kai jausiesi pavargęs arba nusivylęs, perskaityk:
tai tik vienas etapas. Tavo verslas puikus, o pasauliui reikia tavęs. Niekada nepasiduok!

Linkime tau sėkmės ir energijos įgyvendinant savo puikią verslo idėją!