Verslo perkėlimas į internetą. 1 dalis: svetainės planavimas

Bruno Veberis
Verslo perkėlimas į internetą. 1 dalis: svetainės planavimas

Smulkiajam verslui praėjusieji metai buvo pragariški, bet užtat dabar visiems aišku, kad verslo perkėlimas į internetą ir vieta, kur galima parduoti savo produktus, yra gyvybės ar mirties klausimas.

Nors pardavimai internetu (arba e. prekyba) nuolat auga, prasidėjusi pandemija šį procesą gerokai paspartino – nuo 12% iki 16% visų pirkimų JAV. Nors 2020 m. pabaigoje šis rodiklis šiek tiek sumažėjo, visgi jis žymiai viršija vidutinį ikipandeminį lygį.

Pardavimai internetu išliks visada.

Žinutė aiški – verslams reikia skaitmeninių parduotuvių, kad atlaikytų konkurenciją šioje naujoje realybėje. 

Tad nuo ko pradėti?

Parengėme visą seriją straipsnių apie tai, kaip perkelti savo verslą į internetą. Žingsnis po žingsnio paaiškinsime svarbiausius sėkmingo skaitmeninio verslo kūrimo aspektus, kurie padės pasiekti ilgalaikę sėkmę.

Šis pirmasis straipsnis padės suplanuoti savo svetainę – tai labai svarbus žingsnis, kuriam dažnai neskiriama pakankamai dėmesio. Kai suprasite, ką reikia padaryti, ir tinkamai pasirinksite savo svetainės blokus, galėsite greičiau ir sklandžiau pasiekti savo tikslus ir apskritai būsite labiau patenkinti galutiniu rezultatu. 

Tad ar verta laukti?

Pradėkim!

Kas yra įmonės svetainė ir kodėl jums jos reikia?

Jūsų svetainė yra jūsų verslo veidas skaitmeninėje aplinkoje, kartu tai jūsų „skaitmeninis nekilnojamasis turtas“, kurį galite tvarkyti taip, kaip jums patinka. Tai be galo svarbus jūsų pardavimo įrankis, ypač kai parduoti kontaktiniu būdu neįmanoma. 

Įmonės svetainės privalumai neišmatuojami – ji ne tik leidžia jus rasti (nes juk neįmanoma rasti to, ko nėra), bet ir suteikia galimybę nustatyti savo santykį su potencialiu pirkėju. Svetainėje galite nukreipti lankytojus pirkti internetu, papasakoti savo prekės ženklo istoriją, suteikti pirkėjams informaciją, kurią norite, kad jie žinotų (pvz., apie konkrečią prekę), ir t. t. 

Vienas iš didžiausių internetinio verslo privalumų yra tai, kad tampate nepriklausomu nuo savo buvimo vietos. Atidarę internetinę parduotuvę savo prekės ženklą pristatote visam pasauliui, neapsiribodami fizine mažmeninės prekybos vieta. Žmonės gali pirkti jūsų produktus ar paslaugas nevykdami į jūsų parduotuvę, o jums atsiveria platesnės pardavimo galimybės ir tai gali būti didelis žingsnis augimo link. 

Jūsų nuolatiniams klientams internetinė parduotuvė suteiks galimybę ir toliau jus palaikyti, net jei jūsų fizinė parduotuvė būtų uždaryta dėl pandemijos ribojimų.

Apskritai, įmonės svetainės nauda yra neabejotina ir tikrai padės plėsti verslą. Ypač, kai ją taip lengva susikurti su tokiais įrankiais kaip Mozello.

Apžvelgsime pirmuosius žingsnius kuriant nesudėtingą ir veiksmingą įmonės svetainę.

1 žingsnis: apibrėžkite savo svetainės tikslus ir jai keliamus reikalavimus

Pirmasis žingsnis kuriant savo verslo svetainę bus apsibrėžti, ko iš jos tikitės. Tuomet, kai pereisite prie savo svetainės kūrimo etapo, tiksliai žinosite, ką daryti.

Dėmesio! Didžiausia klaida, kurią pastebime darant svetainių kūrėjus, yra šuolis į svetainės kūrimo procesą neturint supratimo, kaip tai daryti.

Svetainė gali būti įvairių įvairių formatų ir turėti daugybę funkcijų. Štai keletas idėjų, nuo ko pradėti:

  • Informacinė svetainė – svetainė, kurios pagrindinė paskirtis yra informuoti lankytojus apie jūsų verslą ir siūlomas paslaugas.
  • E. parduotuvė – svetainė, kurioje lankytojai gali pirkti.
  • Vieno puslapio vizitinė kortelė – vieno puslapio svetainė, paprastai trumpai pateikianti pagrindinę informaciją apie jus ar jūsų verslą.

Norėdami suvokti, kokios svetainės jums reikia, pirmiausia pabandykite apsibrėžti, kokia bus jos paskirtis. Remdamiesi nustatyta paskirtimi, pasirinkite visus elementus, kurių reikia norimam tikslui pasiekti.

  • Jei jūsų tikslas yra parduoti produktus, apsibrėžkite viską, kas gali padėti pasiekti šį tikslą. Tai gali būti produkto puslapis, pristatymo ir grąžinimo puslapiai, aukštos kokybės produktų nuotraukos, ​​veikiančio produkto vaizdo blokas, DUK puslapis, blogas lankytojams sudominti ir kt.
  • Jei norite, kad lankytojai susisiektų su jumis dėl jūsų teikiamų paslaugų, nurodykite, kurie elementai gali padėti jums tai pasiekti. Tai gali būti kitų klientų atsiliepimai, paslaugų aprašymai, jūsų kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai, „kontaktų“ puslapis ir kt.

Profesionalo patarimas

Ieškodami įkvėpimo pažvelkite ir konkurentų puslapius ar kitas panašias svetaines. Užsirašykite dalykus, kurie, jūsų manymu, yra veiksmingi, ir galbūt rasite, ką darytumėte kitaip. 

Kai pasiruošite visą norimų matyti svetainės elementų sąrašą, galėsite pereiti prie kito žingsnio!

2 žingsnis: susikurkite savo svetainės struktūrą

Kai jau turite visų savo būsimos svetainės elementų sąrašą, galite pradėti juos analizuoti. 
Pažvelkite į elementus ir suskirstykite juos į prasmingas dalis. 

Neišvengiamai būtinas pagrindinis puslapis. Paklauskite savęs – kokie elementai pateks į tą puslapį? Išvardykite juos. 

Pažvelkite į kitus elementus – ar tarp jų yra kokių nors, kurie efektyviai veikia kartu? Pavyzdžiui, pristatymo informacija puikiai dera su grąžinimo informacija. Jei jūsų produktas sudėtingas, galbūt verta sukurti skyrių „kaip tai veikia“, kuriame bus ir aprašymas, ir grafiniai elementai. Jei turite e. prekybos funkciją, produktų puslapiuose gali būti naudinga pateikti dydžių lenteles ir pristatymo terminus.

Susikurkite paprastą vizualizaciją. Viską galite nusibraižyti ant popieriaus lapo arba naudoti kokius nors įrankius, pavyzdžiui, Canva arba Miro. Tinka bet kuris variantas.

Štai paprastos svetainės struktūros pavyzdys:
 
Nubraižę savo struktūrą, pamatysite, kaip atsiranda skėtinės kategorijos, kaip antai – produktų kategorijos (pvz., moterų ar vyrų drabužiai), arba portfolio ar blogo skiltis, kurioje yra keli įrašai. 

Turėdami aiškų supratimą, kokių skyrių jums reikės, jau galite pradėti galvoti, kokios medžiagos – paveikslėlių ir tekstų reikės kiekvienam puslapiui. Ir čia pereiname prie kito etapo – pagrindinių raktinių žodžių apibrėžimą ir radimą!

3 žingsnis: apibrėžkite pagrindinius raktinius žodžius, susijusius su jūsų verslu

Kuriant internetinę parduotuvę vienas dalykas, kurio negalima ignoruoti, yra SEO, arba paieškos sistemų optimizavimas. Tai iš esmės reiškia pranešti paieškos sistemoms (pvz., Google) apie savo svetainę, kokia ji yra, kad kai žmonės ieškos to, ką siūlote, Google galėtų jus rekomenduoti. 

Vienas svarbus SEO aspektas yra tinkamų raktinių žodžių naudojimas ir jų pateikimas tinkamoje svetainės vietoje.

Turbūt paklausite, o kaip tai padaryti? 

Na, esame parengę visą straipsnį apie SEO pagrindus, bet trumpas atsakymas būtų toks: pasirinkite pagrindinius jūsų verslą apibūdinančius raktinius žodžius ir naudokite juos atitinkamose antraštėse bei skiltyse.

Jei esate floristas Niujorke, naudokite terminą „Niujorko floristas“. Jei turite drabužių liniją aukštoms moterims, prie savo produktų puslapių pavadinimų pridėkite „Aukšta“, pvz., „Suknelės aukštoms“.

Raktinius žodžius reikia rašyti tokiose vietose:

  • Meta aprašymai
  • Puslapio URL
  • Antraštės
  • Subantraštės
  • Aprašymai

Išsamiau skaitykite mūsų SEO vadovas pradedantiesiems ir kurdami tekstą būtinai laikykitės šių principų. Tai padidins jūsų svetainės lankomumą ir padės verslui augti.

4 žingsnis: pasirinkite domeno pavadinimą

Dabar, kai žinote, kokia yra jūsų svetainės funkcija, paskirtis ir raktiniai žodžiai, laikas pasirinkti domeno pavadinimą! Domeno pavadinimas yra jūsų svetainės adresas – mūsų atveju domeno pavadinimas yra Mozello.com.

Domeno pasirinkimas yra svarbus, nes jis greičiausiai labai nesikeis. Kai pasirinksite domeno pavadinimą, su juo bus susieti jūsų svetainė ir prekės ženklas. Štai keletas rekomendacijų, kaip pasirinkti domeną:

  • Jis turi būti laisvas – domenai turi būti unikalūs, todėl turite pasirinkti tokį pavadinimą, kuris dar neužimtas.
  • Idealiu atveju jis susiejamas su pagrindiniais raktiniais žodžiais – jūsų domenas turėtų sietis su jūsų verslu. Dažniausiai tai būna įmonės pavadinimas (pvz., kaip Mozello.com) arba teikiamų paslaugų apibūdinimas (pvz., newyorkflorist.com).

  • Klientams turi būti lengva jį įsiminti – kai domenas lengvai įsimenamas, klientai lengviau randa svetainę. Todėl geriau, kad domenas būtų trumpas ir prasmingas.

Mozello kiekvienai naujai svetainei suteikia nemokamą adresą, kuris baigiasi .mozello.com, o Mozello Premium vartotojai gauna nemokamą pasirinktą domeną be Mozello priesagos. Jei jau turite kitur užregistruotą pasirinktą domeną, jį taip pat galite naudoti savo Mozello parduotuvėje.

Planavimas baigtas, toliau – kūryba!

Tai neabejotinai sunkiausia dalis, ir jūs tai jau padarėte!


Tikrai nesigailėsite, kad skyrėte laiko savo svetainės planavimui, o kodėl – sužinosite iš kito mūsų straipsnio. Taip yra todėl, kad kitas mūsų šios serijos straipsnis bus pats svetainės kūrimas!

Taigi laukite tęsinio, kuriame nersime į įdomų įmonės svetainės kūrimo procesą.