9 ženklai, kad jau turi pradėti savo verslą

Bruno Veberis
9 ženklai, kad jau turi pradėti savo verslą

Sunku dirbti kitam, kai turi neduodančią ramybės savo verslo idėją. Tačiau to nepakanka imtis pokyčių ir pradėti savo verslą, tiesa? Tau reikia daugiau garantijų, kad pradėti savo verslą yra teisingas žingsnis ir viskas, ką skelbė Gary Vaynerchuk, yra tiesa...

Pamiršk, ką tavo geriausias draugas ar mama sakė apie darbo metimą ir tapimą pačiam savo bosu.

Visa tai nesvarbu.

Kas svarbu – tai tu ir ką manai apie savo verslą. Jei vis dar svarstai, ar viską mesti ir pradėti savo veiklą, šis blogo postas kaip tik tau. Sudarėme 9 ženklų, rodančių, kad jau turi pradėti savo verslą, sąrašą.

Skaityk ir sužinok, ar tavo balas 9/9!

 1. Tave be galo traukia startupo idėja

Verslo pradžia bus sėkminga, jei tu dėl jo tiesiog degsi. Kad kažką padarytum, aistra dažnai yra motyvatorius numeris 1.

Be to, aistra yra užkrečiama ir padės sudominti būsimu verslu ir aplinkinius. Tai gali būti draugai, bendradarbiai, potencialūs verslo partneriai ar investuotojai. Įtraukti juos į savo verslą bus daug lengviau, jei nuolat kalbėsi apie savo idėją.

Jei nesi labai susižavėjęs savo idėja, geriau ją pamiršk, nes neturėdamas aistros, savo verslo nesusikursi. Kokia prasmė skirti laiką verslui, kuris ne taip jau labai ir rūpi?

 2. Turi planą ir rinką savo produktams ar paslaugoms

Jau turi gana aiškų supratimą, kuria kryptimi tavo verslas turi vystytis. Žinai, kam patiks tavo produktai arba paslaugos ir kodėl žmonės jų norės.

Suprantant šiuos potencialaus verslo pagrindus, bus lengviau įsivaizduoti jo sėkmę. Jei nesi tikras, kas bus tavo klientai ir kodėl jie turėtų rinktis tavo produktus – gerai pagalvok, ar tavo idėja verta įgyvendinimo.

Prieš galutinai investuodamas į savo startupo idėją, susidaryk planą. Tai gali būti išsamus verslo planas arba – bent jau – pagrindiniai principai.

 3. Esi pasiruošęs mokytis, laimėti ir žlugti

Pradėti savo verslą – tai kaip eiti į atrakcionus pramogų parke. Kilsi aukštai, leisies žemai ir tam tikru metu prisivarysi į kelnes (galbūt).

Tad jei esi pasiruošęs viskam, kas gali nutikti versle – pradėk!

Pradėjęs verslą sužinosi kur kas daugiau, nei gali įsivaizduoti – tiek apie save, tiek apie rinką. Turi būti pasiruošęs mokytis iš savo klaidų ir nesijaudinti, jei jos kartosis. Turi būti pasiruošęs be baimės priimti drąsius sprendimus, jei kažkas nepasiseks. Galiausiai, turi būti pasiruošęs sėkmei, susitvarkyti su dideliais lūkesčiais, dar daugiau dirbti ir tapti savo srities ekspertu.

Verslų savininkai imasi rizikos. Turi nusiteikti ir būti pasiruošęs viskam.

4. Esi drausmingas ir organizuotas

Paklausk savęs, ar esi pasiruošęs tapti pats sau bosu ir daryti tai, kas reikia. Pasiruošęs? Gerai. Nes gali būti, kad pradėsi savo verslą vienas ir nebus nieko, kas tau nurodinės, tik tu pats.

Turi gebėti pats užsivesti, įvaldyti meistriškumą ir efektyviai dirbti. Dirbti papildomai, kad tavo svarbiausias projektas judėtų į priekį, neturėtų būti problema. Nesi nieko girdėjęs apie atidėliojimą ir žinai viską apie laiko valdymą.

Sugebi organizuoti savo darbą ir suteikti prioritetus būsimiems projektams atsižvelgdamas į jų sudėtingumą, laiką, terminus ir vertę. Ir tada laikaisi savo planų.
Kai sieki savo tikslų, laikas yra viskas. Ir jei Netflix arba katinas bando sutrukdyti, turi galėti pasakyti „ne“.

Aišku, tai nereiškia, kad norėdamas pradėti savo verslą turi atsisakyti savo pūkuoto kompaniono arba atšaukti Netflix prenumeratą. Tiesiog turėk savidisciplinos, kad atsispirtum įvairiems trikdžiams kai vykdai savo verslo užduotis, ir tau pasiseks.

5. Supranti, ko imiesi

Supranti, kad pradėti savo verslą – tai ne pasivaikščioti parke. Žinai, kad yra kitų žmonių, profesionalų, kurie jau daro tai, ką tu planuoji daryti. Pažįsti savo konkurentus ir žinai, ką reiškia pasiryžti juos nugalėti.

Niekam nereikia 10 metų kaupti patirtį, kad pradėtų verslą. Jei žinai pagrindinius dalykus apie įmonės valdymą ir esi įsitikinęs, kad tai sugebi, gali pradėti.

6. Turi savo lėšų

Tu žinai, kad daugelis įmonių nėra pelningos pirmais, antrais ar net trečiais veiklos metais. Ir gerai supranti, kad tai šiek tiek užtruks, kol iš tiesų pradėsi uždirbti pinigų.

Kita dažna priežastis, kodėl daug naujų įmonių užsidaro, yra ta, kad baigiasi pinigai. Jei tikiesi, kad pavyks greitai uždirbti pinigų, tai greičiausiai nepavyks. Reikia laiko ir užsispyrimo, kad verslas įsivažiuotų, tad būk pasiruošęs daug dirbti arba viskas baigsis nusivylimu.

Nenumink, gali pradėti savo verslą turėdamas ir labai nedidelį kapitalą. Tik turėk omenyje, kad šiek tiek užtruks, kol pradėsi iš jo uždirbti.

7. „Ne“ tau nėra atsakymas

Tu niekada nepasiduodi ir į sunkumus žiūri kaip į galimybę tobulėti. Nenusimeni susidūręs su nepasitikėjimu, priešingai – džiaugiesi galėdamas įrodyti, kad jie klysta.

Ar žinai garsiąją Hario Poterio knygų seriją? Taip? Nežinotum jos, jei J. K. Rowling būtų nustojusi siūlyti ją leidėjams po to, kai ji buvo atmesta. J. K. Rowling tiesiog nelaikė „ne“ atsakymu, net kai daug leidėjų atmetė jos knygą, kol ją apsiėmė išleisti Bloomsbury.

Jei laikaisi nuomonės, kad gali padaryti ir lengvai nepasiduodi, yra daug šansų, kad tavo startupas bus sėkmingas.

8. Tau viskas gerai, kad nesi 100 % pasiruošęs

Būk pasiruošęs, kad 97% viso laiko būsi užstrigęs. Daugelis sėkmingo verslo savininkų savo verslą pradėjo nepasiruošę. Jie neskiria laiko visiškai pasiruošti ar viską sužinoti prieš didžiąją pradžią.

Tu žinai, kad visada bus dalykų, kuriuos reikės išmokti, pavojų, kurių reikia išvengti, ir reikės daugiau laiko investuoti į savo verslo tobulinimą. Tu nieko prieš pradėti verslą ir toliau mokytis jį daryti.

Esmė yra pirmiausia padaryti šuolį ir tada jau skrendant darytis sparnus.

9. Tu tiesiog nori tai daryti

Galiausiai niekas negali pakeisti tavo pasiryžimo pradėti savo verslą, jei tu TIKRAI to nori. Verslo pasaulį matai tokį, koks jis yra – su daugybe kliūčių, ir žinai, kaip jas įveikti. Ir tai yra svarbiausia.

Beveik visi paminėti dalykai gali būti išmokti arba jais galima pasinaudoti, net jei ne tu tai padarysi, o kažkas kitas, kas tau padės. Jei degi noru pradėti savo verslą ir esi pasiruošęs atiduoti jam viską, pradėk!

Daugelis sėkmingų žmonių laikosi Nike moto „Just do it“ – laikykis šios nuostatos ir tu. Jei įjungsi žalią šviesą savo startupo idėjai, linkime sėkmės šiame kelyje. Ir atmink, nors pradžioje gali jaustis nedidele žuvele verslo jūroje, tavęs laukia puiki kelionė. Imkis iššūkių ir pradėk augti jau dabar!