6 išbandytos veiksmingos taktikos, kaip pradėti prekiauti internetu

Bruno Veberis
6 išbandytos veiksmingos taktikos, kaip pradėti prekiauti internetu

Pradėti verslą nuo nulio ir užtikrinti nuolatinį užsakymų srautą, ko gero, yra didžiausi elektroninės parduotuvės verslo iššūkiai.

Dviejuose ankstesniuose straipsniuose aptarėme prekių ženklo sklaidą ir tinklalapio dizainą bei kaip padaryti geriausias prekių nuotraukas neišleidžiant tam pinigų – visa tai yra labai svarbu, kad žmonės pasitikėtų jūsų verslu ir pamėgtų jūsų produktus.

Dabar, kai turite gražiai atrodantį ir sklandžiai veikiantį tinklalapį, pats metas sugeneruoti jo lankytojų srautą ir laukti užsakymų. Tačiau... kaip?

Ką daryti, kad žmonės rastų jūsų tinklalapį ir pradėtų pirkti iš jūsų? Šiandien supažindinsime su 6 taktikomis, garantuojančiomis pardavimą per trumpą laiką be jokių investicijų!

Štai 6 taktikos, kaip pradėti prekiauti internetu:

  • pasinaudokite asmeninėmis pažintimis;
  • aktyviai dalyvaukite nišiniuose forumuose ir interneto bendruomenėse;
  • pasistenkite, kad jūsų dovanų rekomendacijos sudomintų žurnalistus;
  • dirbkite su socialinių tinklų galingaisiais;
  • būkite matomi socialiniuose tinkluose;
  • investuokite į pakartotinę rinkodarą.

1. Pasinaudokite asmeninėmis pažintimis

Niekada nepamirškite draugų, šeimos narių ir kitų asmeninių kontaktų galios! Šie žmonės gali būti labai naudingi jūsų verslui įsibėgėjant. Daugelis jų mielai įsigys jūsų produktų ir pasidalys savo patirtimi, kai parduotuvė jau bus pasirengusi priimti pirkėjus.

Patarimas:

asmeniškai ir viešai padėkokite žmonėms, kurie jums padėjo dar prieš pradedant veikti parduotuvei. Tai bus papildoma motyvacija draugams pasistengti dėl jūsų dar kartą (pirkti jūsų produktų arba skleisti apie juos informaciją).

Geras pavyzdys:

Vainags prekiauja marškinėliais ir bluzonais su tautinio kostiumo karūnos atvaizdu. Tai nišinė prekė, skirta Latvijos tautinei bendruomenei, kurios kūrėjas yra aktyvus bendruomenės narys. Dėl to daug „Vainags“ klientų yra parduotuvės savininko draugai ar draugų draugai.

2. Aktyviai dalyvaukite nišiniuose forumuose

Nišiniai forumai, socialinio tinklo „Facebook“ grupės ir platformos „Reddit“ forumai, ko gero, yra geriausia vieta rasti klientų savo prekėms. Tereikia paieškoti tinkamos grupės ir pristatyti jos nariams savo nuostabų produktą.

Vis dėlto, nors šiose grupėse daugybė potencialių jūsų prekių propaguotojų ir pirkėjų, daugelis grupių laikosi griežtos tvarkos ir draudžia atviras reklamas. Taigi užuot stengęsi reklamuoti savo produktą, pamėginkite paskatinti apie jį diskutuoti.

Geras pavyzdys:

„Genecie“ yra nišinis produktas žmonėms, kurie domisi gyvenimo būdu be atliekų. Didelis tinklalapio lankytojų srautas ateina iš prekių ženklo inicijuotų diskusijų platformoje „Reddit“.

3. Sudominkite žurnalistus

Patekti į tokius leidinius kaip „Forbes“, „Mashable“ ar „Business Insider“ yra kiekvieno prekių ženklo svajonė. Tačiau kaip tą padaryti?

Deja, tokie stambūs leidiniai nesusidomės jūsų produktu, nes rašo apie garsiausias bendroves ir jų vadovus, o jūs vargu ar galite su jais konkuruoti ( „Apple“, „Google“, „Facebook“).

Tačiau ir jūsų produktas gali puikuotis tokių leidinių puslapiuose, o tiesiausias kelias į ten – per dovanų rekomendacijas ir produktų apžvalgas. Kai žurnalistai medžioja unikalius produktus savo straipsniams, išaušta jūsų sėkmės valanda.

Patarimas:

ieškokite žurnalistų, kurie rašo dovanų rekomendacijas ir produktų apžvalgas, ir tapkite jų sekėjais socialiniame tinkle „Twitter“. Ieškodami naujų produktų, apie kuriuos galėtų parašyti, daugelis žurnalistų naršo „Twitter“, todėl nepraleiskite progos pasiūlyti savo produkto.

Geras pavyzdys:

„Coffee Pixels“ gamina valgomuosius kavos batonėlius, o jų sudėtis paremta mokslo ir biohakingo idėjomis. Naujus produktus aprašymui medžiojantys rašytojai dažnai nori juos patys išbandyti, kaip ši „Forbes“ žurnalistė:

4. Dirbkite su socialinių tinklų galingaisiais

Įžymybių rinkodara neabejotinai yra viena svarbiausių metų rinkodaros tendencijų – 75 proc. JAV prekių ženklų per įžymybių rinkodarą randa naujų klientų ir didina pardavimą.

Štai kaip tai veikia:

susisiekiate su daug sekėjų turinčių socialinių tinklų paskyrų savininkais ir išsiaiškinate, ar jiems būtų įdomu pasidalyti jūsų produktu su savo sekėjais mainais už nemokamą produktą ar simbolinį mokestį.

Nuo kelių iki dešimties tūkstančių sekėjų turinčios socialinių tinklų įžymybės dažniausiai yra atviros tokiems bendradarbiavimo pasiūlymams. Be to, įrodyta, kad mažiau sekėjų turintys socialinių tinklų galingieji pasiekia didesnį susidomėjimą, o susidomėjusi auditorija yra būtent ta, kurios jums reikia savo produktui parduoti.

Geras pavyzdys:

Prekių ženklas VELOSOCK gamina dviračių užvalkalus, padedančius ne tik apsaugoti dviratį, bet ir palaikyti švarą namuose. Skleisdamas informaciją apie savo gaminius, prekių ženklas bendradarbiauja su ne vieną brangų dviratį turinčiais profesionaliais dviratininkais ir mėgėjais, kuriems ši problema labai gerai pažįstama.

5. Būkite matomi socialiniuose tinkluose

Šiais laikais net ir jūsų seneliai žino neginčijamą tiesą – jei jūsų nėra socialiniuose tinkluose, jūsų nėra apskritai. Ta pati taisyklė galioja ir jūsų prekių ženklui, nes žmonės socialiniuose tinkluose atranda naujų prekių ženklų ir čia su jais susipažįsta.

Yra keli būdai užtikrinti, kad jūsų prekių ženklas būtų matomas ir pažįstamas socialiniuose tinkluose. Vienas iš dažniausiai pasirenkamų būdų yra saitažodžiai. Jei tikėsime statistika, tinklaraščio įrašas su saitažodžiais sulaukia 12,6 proc. daugiau susidomėjimo nei be jų.

Kaip efektyviai naudoti saitažodžius?

Visų pirma, vietoj bendrinių saitažodžių, tokių kaip #meile ar #laimingas, raskite į konkretesnę auditoriją orientuotus saitažodžius, pavyzdžiui, #keliautojupora.

Antra, į kiekvieną postą įtraukite 5–10 saitažodžių, tuomet turėsite daugiau galimybių būti pastebėti. Įsitikinkite, kad visi saitažodžiai yra tinkami ir nebus atmesti kaip šiukšlės!

Geras pavyzdys:

Prekių ženklas „Be-with“ gamina drabužius poroms su slaptomis kišenėmis šonuose. Prekių ženklas yra aktyvus socialinių tinklų dalyvis ir naudoja itin gerai apgalvotus saitažodžius, didinančius matomumą ir pritraukiančius naujų sekėjų.

6. Investuokite į pakartotinę rinkodarą

Jei planuojate investuoti į mokamas reklamas, pakartotinė rinkodara jums tiesiog privaloma. Tik apie 4 proc. apsilankymų tinklalapyje baigiasi pirkimu, o kiti lankytojai palieka pirkinių krepšelį ir daugiau niekada negrįžta. Pakartotinė rinkodara yra geras būdas palaikyti ryšį su jūsų tinklalapio lankytojais, priminti jiems apie produktą ir, tikėtina, įtikinti juos baigti pirkimą.

Socialinis tinklas „Facebook“ yra viena populiariausių pakartotinės rinkodaros platformų, nes siūlo pardavėjams tikslinės auditorijos pasirinkimo galimybių, kokių neturi kitos platformos. Pavyzdžiui, galite rodyti savo reklamas žmonėms, kurie kelis kartus per konkretų laiką lankėsi jūsų tinklalapyje, nes akivaizdu, kad jie domisi jūsų produktu. Tokios akcijos dažniausiai generuoja geriausią investicijų grąžos rodiklį.

Geras pavyzdys:

Elektroninė parduotuvė „Friendly Bracelets“ prekiauja specialiomis rankų darbo draugystės apyrankėmis. Pakartotinė rinkodara yra vienintelis prekių ženklo naudojamas reklamos būdas, nes tai duoda apčiuopiamų rezultatų ir yra pigu (prekių ženklas reklamai išleidžia 3–5 JAV dolerius per dieną).

Baigiamasis žodis

Kiekviena aprašyta taktika pasitvirtino praktiškai, tačiau tam, kad jos iš tiesų būtų veiksmingos, turite atlikti šiokius tokius namų darbus.

Visų pirma, nusistatykite aiškų tikslą. Kitaip tariant, žinokite, ką norite pasiekti, pradėdami reklaminę akciją. Ar norite turėti 10 000 lankytojų per dieną? Ar siekiate didinti prekių ženklo žinomumą? Ar jūsų tikslas yra per dieną parduoti prekių už 100 JAV dolerių? Apibrėžkite tikslus!

Antra, sutelkite jėgas ir rinkitės kelias taktikas, kad pasiektumėte geriausią rezultatą. Pavyzdžiui, jei bendradarbiaujate su socialinių tinklų garsenybėmis ir norite padidinti tinklalapio lankytojų srautą, nepamirškite pakartotinės rinkodaros taktikos, kad nepamestumėte kontakto su tais, kurie išėjo nieko nepirkę.

Ir, pagaliau, įvertinkite rezultatus! Jei nevertinsite rezultatų, niekada nežinosite, ar jūsų taktika tinkama, ar tai tiesiog pinigų švaistymas. Taigi sukurkite „Google Analytics“ paskyrą, naudokite priemonę „Google URL builder“, generuojančią unikalias sąsajas su akcijos parametrais, kad juos po to galėtumėte lengvai atsekti per „Google Analytics“ paskyrą. Be to, nepamirškite sekti „Facebook Ads“ rezultatų, jei renkatės pakartotinės rinkodaros taktiką.

Ar jau esate pasiruošę priimti pirmąjį pirkėją? Tuojau pat išbandykite šias septynias taktikas!