Kai sukurti produktą aprašymą, kuriam neįmanomą atsispirti (6+1 lengvi žingsniai)

Bruno Veberis
Kai sukurti produktą aprašymą, kuriam neįmanomą atsispirti (6+1 lengvi žingsniai)

Įsivaizduokite, kad susitinkate su klientu. Kai kalbatės asmeniškai, lengva pristatyti savo produktą ir papasakoti apie jo privalumus, išsklaidyti kliento abejones ir atsakyti į jo klausimus.

Tačiau ką daryti interneto platybėse, kuriose klientas negirdi jūsų istorijos ir, iš esmės, negali realiai pamatyti produkto? Čia daug lengviau klientams ne taip suprasti produktą ir, galiausiai, pasirinkti jo nepirkti.

Taigi, kaip perduoti žinią, kad jūsų produktas yra vertas klientų laiko ir pinigų?
Išeities taškas yra sukurti įtikinamą ir informatyvų produkto aprašymą – rinkodaros kopiją, kuri paaiškina, koks yra produktas ir kodėl jį reikėtų įsigyti.

Tyrimai rodo, kad produktų aprašymai yra labai susiję su suvokiama produkto verte ir yra labai svarbūs siekiant kliento pasitenkinimo ir lojalumo prekių ženklui.

Be to, 20 % visų pirkimų neįvyksta dėl nesamos arba neaiškios produkto informacijos.

Kad išliktumėte vienu pagrindinių žaidėjų, pateikiame 7 paprastas taisykles, kurios padės sukurti viliojančius produktų aprašymus. Pradėkime nuo pirmosios.

1. Pažinkite savo pirkėją

Norėdami parašyti įtikinamą produkto aprašymą, pirmiausia turite išsiaiškinti, kam jis bus skirtas. Kitais žodžiais, turite apibrėžti savo tikslinę auditoriją arba savo pirkėjo asmenybę.

Pirkėjo asmenybė yra išsami jūsų idealaus pirkėjo reprezentacija, sukurta atsižvelgiant į rinkos tyrimus ir faktinius duomenis apie esamus jūsų pirkėjus.

Pirkėjo asmenybės nustatymas gali padėti pritaikyti turinį (įskaitant produktų aprašymą), kurti pranešimus ir netgi kurti produktus pagal konkrečios klientų grupės poreikius.

Todėl galėsite pakoreguoti savo vartojamą toną ir žodžius, kad jie geriau pritrauktų vertingiausius lankytojus, vadovus ir klientus.

Toliau parodyta, kaip apibrėžti pirkėjo asmenybę:

  • Rinkite informaciją. Supraskite, koks yra jūsų esamas pirkėjas atlikdami rinkos tyrimus. Naudokite socialinės žiniasklaidos platformas, kuriose galite kurti apklausas, arba tokius įrankius kaip SurveyMonkey, kad atliktumėte apklausas savo tinklalapyje. Identifikuokite savo klientų demografiją, elgsenos bruožus, motyvaciją ir interesus – kuo išsamesnė informacija, tuo geriau.
  • Tikrinkite tinklalapio analitiką. Tikrindami savo tinklalapio analitiką, galėsite pamatyti, kaip lankytojai pasiekė jūsų puslapį ir kokius raktinius žodžius vartojo, kad jus rastų (tokiu būdu žinosite, ko jie ieško). Yra daug įrankių, kurie padeda analizuoti tinklalapio analitiką. Čia pateikiami patys populiariausi.
  • Sukurkite pirkėjo asmenybės šabloną. Sukaupkite duomenis ir įžvalgas, kurias surinkote apie savo pirkėjo asmenybę, ir juos personalizuokite, netgi pridėkite pavadinimą ir nuotrauką. Tada pagalvokite, kaip galėtumėte aprašyti ar komunikuoti savo produktą ar paslaugą šiam konkretaus tipo pirkėjui.

Atsižvelgdami į savo verslo dydį, galite turėti tik vieną arba dvi, arba net iki 20 išsamių pirkėjų, į kuriuos galite taikyti, asmenybių.

Ir nepamirškite, kad pirkėjo asmenybės apibrėžimas nereiškia, kad netaikote į pirkėjus, kurie nepatenka į apibrėžtą tikslinę grupę. Vietoje to, pirkėjo asmenybės leis jums taikyti rinkodarą daug efektyviau, kad parduotumėte tinkamam klientui.

Pavyzdžiui, vienas Startup Vitamins iš potencialių pirkėjų asmenybių yra atsinaujinančio startuolio savininkas, kuris savo naujame biure nori šiek tiek paraginti.

2. Būkite paprasti ir greitai perskaitomi

Kai jau esate pasiruošę rašiklį ir popieriaus lapą, turite prisiminti vieną svarbų dalyką apie produktų aprašymų rašymą. Ilgi ir sudėtingi sakiniai TIKRAI nepadės užmegzti pokalbio su potencialiu pirkėju ir nepaliks jam įspūdžio.

Iš tikro, nutiks kaip tik priešingai. 79 % užmeta akį į bet kokį po akimis pasitaikiusi tekstą ir tik 16% įdėmiai perskaito parašytą tekstą.

Todėl būtina, kad jūsų žinutė būtų pateikta paprastai ir keliais žodžiais perteiktų idėją.

Galite parengti produktų aprašymus, kuriuos lengva perskaityti ir kurie dar labiau patraukia galimus klientus laikydamiesi šių taisyklių:

  • Parenkite sąrašą su ženkleliais, kad aiškiai ir glaustai pažymėtumėte svarbiausią informaciją.
  • Aprašomosios poraštės labiau atkreips skaitytojų dėmesį ir padės rasti būtiną informaciją.
  • Svarbiausias vietas paryškinkite arba naudokite pasvirąjį šriftą.
  • Kai palikti balti tarpeliai, lengviau skaityti.

Kosmetikos prekių ženklas „Lakme“ išlaiko lakoniškumą, naudoja sąrašus su ženkleliais ir suskaido savo šampūno aprašymą į smulkesnius skyrelius. Norėdami geresnės vizualizacijos, poraštėse netgi prideda piktogramų.

3. Dėmesio sutelkimas į privalumus

Žinoma, labai svarbu aprašyti produkto funkcijas ar pateikti jo techninę informaciją.
Tarkime, kad perkate automobilį. Nereikia net galvoti, kad pirksite jį neįsigilinę į specifines charakteristikas, pavyzdžiui, ar automobilis turi atsarginių kopijų asistentą arba šildomas sėdynes.

Tačiau jūs taip pat norite žinoti, kokią naudą gausite vairuodami šį konkretų automobilio modelį.

Kitais žodžiais tariant, kaip pardavėjas internetu, turite apsvarstyti:

  • Kaip jūsų produktas arba paslauga pagerins kliento gyvenimą.
  • Kodėl šį produktą būtina turėti.
  • Kokie svarbiausi jo elementai. Ir visus šiuos privalumus įtraukite į savo aprašymą.

Peržiūrėkite drabužių įmonės suknelės aprašymą be-with. Be praktinės informacijos, tokios kaip dydžiai, medžiagos ir pristatymas, jie taip pat pabrėžia galimas kliento patirtis dėvint parduodamus drabužius. Dėvėdami suknelę jausitės lyg būtumėte apkabinti, liečiami ir myluojami!

4. Papasakokite istoriją

Štai vienas didelis iššūkis, kai parduodate produktus internetu – tyrimai parodė, kad, kai žmonės turi galimybę palaikyti produktą savo rankose, jie labiau linkę jį įsigyti. Tačiau, kadangi turite internetinę parduotuvę, jūsų klientas negalės paliesti parduodamo produkto.

Todėl jūsų produktų aprašymai turi būti pakankamai patrauklūs, kad įtikintų klientus juos pirkti vien tik remiantis žodžio galia.

Norėdami to pasiekti, paverskite produkto aprašymą trumpa istorija, kuri paskatintų galimo kliento vaizduotę.

Statistika rodo, kad beveik 50% B2B pirkėjų labiau linkę pirkti produktą, kai jame įžvelgia asmeninę vertę. Pasakodami istoriją, jūs sukursite su klientu asmeninį santykį, pasitikėjimą ir įkvėpsite atlikti veiksmą (pirkti produktą).

Štai keletas klausimų, į kuriuos turite atsakyti pasakodami istoriją apie savo produktą:

  • Kaip produktas buvo pagamintas?
  • Kas jus įkvėpė pagaminti produktą?
  • Kas yra produkto gamintojas? Koks yra pagrindinis istorijos apie produktą personažas?
  • Kaip atrodys kliento gyvenimas, kai jame atsiras jūsų siūlomas produktas?

Perskaitę produkto aprašymą, galimi klientai turi galėti įsivaizduoti, koks yra produktas, ką jie jaustų jį paliesdami, laikydami ir turėdami.

Drabužių ir aksesuarų prekių ženklas Nasty Gal perkelia istorijos pasakojimą į kitą lygmenį. Štai įprastas produkto aprašymas, kuris geba kurti vakarėlio nuotaiką tiesiog jį skaitant:

5. Įraukite jutiminių žodžių

Ar gali vienas žodis turėti įtakos jūsų pasakojimui ir paskatinti klientą įsigyti produktą?
Jei tai jutiminis žodis, tai tikrai yra įmanoma. Turite žinoti, kad jutiminiai žodžiai, dar vadinami įtakingais žodžiais arba galios žodžiais, priverčia skaitytoją patirti skaitomo teksto istoriją.

Jie natūraliai skatina skaitytojo emocinį atsaką ir, kaip yra žinoma, padidina pardavimus. Įtraukdami šių aprašomųjų žodžių ir frazių į savo produktų aprašymus, jūs pasąmonės lygmenyje klientams įteigiate, kad šį produktą verta įsigyti.

Anot reklamos magnato David Ogilvy, šie žodžiai yra vieni labiausiai įtaką darančių žodžių, kuriuos turėtumėte naudoti:

  • Staiga
  • Dabar
  • Greitai
  • Lengvai
  • Iššūkis
  • Paskubėkite
  • Derybos

Tačiau yra ir kitų galios žodžių, kuriuos galite įtraukti ir kurie akimirksniu jūsų produkto aprašymui suteiks daugiau prieskonių. Čia pateiktas realus atvejis, kaip tinkamai jutiminius žodžius „Apple“ panaudojo savo „iPhone XS“ aprašyme:

Svarbiausia – privilioti skaitytojus ryškiais produktų aprašymais ir atsisakyti tokių išsikvėpusių žodžių kaip „gražus“ arba „geras“, netgi „aukštos kokybės“ ir rinktis jutiminius žodžius, tokius kaip „nepakartojamas“, „nuostabus“ ar „ryškus“.

6. Optimizuokite paieškos modelius

SEO arba paieškos modulių optimizavimas yra tai, ko neturėtų ignoruoti nei vienas internetinės parduotuvės savininkas, ypač rašydamas produktų aprašymus. Anot ekspertų, yra įrodymų, kad įterpus raktažodžių į aprašymus (ypač, jei jie įtraukti į sąrašą su ženkleliais), padidėja paieškos reitingas.

Kitais žodžiais tariant, optimizuodami produkto reklamą paieškos moduliams, pagerinsite savo internetinės parduotuvės ieškomumą ir matomumą.

SEO yra kruopštus procesas, tačiau žingsnis po žingsnio jį galite įveikti.

  • Apibrėžkite tinkamus SEO produkto raktinius žodžius. Tai padės paieškos moduliams suprasti jūsų produktų puslapį, o naršytojams internete – rasti produktą, kurį parduodate. Čia pateiktas išsamus vadovas, kaip rasti tinkamus SEO raktinius žodžius.
  • Išdėstykite raktinius žodžius strategiškai. Naudokite raktinius žodžius puslapių URL, produktų aprašymų pavadinimuose, vieną ar du kartu paminėkite reklaminiame tekste, vieną kartą – produkto paveikslo žymoje ir metaaprašymuose.
  • Tačiau būkite atsargūs ir neperkraukite. Atsiminkite, kad raktiniai žodžiai tekste turi skambėti ir žiūrėtis natūraliai.

Pavyzdžiui, ar galite pabandyti atspėti raktinius žodžius, kuriuos panaudojo DeskTime, laiko sekimo ir produktyvumo programinė įranga?

PRIEDAS Naudokite vizualinį turinį

Tiesa, kad geras reklaminis tekstas atlieka svarbų vaidmenį kuriant efektyvų produkto aprašymą. Tačiau negalite ignoruoti antraplanių aktorių, pavyzdžiui, produkto vizualizacijų.

Nes tokia yra tikrovė – kad ir koks geras būtų jūsų produkto aprašymas, 63% pirkėjų vis tiek manys, kad produkto nuotraukos yra svarbesnės nei jo aprašymas ar net gi atsiliepimai.

Dar daugiau, 93% pirkėjų internete mano, kad aukštos kokybės vizualizacijos yra svarbiausias veiksnys, padedantis nuspręsti, ar pirkti produktą.

Išleiskime džiną iš butelio sujungdami nuotraukas ir tekstą, kad jie vienas kitą papildytų. Nuotraukos pritrauks ir išlaikys kliento dėmesį, o tekstas pateiks išsamesnį aprašymą apie visas produkto savybes ir privalumus.

Štai į kai turėtumėte orientuotis darydami produktų nuotraukas:

  • Naudokite tik aukštos kokybės vizualizacijas. Nuotraukos reprezentuoja jūsų produkto vertę ir kokybę, todėl, jei naudosite prastos kokybės nuotraukas, klientai tai susies su jūsų prekių ženklu. Jei skirsite laiko nuostabių nuotraukų fotografavimui, jūsų parduotuvė (ir jūsų produktas) atrodys profesionaliai.
  • Pristatykite savo produktą. Užtikrinkite, kad nuotraukose produktas matytųsi iš visų tinkamų kampų – viršaus, akių lygmens, 45 laipsnių kampu ir makro (iš arti). Be to, pridėkite nuotraukų, kuriose produktas naudojamas.
  • Optimizuokite nuotraukų dydį. Beveik pusė puslapių lankytojų tikisi, kad puslapis bus įkeltas per 2 sekundes, todėl jūsų nuotraukos turi būti pakankamai mažos, kad puslapis veiktų greičiau. Naudokite tokius įrankius kaip TinyPNG arba Optimizilla, kad optimizuotumėte savo nuotraukas, tačiau išlaikytumėte kokybę.
  • Įkelkite vaizdo įrašą. Kartais nuotraukų tiesiog nepakanka atskleisti visas produkto savybes ir privalumus. Tokiu atveju labai praverčia vaizdo įrašai.

Pažiūrėkite į „Fitbit“, populiarų fizinio judėjimo sekimo prekių ženklą. Be kiekvieno produkto nuotraukų, jie taip pat pridėjo vaizdo įrašų, kuriuose pristato visą savo laikrodžių kolekciją.

Kalbant apie nuotraukų kiekį – kuo daugiau, tuo geriau. State Bicycle pristato savo dviračius iš skirtingų kampų ir skirtingų miesto vietų, netgi įtraukė nuotrauką, kurioje dviračio bagažinėje įdėta alaus pakuotė.

Nesijaudinkite, jei nuotraukoms negalite skirti daug lėšų. Įmanoma gauti profesionalių produktų nuotraukų neturint fotografo įgūdžių ir turint nulinį biudžetą.

 Pasiimti su savimi

Produkto aprašymas – tai galingas įrankis, kuris padeda pirkėjus įtikinti, kad jūsų produktą verta įsigyti.

Pradėkite bandydami suprasti, ką norite parašyti. Įsitikinkite, kad pasakojate gerą istoriją, ir nepamirškite jos papildyti nuostabiomis nuotraukomis.

Ar turite kitų patarimų, kaip sukurti tobulą produkto aprašymą? Būtume daugiau nei laimingi, jei papasakotumėte!