Kaip OWA ir Baltic Space steigėjai pasikliovė Mozello, kad išgyventų COVID-19 krizę

Bruno Veberis
Kaip OWA ir Baltic Space steigėjai pasikliovė Mozello, kad išgyventų COVID-19 krizę

OWA yra įkvepiantis pavyzdys, kaip krizę galima paversti mažos įmonės sėkmės istorija. Prasidėjus COVID-19 krizei, jie greitai pradėjo didžiąją dalį savo produktų pardavinėti internetu ir netrukus pastebėjo, kad pardavimai labai išaugo.

OWA yra prekės ženklas, parduodantis drabužius su Latvijos dailininkų akvarelės ir grafikos darbų atspaudais. Tai socialinė įmonė, įdarbinanti moteris, patiriančias sunkias gyvenimo aplinkybes, ir žmones su negalia.

Natalija Jermolajeva, viena iš OWA stigėjų, pasakoja, jog įmonė veiklą pradėjo dar 2016 m. Jos steigėjai netrukus suprato, kad norint, jog į juos žmonės žiūrėtų rimtai ir apyvarta didėtų, reikia ne tik fizinės parduotuvės, bet ir interneto svetainės.

Daugelis siūlė susikurti Wordpress svetainę, todėl jie pasamdė žmonės, kad jie padėtų tai padaryti. „Tai buvo ilgas ir brangus projektas, – prisimena Natalija. Kiekvieną kartą, kai mums reikėjo ką nors pakeisti svetainėje, turėjome praeiti daug laiko reikalaujantį procesą ir tokiai mažai įmonei kaip mūsų gana nemažai teko mokėti programuotojams.

Dėl to buvo labai sudėtinga pridėti naujų produktų, tad mūsų internetinė parduotuvė beveik visą laiką būdavo pasenusi.
„Tačiau blogiausia buvo tai, kad mūsų atsiskaitymo procesas visiškai nebuvo intuityvus. Geriausiu atveju klientai kreipdavosi į mus sakydami, kad jie nesupranta, kaip pirkti prekes. Tada mes jiems siųsdavome sąskaitą, kad jie galėtų pervesti pinigus. Bet dažniausiai žmonės tiesiog palikdavo mūsų svetainę. Štai kodėl per pirmuosius dvejus metus mūsų internetinėje parduotuvėje buvo labai mažai pirkimų.“

Kaip susikurti svetainę nesamdant programuotojų

2018 m. pabaigoje Natalija pamatė Mozello interneto svetainių kūrimo platformos reklamą. „Reklamoje buvo teigiama, kad svetainę galima sukurti patiems, be niekieno pagalbos. Nusprendžiau pati pabandyti susikurti OWA svetainę, nes nebuvo ko prarasti – ji ir taip negalėjo būti blogesnė, nei buvo tuo metu“, – pasakoja Natalija.

„Pirmiausia pasirinkau vieną iš Mozello šablonų, tinkančių tiek svetainei, tiek internetinei parduotuvei. Pakoregavau dizainą, pridėjau prekių nuotraukų ir aprašymų, ir netrukus žmonės pradėjo pirkti. Mane iškart nustebino, kaip greitai viskas pavyko.

„Buvo daug lengviau rengti išpardavimus, specialius pasiūlymus ir pridėti naujų prekių. Kartais prekių pridėdavau net telefonu.“

Natalija paaiškina, kad iš pradžių OWA internetinėje parduotuvėje nebuvo BankLink funkcijos – greito ir paprasto mokėjimų internetu būdo. Gavę sąskaitas žmonės pirko apmokėdami banko pavedimu.

Kad šis procesas visiems būtų greitesnis ir patogesnis, ji susisiekė su Mozello ir OWA svetainėje buvo įdiegta BankLink funkcija. OWA atveju integracija buvo vykdoma su Swedbank, tačiau Mozello siūlo ryšius su daugeliu kitų mokėjimų apdorojimo įmonių – daugiau apie tai sužinokite čia.

OWA bendrasteigėja sako: „Netrukus pastebėjome, kad žmonės pradėjo pirkti dar daugiau, nes atsiskaitymo procesas labai palengvėjo. Mes net apgailestavome, kad to nepadarėme anksčiau.“

Kaip COVID-19 krizę paversti galimybe

Baltic Space yra dar vienas OWA kūrėjų projektas. Tai parduotuvė, kurioje parduodami Latvijos dizainerių drabužiai, įskaitant OWA kolekcijas. Šiais metais Baltic Space persikėlė į didesnę, 150 kv. m parduotuvę prekybos centre, prieš pat Latvijai paskelbiant nepaprastosios padėties pradžią dėl koronaviruso krizės.

Natalija paaiškina: „Žmonės dažniausiai buvo prašomi nesilankyti prekybos centruose. Kovą ir balandį į mūsų naująją didelę parduotuvę per dieną užeidavo 3–5 žmonės. Turėjome ką nors daryti, kad išlaikytume verslą ir netektų atleisti darbuotojų.“

Bendrovės reakcija buvo greita ir efektyvi. Jie sudėjo visus naujausius produktus, parduodamus Baltic Space fizinėje parduotuvėje, į jau turėtą OWA internetinę parduotuvę. Tada kreipėsi į savo sekėjus socialiniuose tinkluose.
Natalija sako: „Mes buvome sąžiningi su savo klientais ir pasakėme, kad mums tai buvo nelengvas laikas ir reikėjo jų palaikymo. Pranešėme, kad visas mūsų prekes galima įsigyti internetu ir su didelėmis nuolaidomis. Ši kampanija greitai suveikė – žmonės daugiau nei bet kada anksčiau pirko marškinėlius ir kitas prekes.

„Kai Baltic Space produktais papildėme OWA.lv, ši svetainė tapo daug populiaresnė nei buvo prieš COVID-19 krizę. Tiesą sakant, vien tik svetainė dabar generuoja daugiau pardavimų nei mūsų internetinė ir fizinė parduotuvės kartu prieš krizę“, – teigia Natalija.

Kaip fizinę parduotuvę per savaitę perkelti į internetą

Antrasis bendrovės projektas krizės metu buvo sukurti Baltic Space internetinę parduotuvę. Natalija paaiškina: „Mes jau seniai planavome tai padaryti, bet vis neturėjome laiko. Sulaukdami labai mažai klientų fizinėje parduotuvėje, pardavėjai pagaliau turėjo laiko sutvarkyti naują Baltic Space svetainę.

„Tai, ką padarėme, iš esmės buvo fizinės parduotuvės perkėlimas į internetą. Pasiskolinome gerą fotoaparatą ir nufotografavome visas parduotuvėje esančias prekes. Tada visus šiuos produktus įtraukėme į naują internetinę parduotuvę.

„Su Mozello sugebėjome per savaitę į savo internetinę parduotuvę įkelti daugiau nei 100 tūkst. skirtingų prekių.

Manau, kad viską nufotografuoti prireikė dviejų ar trijų dienų ir maždaug tiek pat laiko paskelbti internete. Visa tai tuo pačiu metu aptarnaujant klientus parduotuvėje“, – pasakoja Natalija.

„Viena iš mūsų mėgstamiausių Mozello funkcijų yra galimybė kopijuoti panašius produktus ir pakeisti tik paveikslėlį ar nedidelę teksto dalį. Taip neįtikėtinai greitai galime pridėti prekių, tokių kaip vienodi marškinėliai su skirtingais atspaudais. Dabar galime kasdien pateikti šimtus naujų produktų internete, jei to reikia,“ – sako OWA ir Baltic Space steigėja.

Nereklamuojama svetainė neveikia

Natalija mano, kad net ir pati geriausia svetainė nepadės pasiekti gerų rezultatų be reklamos. Jos įsitikinimu, lemiamas veiksnys, didinantis lankytojų srautą, yra SEO. Natalija sako: „Mes naudojome raktinius žodžius visuose tekstuose ir antraštėse tiek Owa, tiek naujai sukurtoje Baltic Space svetainėje. Optimizavome ir nuotraukų pavadinimus, kaip rekomenduojama straipsnyje apie SEO Mozello bloge. Tai davė puikius natūralios paieškos rezultatus nemokant už Google ads.“

Be to, OWA savo produktus ir išpardavimus reklamuoja savo feisbuko paskyroje ir naudojasi feisbuko reklama. Ši taktika iš pradžių veikė puikiai, tačiau po to, kai kovo mėnesį pirkimai internetu smarkiai išaugo, nuo balandžio vidurio pajamų srautas pradėjo mažėti.

Natalija pabrėžia: „Supratome, kad mūsų feisbuko įrašai ir reklaminiai skelbimai nebepritraukia tiek lankytojų, kiek anksčiau, todėl reikėjo rasti kitą būdą, kaip padidinti svetainės lankytojų srautus. Nusprendėme pasisamdyti tikslinės atrankos specialistus, kurie padėjo mums nustatyti tikslesnes feisbuko reklamos auditorijas. Po kelių dienų į mūsų svetainę pradėjo užsukti gerokai daugiau lankytojų, ir mūsų veiklos rodikliai pradėjo augti. Tai buvo puiki investicija – dabar galime išleisti mažiau pinigų reklamai, nes susiaurinome savo tikslinę grupę.“

Internetinė parduotuvė yra geriausias būdas išplėsti savo verslą

Natalija sako, kad per pastaruosius du mėnesius ji išmoko svarbią pamoką. „Dabar mes žinome, kokią naudą gali duoti svetainė, jei ją protingai reklamuoji ir padarai patogią vartotojui. Esame pasiryžę į savo internetines parduotuves investuoti daug daugiau nei prieš krizę, nes matome, jog kiekviena investicija duoda apčiuopiamų rezultatų.

OWA tinklalapis padėjo mums fizinius pardavimus pakeisti internetiniais, bent jau krizės laikotarpiu. Mums pavyko išmokėti darbuotojams atlyginimus ir padengti kitas įmonės išlaidas. Pasibaigus krizei, be fizinės parduotuvės, kaip dar vieną stabilų pajamų šaltinį naudosime Baltic Space ir OWA internetines parduotuves.

Natalija taip pat planuoja išversti OWA svetainę ir naudoti ją kaip trampliną plėstis į kitas šalis. Kiti bendrovės planai – susikurti instagramo profilį ir pradėti e. pašto rinkodarą.

PAPILDOMAI: 4 patarimai, kaip susikurti sėkmingą internetinę parduotuvę

OWA ir Baltic Space steigėja siūlo Mozello visiems, kas nori sėkmingos svetainės ir nenori mokėti didelių sumų už jos sukūrimą. Per pastaruosius kelerius metus ji su Mozello sukūrė kelias svetaines ir tvirtina: „Sukurti svetainę ir pridėti naujų produktų yra visiškai lengva, vienas malonumas“.

Štai Natalijos patarimai, kaip maksimaliai išnaudoti Mozello internetinę parduotuvę:

  1. Optimizuokite svetainę su raktiniais žodžiais ir laikykitės SEO taktikos.
  2. Integruokite internetinę Mozello parduotuvę su pasirinkta mokėjimų apdorojimo įmone, kad galėtumėte greitai ir patogiai gauti mokėjimus.
  3. Nevenkite pateikti naujų produktų tik dėl to, kad neturite profesionalios kokybės jų nuotraukų (ypač jei turite daug produktų). Laikykitės Mozello patarimų "Kaip padaryti profesionalias prekių nuotraukas neturint fotografavimo patirties ir su nuliniu biudžetu?".
  4. Jei reikia pagalbos, visada kreipkitės į Mozello. Jie visada atsako labai greitai ir gali jums padėti e. paštu ar telefonu.

Jau pasirengę kurti savo internetinę parduotuvę? Pradėkite čia ir rezultatas jus nustebins.