Kaip perkelti savo verslą į internetą, 3 dalis: svetainės analizė ir naujovinimas

Bruno Veberis
Kaip perkelti savo verslą į internetą, 3 dalis: svetainės analizė ir naujovinimas

Tai trečioji mūsų straipsnių serijos „Kaip perkelti savo verslą į internetą dalis“. Sveiki sugrįžę!

1 dalyje suplanavome tobulą svetainę taip, kad ji būtų naudinga jūsų verslui – nuo pagrindinės jos paskirties nustatymo iki veiksmingo domeno vardo pasirinkimo. Tada 2 dalyje nuosekliai vykdėme paprastą svetainės kūrimo procesą su „Mozello“.

Techniškai, jeigu įvykdėte 1 ir 2 veiksmus, jūsų įmonė jau veikia internete. Kitaip tariant, ją galima rasti internete, galima nukreipti žmones į savo svetainę, parduoti savo prekes ar paslaugas ir leisti klientams susisiekti su jumis paslaugų klausimais.

Tačiau svetainė niekada nebūna išbaigta. Visada yra kur tobulėti – galima tobulinti dizainą, parašyti geresnį tekstą ir taip tobulinti pagal paskirtį.

Prieš darant keitimus, svarbu, kad jūsų sprendimai būtų pagrįsti duomenimis. Tai reiškia, kad turėtumėte jau žinoti, kas veikia, o kas ne, kad nesugadintumėte to, kas jau veikia.

Šis straipsnis yra apie protingų sprendimų priėmimą tobulinant svetainę.

Du įrankiai svetainės našumui analizuoti

Nors yra daug įrankių, kuriuos galima naudoti norint stebėti savo svetainės našumą, pateikiame du, kuriuos turėtumėte naudoti pagal numatytuosius nustatymus (ir turėtume, reiškia, kad būtina):

  • „Google Analytics“
  • „Google Search Console“

Prijunkite savo svetainę prie „Google Analytics“

„Google Analytics“ renka daugybę duomenų, kad padėtų suprasti, ar jūsų svetainė ir viskas, ką darote jos reklamai, padeda pasiekti verslo tikslus.

Taip galima analizuoti lankytojus ir jų elgseną, rinkodaros veiklos efektyvumą ir dar daugiau. Remdamiesi šiais rodikliais suprasite, ką darote teisingai ir ką reikia keisti.

Pirmiausia reikia susikurti „Google Analytics“ paskyrą ir susieti „Google Analytics“ su savo „Mozello“ svetaine. Tai padarę, palaukite keletą dienų, kol bus surinkti duomenys.

Geriausia našumo statistika, kurią galima sekti per „Google Analytics“

Kaip minėjome, „Google Analytics“ suteiks GAUSYBĘ duomenų. Bet į kokią statistiką kreipti dėmesį? Čia yra trys matmenys, nuo kurių reikia pradėti ir kur juos rasti:

 1. Kurie puslapiai lankomiausi

Sužinosite, kurie svetainės puslapiai populiariausi, kurie pritraukia daugiausia lankytojų. Paklauskite savęs – ar galiu juos patobulinti, kad generuotų daugiau pardavimų ar daugiau užklausų apie mano paslaugas?

Galbūt šiuose puslapiuose praverstų įdiegti iššokantįjį langą ir pabandyti kaupti el. pašto adresus žmonių, kurie išeina nieko nepirkę, o vėliau paversti juos klientais el. pašto rinkodaros pagalba. Arba gal vertėtų paryškinti savo kontaktinę informaciją, kad paskatintumėte lankytojus susisiekti su jumis dėl paslaugų.

Atkreipkite dėmesį į tokią statistiką, pvz., „Avg.“ (vid.) „Time on Page'“ ir „Bounce Rate'“ (laikas puslapyje ir atmetimo rodiklis).

„Long Avg.“ Praleistas laikas puslapyje gali reikšti, kad jame yra daug naudingo turinio, tačiau taip pat gali reikšti, kad žmonės negali rasti to, ko ieško.

Pavyzdžiui, jeigu puslapyje „Pristatymas ir grąžinimas“ labai ilgas vidutinis laikas, galbūt galima šią informaciją supaprastinti?

„Bounce Rate“ (atmetimo rodiklis) tai procentinė lankytojų dalis, paliekanti svetainę peržiūrėjus tik vieną puslapį. Tai gali reikšti, kad puslapis puikus ir atsako į visus kilusius klausimus, arba kad puslapyje trūksta informacijos, kurios asmuo ieško.

Išanalizuokite puslapio turinį – ar tikrai atitinka pavadinimą? Pavyzdžiui, jei puslapis vadinasi Kainos, ar ten yra viskas apie jūsų kainodarą, ar jame yra nereikalingos informacijos, kurią galima išimti?

2: iš kur pas jus užsuka lankytojai

Šie duomenys leidžia suprasti, kaip žmonės randa jūsų tinklalapį – ar jie ateina iš „Google“ per natūralią paiešką? Ar srautas tiesioginis, kas reikštų, kad žmonės įveda jūsų svetainės pavadinimą savo naršyklėje? Gal yra kitų svetainių, nukreipiančių žmones į jūsų svetainę?

Pavyzdžiui, jei didžioji dalis srauto gaunama iš „Google“ paieškos, tai gali reikšti, kad einate teisingu keliu savo SEO (paieškos srauto optimizavimo), ir tai gali būti internetinės rinkodaros veikla, į kurią reikia investuoti dar daugiau laiko.

O gal svetainė sulaukia didelio srauto iš „Facebook“, kas reikštų, jog jūsų mokamos „Facebook“ reklamos veikia gerai ir žmonėms patinka jūsų bendravimas socialinėse medijose. Taigi, galbūt tai yra kažkas, ką būtų galima daryti aktyviau.

Dar kartą, atkreipkite dėmesį į „Bounce Rate“ ir „Avg.“ Laikas puslapyje.

Jei vidutinis laikas puslapyje yra trumpas, o atmetimo rodiklis didelis, tai aiškus ženklas, kad puslapio turinys neatitinka lankytojų lūkesčių. Galbūt jis reitinguojamas pagal netinkamus raktinius žodžius arba tai, ką siūlote savo „Facebook“ skelbimuose, neatitinka to, ką žmonės mato puslapyje. Taigi, reikia kažką keisti.

3: Kokia veiksminga jūsų internetinės rinkodaros veikla

Šie duomenys padeda atsakyti į klausimą, ar jūsų internetinės rinkodaros veikla ir mokama reklama duoda pageidaujamų rezultatų.

Norėdami stebėti rinkodaros veiklos rezultatus, turite naudoti Google Campaign URL Builder. Šis įrankis sugeneruos konkrečią nuorodą kiekvienai jūsų rinkodaros ar reklamos kampanijai, ir vėliau pamatysite, kiek lankytojų užsuko į jūsų svetainę per kurią kampaniją, kiek konversijų (įsigijo, užpildė kontaktinę formą ir pan.), kiek laiko praleido jūsų svetainėje ir pan.

Profesionalo patarimas:

Pasirūpinkite, kad kiekvienai kampanijai būtų suteikti aiškinamieji ir skirtingi kampanijų pavadinimai, kad vėliau galėtumėte jas atskirti.

Žinoma, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ką žmonės daro, kai patenka į jūsų svetainę spustelėję skelbimą, nuorodą per kampaniją el. paštu ir pan. Ar jie naršo ir aplanko daugiau puslapių? Ar tuoj pat išeina? Visi šie duomenys padės suprasti, ar per kampanijas taikotės į tinkamą segmentą ir ar jūsų skelbimo pranešimai yra veiksmingi. Pasidarykite išvadas ir imkitės būtinų pakeitimų.

Susiekite savo tinklalapį su „Google Search Console“.

Jei „Google Analytics“ galima spręsti, kiek srauto jūsų svetainė generuoja iš natūralios paieškos, „Google Search Console“ parodo, nuo kurių raktinių žodžių tai priklauso. Ir ar daugiausia lankytojų pritraukiantys raktiniai žodžiai yra apskritai aktualūs jūsų verslui.

Kai susiejote „Google Search Console“ su savo „Mozello“ svetaine, pereikite „Google Search Console“ → „Performance“ (našumas). Slinkite žemyn ir peržiūrėkite populiariausias užklausas – raktinius žodžius, kurie generuoja didžiausią srautą į jūsų puslapį.

Ar tai jūsų prekės ženklas, produktas ar bent jau susiję su niša?

Jei ne, galbūt reiktų šiek tiek optimizuoti turinį paieškos sistemoms. Būtina bent jau įsitikinti, kad antraštėse, paantraštėse, meta aprašymuose ir pavadinimo žymose (paieškos rezultatuose rodomas turinys) būtų pagrindinis su verslu susijęs raktinis žodis.

Profesionalo patarimas:

SEO nėra tai, ką įvaldysite per dieną, tačiau kuo daugiau tam skirsite dėmesio, tuo geriau suprasite, kaip veikia „Google“ ir kaip įtikti. Pradėkite nuo mažų žingsnelių ir SEO pagrindų.

Atkreipkite dėmesį į puslapių skirtuką, kad žinotumėte, kurie puslapiai generuoja daugiausiai srauto per „Google“.

Atkreipkite dėmesį į parodymų ir paspaudimų santykį. Gal jūsų svetainė sulaukia daug parodymų, bet paspaudimų rodiklis mažas? Galbūt problema slypi nuobodžiuose puslapių pavadinimuose ir meta aprašymuose. Ar jie pakankamai aiškūs ir verti paspaudimo? Ką daryti, kad jie būtų įdomesni?

Galima bet kada atnaujinti meta aprašus ir pavadinimo žymas per „Mozello“ svetainių kūrimo priemonę. Eikite į Puslapiai → pasirinkite puslapį, kurį norite redaguoti → atidarykite išplėstinius nustatymus.

„Facebook pixel“ – neišvengiama būtinybė, jeigu investuojate į „Facebook ads“

Jei investuojate į reklamą „Facebook“ ir „Instagram“, turite suprasti, kad tai tikrai verta, o ne tiesiog išmesti pinigus į orą. Štai kodėl turite susieti „Facebook“ skelbimų paskyrą su savo svetaine – tai leis stebėti, ką žmonės veikia jūsų svetainėje, patekę ten per jūsų skelbimus.

Anksčiau aprašėme procesą, kaip prijungti „Facebook Ads Manager“ skelbimų tvarkyklę prie „Mozello“ svetainės, o tai iš esmės ir reiškia „Facebook Pixel“ (mažytis stebėjimo kodas) įdiegimą savo tinklalapyje.

Kai įdiegtas „Facebook Pixel“ ir rodomi skelbimai, atidžiai stebėkite šiuos duomenis:

1. Demografiniai duomenys

Kas užsuką į svetainę per „Facebook ads“? Kas perka produktus per jūsų skelbimus? Daugiausia vyrai, ar moterys? Kokio jie amžiaus? Taip galima sužinoti, kas labiausiai domisi jūsų produktu.

Profesionalo patarimas:

Pasitikėkite tais duomenimis, net jei esate tikri, jog žinote, kas yra jūsų pagrindiniai pirkėjai. Galbūt klydote.

Pavyzdžiui, jei moterys perka jūsų produktą 99 proc. atvejų, tikriausiai neverta skirti pinigų ir skelbimus orientuoti į vyrus. Tai būdas optimizuoti skelbimų biudžetą ir sutaupyti pinigų.

2. Kaina pagal rezultatą

Ar žmonės, spustelėję jūsų „Facebook“ skelbimus, bent kažką iš jūsų nuperka? Svarbu stebėti šiuos duomenis, nes priešingu atveju nesužinosite, ar jūsų kampanijos atneš pelno ar nuostolių.

Pavyzdžiui, jei pirkinio kaina yra 17 EUR, o produktas kainuoja 20 EUR, kampanija akivaizdžiai nepavyko ir tikriausiai turėtumėte ją stabdyti ir bandyti kitaip.

Profesionalo patarimas:

Analizuokite savo „Facebook Ads“ skelbimų rezultatus kartu su duomenimis, kuriuos gaunate iš „Google Analytics“. „Facebook“ parodys, kas paspaudžia jūsų skelbimus, ir per „Google Analytics“ matysite, kaip šie žmonės elgiasi jūsų puslapyje – ar jie lieka, ar išeina. Bus galima daryti išvadą, ar skelbimai ir svetainė gerai veikia kartu, ar ne.

Dar 3 būdai, kaip „užkrauti“ savo svetainę

„Mozello“ ne tik prijungia svetainę prie įrankių, kuriais bus galima naudotis stebint skirtingus našumo rodiklius, bet dar siūlo 3 papildomas parinktis, kad jūsų svetainė būtų verslesnė ir patogesnė.

1. Pranešimas apie slapukus

Be kitų dalykų, kuriais turite pasirūpinti, kad jūsų svetainė atitiktų BDAR (GDPR target: _blank), dar turite įspėti lankytojus apie slapukų naudojimą. Jei naudojate kurį nors iš aukščiau paminėtų įrankių – „Google Analytics“, „Google Search Console“ ar „Facebook Pixel“ – jūsų svetainė naudoja slapukus, todėl turite apie tai informuoti savo lankytojus.

Slapukas yra mažas tekstukas, kurį į jūsų naršyklę siunčia jūsų lankoma svetainė. Tai padeda svetainei įsiminti jūsų apsilankymo duomenis. Tada šie duomenys gali būti naudojami analizei, suasmenintai rinkodarai ir kt.

Tereikia vieno spustelėjimo, kad nustatytumėte tokį pranešimą ir išvengtumėte pavojaus būti nubaustam už įstatymų pažeidimą.

2. Bendrinimo mygtukai

Kitas paprastas dalykas, kurį reikia padaryti, tai įdiegti bendrinimo mygtukus kiekviename savo svetainės puslapyje. Taigi, jei vartotojas ras kažką, kas jam ar jai patinka, ir panorės tuo pasidalinti su draugais socialiniuose tinkluose, tai bus galima padaryti vienu mygtuko paspaudimu. Palengvinus bendrinimą, gali padidėti tikimybė, kad žmonės tikrai taip ir padarys.

3. „Engaga“ el. pašto rinkodaros įrankis

Naudodami „Engaga“ galite nustatyti el. pašto prenumeratos formas ir iššokančiuosius langus, kad rinktumėte savo svetainės lankytojų el. pašto adresus. Tai padės išplėsti el. pašto adresų sąrašą ir panaudoti jį rinkodaros tikslais.

Pastaba:


Pastaruosius 10 metų elektroninio pašto rinkodara buvo ir tebėra vienas efektyviausių rinkodaros kanalų. Jei dar neužsiimate rinkodara el. paštu, čia yra pradedančiųjų gairės, kurios pravers pradedant.

Apibendrinimas

Tikimės, kad ši straipsnių serija buvo naudinga ir nedvejodami perkelsite savo verslą į internetą, net jei jis puikiai funkcionuoja ne internete. Gausesnė klientų įtrauktis yra vienas iš pagrindinių buvimo internete pranašumų, tačiau jų yra daug daugiau.

Jeigu skaitėte visus tris šios serijos straipsnius, jau žinote, kaip tai padaryti:

  • sukurkite interneto svetainės projektą;
  • konstruokite ją per „Mozello“;
  • analizuokite ir naujovinkite.

Laikas imtis darbo, o kai sukursite svetainę ir paleisite, mes mielai ją pažiūrėtume – komentaruose paskelbkite nuorodą į ją!