5 klaidos, dėl kurių Tavo svetainė atrodo mėgėjiškai

Bruno Veberis
5 klaidos, dėl kurių Tavo svetainė atrodo mėgėjiškai

Lankytojai vos per 50 milisekundžių susidaro nuomonę apie Tavo svetainę ir nusprendžia, ar joje pasilikti, ar išeiti.

Tai skausmingai trumpas laikotarpis įrodyti lankytojams, kad Tavo svetainė verta jų dėmesio.

Bet nenusimink – mes pasakysime, kokių 5 klaidų turėtum vengti, kad neprarastum šios vertingos galimybės. Tai gana paprasta, bet labai svarbu, jei nori atrodyti profesionaliai ir kelti pasitikėjimą.

Straipsnio pabaigoje pasidalinsime 3 nedidelėmis gudrybėmis, kaip galima gerokai patobulinti savo svetainę.

Klaida Nr. 1 – neprofesionalios nuotraukos ir neprofesionalus jų redagavimas

Niekas labiau neišduoda neprofesionalumo, kaip žemos kokybės nuotraukos Tavo interneto svetainėje ar e. parduotuvėje. Net 67 % vartotojų nurodo, kad renkantis ir perkant produktus prekių paveikslėliai yra „labai svarbu“.

Kai kurios neprofesionalių nuotraukų savybės:

  • neryškios arba nevienodo dydžio nuotraukos,
  • iškirpti paveikslėliai su neaiškiais kraštais,
  • automatiškai koreguotos spalvos, kurios atrodo nenatūraliai,
  • prasta sluoksniavimo technika, aiškiai rodanti, kad buvo sujungti du paveikslėliai,
  • nuotraukos iš fotobanko, kurios per daug atrodo kaip nuotraukos iš fotobanko (pvz., bendro pobūdžio paveikslėliai, kurie atrodo taip pat, kaip daugybė kitų),
  • keistai parinktos proporcijos.

Pavyzdžiui, ar ši interneto svetainė įkvepia pasitikėjimo organizacija, kurią ji atstovauja?

Turbūt sutiksi, kad blankūs paveikslėliai ir mėgėjiškai paredaguotos nuotraukos sudaro neprofesionalaus darbo įspūdį.

Tai ką daryti, jei Tavo verslas smulkus ir negali sau leisti profesionalaus fotografo paslaugų savo interneto svetainei arba produktams? Nesijaudink! Štai keletas dalykų, kuriuos gali padaryti, kad Tavo interneto svetainės paveikslėliai atrodytų puikiai:

  • Išsirink gražių nemokamų nuotraukų fotobanke, pavyzdžiui, „Pixabay“ arba „Unsplash“. Ši taktika bus naudinga, jei Tau reikia bendrų arba atmosferą kuriančių nuotraukų, arba nuotraukų, susijusių su Tavo produktais ar paslaugomis, tačiau neparodančių jų nuotraukoje tiesiogiai.

Pavyzdžiui, jei esi laisvai samdomas tekstų kūrėjas ir Tau reikia geros viršelio nuotraukos svetainei, paieškoje įrašyk „Laisvai samdomas tekstų kūrėjas“, „Rašymas kompiuteriu“ ar kitų raktažodžių. Tau bus pasiūlyta šimtai tinkamų ir profesionalių nuotraukų:

Patarimas! Prieš naudodamas nuotrauką iš fotobanko, „Google“ patikrink, ar ji nėra per daug naudojama internete.

  • Naudok nemokamą internetinę nuotraukų redagavimo programinę įrangą, pvz., Canva. Apkarpyk paveikslėlius, padaryk koliažus arba uždėk ant jų teksto. „Canva“ siūlo jau paruoštų maketo ir dizaino pavyzdžių, kuriuos gali panaudoti.
  • Pasidaryk profesionalių nuotraukų... pats! Kaip tai padaryti žingsnis po žingsnio, rasi šiame straipsnyje.
  • Naudok paruoštą interneto svetainės dizainą iš „Mozello“ platformos. Palengvink sau gyvenimą naudodamas profesionalų interneto svetainės dizainą ir fono nuotraukas, kurios jau patikrintos ir išbandytos. Tiesiog pasirink maketą ir nuotaiką, kuri tinka geriausiai, ir pakeisk tekstą.

Klaida Nr. 2 – neoptimizuoti, lėtai įkeliami paveikslėliai

Jau išaiškinome, kad paveikslėliai turi būti didelės raiškos ir ryškūs, tik tuomet Tavo svetainė atrodys profesionaliai. Tačiau tokie aukštos kokybės paveikslėliai gali būti skausmingai dideli ir gali lėtinti naršymą svetainėje arba interneto parduotuvėje. Ir dar blogiau, jei nuspręsi pridėti vaizdo įrašų, „fash“ failų, garsų arba didelės raiškos grafikos.

47 % interneto svetainių lankytojų tikisi, kad svetainė atsidarys greičiau nei per 2 sekundes, o 40 % teigia paliksiantys svetainę, jei ji nebus įkelta per 3 sekundes. Be to, ilgas įkėlimo laikas gali neigiamai paveikti Tavo SEO.

Kuo daugiau paveikslėlių svetainėje, tuo svarbiau rasti gerą balansą tarp jų kokybės ir failo dydžio.

Sprendimas – prieš įkeliant paveikslėlius, naudoti glaudinimo programinę įrangą, kuri sumažins paveikslėlių svorį. Daugelis nuotraukų redagavimo programų, įskaitant „Photoshop“, turi nuotraukų glaudinimo funkciją.

Taip pat gali išbandyti kurį nors iš šių įrankių failo dydžiui sumažinti neprarandant nuotraukos kokybės:

Tavo produktų nuotraukos turi būti daugiausiai 80–150 KB, o dideli pradinio puslapio paveikslėliai 250–350 KB dydžio.

Tarkime, turi paveikslėlį, kurį nori įkelti į savo tinklaraščio straipsnį, bet jis šiek tiek per didelis – 500 KB. Paprasčiausiai įkelk jį į kurią nors glaudinimo svetainių ir turėsi lengvesnį, bet tokios pat kokybės paveikslėlį.

Klaida Nr. 3 – blogi tekstai ir gramatinės klaidos

Niekas taip nemažina pasitikėjimo prekės ženklu, kaip prasti interneto svetainės tekstai. Net jei produktas ar paslauga neturi nieko bendra su rašymu ar kalba, gramatinės klaidos daugeliui žmonių gali gerokai sumažinti pasitikėjimą prekės ženklu.

Jei savo svetainės tekstus rašai pats, visada duok savo draugams ar kolegoms patikrinti, ar juose nėra klaidų. Tokie įrankiai, kaip Grammarly, taip pat gali padėti parengti tekstą be gramatinių ir korektūros klaidų.

Toliau pateikiame svarbiausių interneto svetainės teksto elementų sąrašą (ir viską, ką turi apie juos žinoti):

  • Antraštė – ji turi būti trumpa, konkreti ir stipri, bet ne perdėtai. Įsivaizduok, kad kalbiesi su tikru asmeniu ar draugu ir pasakoji, kuo Tavo produktas yra išskirtinis. Svarbiausia – paaiškinti, kokią paslaugą teiki ar ką parduodi, ir kodėl kitus turėtų tai dominti.
  • Paantraštė – pateikiama iškarto po antrašte, ji paaiškina, ką nori pasakyti. Užuot gyręs savo produktą, pabrėžk jo privalumus ir vertę klientui. Tegul paantraštė skatina veikti – pabandyk įtikinti skaitytoją ką nors padaryti, kas nuvestų prie CTA mygtuko.
  • CTA (Call-to-action) mygtukas – naudok trumpas frazes (2–4 žodžių), kurios patraukia dėmesį ir skatina veikti. Tiksliai nurodyk, ką lankytojas gaus jį spustelėjęs.
  • Produkto arba ypatybių aprašymas – paaiškink, kaip produktas veikia, kokie jo privalumai ir kodėl jį verta pirkti. Atsižvelgiant į produkto sudėtingumą, pasistenk aprašyti jį kuo trumpiau ir kuo tiksliau. Kad būtų lengviau skaityti, gali sudaryti sąrašą ar kitaip suformatuoti tekstą.

Rašydamas bet kokio tipo tekstą, rašyk sklandžiais, trumpais sakiniais, tekstą suskirstyk į pastraipas. Šiais laikais, kai žmonės gali tik trumpam sutelkti dėmesį, labai svarbu pateikti lengvai skaitomus tekstus. Venk ilgų antraščių arba ilgų paryškintu šriftu arba kursyvu išskirtų teksto dalių. Pavyzdžiui, ar šis tekstas Tau atrodo lengvai skaitomas ir malonus akiai?

Mums patinka toks maketas su aiškia antrašte, paantrašte ir punktais, kurie padeda skaitytojui iškart suvokti pagrindinius produkto privalumus. (Beje, jei „Mozello“ naudoji kaip savo interneto svetainės kūrimo įrankį, jame rasi daug teksto formatavimo galimybių.)

Be to, nepamiršk optimizuoti savo interneto svetainės teksto paieškos varikliams – pasvarstyk apie galimybę pasisamdyti SEO ekspertą, kuris padėtų pasiekti aukštesnes „Google“ pozicijas. Daugiau patarimų ir antraščių rašymo formulių rasi šiame straipsnyje.

Klaida Nr. 4 – bloga navigacija

Net jei interneto svetainė turi vizualiai patrauklų dizainą, profesionalias nuotraukas ir gražiai parašytą tekstą, lankytojai gali išsigąsti ir išeiti dėl prastos navigacijos.

Keletas prastos navigacijos pavyzdžių:

  • neaiškūs skyrių pavadinimai ar kategorijos,
  • per daug objektų – sunku nuspręsti, kur eiti,
  • nėra CTA,
  • neaiškus atsiskaitymo procesas interneto parduotuvėje.

„Nmg-Group“ interneto svetainė galbūt ir ne blogiausias pavyzdys, bet vis dėlto – iš pirmo žvilgsnio nėra aišku, kuo įmonė užsiima ir kurioje svetainės dalyje galima sužinoti, kokias paslaugas jie siūlo. Nėra ir CTA mygtuko, tad neaišku, ką svetainės lankytojas turi daryti.

Dar blogiau, kai interneto parduotuvėje neaišku, kaip nusipirkti produktą.

Apie 30 % klientų palieka e. parduotuvę, jei atsiskaitymo procesas per ilgas arba neaiškus.

Paprasčiausia būtų atlikti visą pirkimą su draugais ar potencialiu pirkėju ir atkreipti dėmesį į visus iškylančius nesklandumus.

Keletas bendrų patarimų, kaip pagerinti svetainės navigaciją:

  • Stenkis sumažinti žingsnių ir puslapių kiekį, kuriuos klientas turi praeiti norėdamas pabaigti pirkimą.
  • Neprašyk kliento užpildyti per daug laukelių, tai turi būti tik informacija, reikalinga užsakymui įvykdyti.
  • Pasirūpink, kad navigacijos juosta ir CTA aiškiai nurodytų, kas yra konkrečiame skyriuje arba kas atsitiks spustelėjus mygtuką.
  • Taip pat pasirūpink, kad būtų lengvai prieinamos pristatymo taisyklės, grąžinimo sąlygos ir kontaktinė informacija.

Klaida Nr. 5 – mobiliajame telefone interneto svetainė atrodo baisiai

85 % vartotojų tikisi, kad įmonės svetainė turėtų taip pat gerai ar net geriau atrodyti ir mobiliajame telefone. Jei lankytojas turi didinti ar mažinti vaizdą, kad gerai pamatytų Tavo svetainę, jis joje tikrai nepasiliks.

Šiais laikais interneto svetainės turi būti pritaikytos mobiliesiems įrenginiams.

Pavyzdžiui, Azair.eu yra puiki vieta ieškoti pigių skrydžių. Tačiau joks normalus žmogus nesidžiaugs naudodamasis šia svetaine telefonu. Ji ne tik netelpa ekrane (reikia viską prisiartinti), telefonu sunku rasti ir datas bei skrydžių kryptis.

Jei naudojate „Mozello“, dėl to nereikia nerimauti, nes visos su „Mozello“ sukurtos interneto svetainės ar interneto parduotuvės yra pritaikytos mobiliesiems įrenginiams. Pavyzdžiui, Tavo interneto svetainės maketas automatiškai prisitaikys ir meniu transformuosis į vadinamąjį „Hamburger“ mygtuką, kad būtų lengviau naršyti per telefoną ar planšetę.

Papildomai: kelios svetainės patobulinimo gudrybės

Kartais ir nedidelė detalė gali suteikti svetainei išbaigtumo ir profesionalumo. Tačiau dažnai tos pačios detalės nebuvimas gali dramatiškai sugadinti įspūdį apie Tavo svetainę ir net Tavo prekių ženklą. Nepamiršk pasinaudoti šiomis 5 minučių gudrybėmis.

Profesionalus domeno pavadinimas

Vis dar pasitaiko svetainių, kurių domeno pavadinime figūruoja interneto svetainės paslaugos tiekėjo pavadinimas. Jei nori, kad Tavo verslas atrodytų nevienadienis ir patikimas, pagalvok apie savo domeną (pvz., kidzone.com vietoj kidzone.mozello.com).
Individualus domeno pavadinimas yra įtrauktas į Mozello „Premium“ planą. Gali nemokamai užregistruoti naują domeną arba naudoti kitą domeno pavadinimą, kurį esi įsigijęs kitur.

Reprezentatyvus logotipas

Kartais gali pagalvoti – mano verslas mažas, man tikrai nereikia logotipo. Tačiau logotipas padeda geriau įsiminti Tavo įmonės pavadinimą ir tarnauja kaip vaizdinis simbolis, atstovaujantis tavo įmonę.

Stiprus prekės ženklo logotipas padeda pirmą kartą apsilankiusius lankytojus įtikinti, kad siūlai nuostabius produktus ar paslaugas. Gali pasisamdyti profesionalų dizainerį logotipui sukurti arba bandyti sėkmę pats su tokiais įrankiais, kaip Logojoy.

Stiprios prekės ženklo spalvos

Atsargiai ir rūpestingai rinkis prekės ženklo spalvas – svetainės lankytojai tikrai pastebės, jei spalvų paletė bus nenuosekli arba įvairiose vietose bus naudojama per daug atspalvių.

Trumpai sakant, kurdamas savo prekės ženklo spalvų paletę, turi apsistoti ties 2–3 spalvomis, o tokie įrankiai, kaip coolors.co gali padėti išsirinkti tinkamas spalvų schemas. Be to, „Mozello“ platforma leidžia rinktis iš kelių spalvų schemų, kurios tiesiog tobulai dera tarpusavyje, o jei nori, visus elementus gali paderinti atskirai.

Daugiau patarimų apie prekės ženklo spalvų pasirinkimą rasi straipsnyje Prekės ženklo kūrimo ABC.

Profesionalią interneto svetainę susikurk greitai

Dabar žinai, kokių 5 dalykų turi vengti kurdamas savo interneto svetainės dizainą ir tekstus, kad sudarytum profesionalų įspūdį.

Geriausia naujiena?

Tau nereikės praleisti daugybės laiko ir ištuštinti piniginės, kad svetainė atrodytų profesionaliai. Užsiregistruok „Mozello“ nemokamai ir mes padėsime žingsnis po žingsnio susikurti modernią ir pasitikėjimo vertą svetainę.