4 priežastys, kodėl verslai su telefonams pritaikytomis svetainėmis pasiekia geresnių rezultatų

Bruno Veberis
4 priežastys, kodėl verslai su telefonams pritaikytomis svetainėmis pasiekia geresnių rezultatų

Naudojate telefoną skaityti naujienoms? Apsipirkti? Skaityti blogus? Žiūrėti filmus? Užsisakyti maisto? Greitai ką nors pasiguglinti? Padaryti darbus kelyje? Dauguma žmonių tai daro – vidutiniškai žmogus su savo telefonu praleidžia virš 3 valandų ir 15 minučių per dieną.

Verslui jau neužtenka turėti tik kompiuteriui pritaikytą svetainę. Kadangi visos didelės bendrovės jau pasirūpino, kad jų paslaugos ir produktai būtų prieinami per telefoną, žmonės priprato, kad jų poreikiai būtų tenkinami bet kur ir bet kada. Dar daugiau, jie to jau tikisi.

Ir tai nėra tik nauja mada. Išmaniųjų prietaisų populiarumas auga, tikimasi, kad jau 2025 metais 72% interneto vartotojų visame pasaulyje naudosis internetu tik per savo išmaniuosius telefonus. Tai 3,7 milijardo žmonių. O kiek naudosis internetu tik per savo kompiuterius? Tik 69 milijonai.

Turite būti ten, kur yra jūsų klientai. Tai bet kokio sėkmingo verslo pagrindas. Jei neturite telefonams pritaikytos svetainės, ar, dar blogiau, jūsų svetainė visai nepatraukli, prarandate potencialius klientus.

Štai 4 priežastys, kurios turėtų paskatinti jus sutvarkyti savo telefonams skirtą svetainę. Be to, straipsnio gale sužinosite, ką, būdamas Mozello vartotojas, turite padaryti, kad jūsų telefonams skirta svetainė būtų sėkminga.

1. Jūsų klientai to tikisi

Kaip jau minėjome, telefonams skirtos svetainės nėra tik nauja mada, kurią galite sau leisti ignoruoti. Jos yra nauja realybė. Naujos išmaniųjų prietaisų funkcijos nuolat tobulėja ir beveik bet ką, ką galima padaryti kompiuteriu, dabar galima lengvai padaryti ir telefonu.

Prognozuojama, kad jau 2021 metais daugiau kaip pusė visų e. komercijos pardavimų vyks per telefonus. Tad turėti gerą telefonams pritaikytą svetainę yra tas pats, kaip turėti parduotuvę judriausioje miesto parduotuvių gatvėje.

3 iš 4 vartotojų renkasi pirkimą per telefoną, nes tai taupo laiką.

Be to, prekių žiūrinėjimas įvairiose telefonams pritaikytose svetainėse žmonėms tapo įprastu laisvalaikio užsiėmimu, ir gana dažnai jie ką nors nusiperka.

Žmonės norimus produktus ir informaciją tikisi gauti greitai ir lengvai, o jei to iš jūsų negaus, eis kitur arba vengs rekomenduoti jus kitiems.

2. Geroms telefonams pritaikytoms svetainėms Google skiria aukštesnius SEO reitingus

Kadangi dauguma vartotojų naudojasi Google paieška per savo telefonus, telefonams pritaikytoms svetainėms Google suteikia geresnius SEO balus.

Nuo 2019 m. liepos Google pradėjo naudoti „mobile-first“ naujų svetainių indeksavimą – pirmas puslapis, kurį Google vertina skaičiuodamas savo paieškos variklio reitingą, yra telefonams skirta versija.

Tai reiškia, kad jūsų telefonams skirtoje svetainės versijoje turi būti tas pats turinys ir tos pačios SEO optimizacijos, kokios yra kompiuteriams skirtoje versijoje, nes priešingu atveju neišnaudosite visų lankytojų srauto galimybių. Be to, jei norite aukščiausių vietų paieškos rezultatuose, ji turi būti optimizuota suteikti fantastišką patirtį vartotojams.

3. Telefonų naudotojai perka daugiau

90% vartotojų pripažįsta, kad apsipirkimas per telefoną dar gali būti patobulintas. Dauguma žmonių sako, kad pirkti naudojantis kompiuteriu yra patogiau. Vartotojai linkę naudoti savo telefonus naršyti, o ne pirkti.

Tačiau, nepaisant to, telefonų naudotojai perka daugiau. Kaip tai gali būti?

Jau minėjome patogumą. Dauguma iš mūsų nesinešiojame kompiuterio kišenėje, tad kai reikia ko nors greitai, čiumpame telefoną.

Dar daugiau, vartotojai yra linkę ieškoti produktų per telefoną. Per darbo pertrauką, laukiant autobuso, išėjus pasivaikščioti visai įprasta paskaityti atsiliepimus, panagrinėti produktus, palyginti kainas.

Visai nesvarbu, kur atliekamas pats pirkimas – per telefoną ar per kompiuterį – svarbi žinia yra ta, kad telefonas yra labai svarbus apsisprendžiant pirkti. Jei jūsų nėra vartotojui „tiriant rinką“, jūsų greičiausiai nebus ir jam perkant.

4. Galite pasiekti daugiau žmonių

Be išmaniųjų telefonų plitimo, kitas daugiau žmonių leidžiantis pasiekti veiksnys yra socialiniai tinklai.

Prekyba per telefonus eina ranka rankon su socialiniais tinklais. 80% socialinių tinklų naudojimo vyksta per mobiliuosius prietaisus, o 55% perkančiųjų per telefoną nurodo, kad įsigijo produktą po to, kai jį pamatė socialiniuose tinkluose.

Sparčiai augant socialinių tinklų naudojimui, žmonės vis dažniau pasižiūri ir pasinagrinėja tai, kas juos domina, tiesiai per savo telefoną, užuot užsirašę padaryti tai vėliau per kompiuterį. Būtent todėl turėti telefonams pritaikytą svetainę taip svarbu. Be to, gražiai atrodančia telefonams skirta svetaine žmonės mieliau pasidalins su kitais socialiniuose tinkluose tais atvejais, kai prašoma rekomendacijų ar pasiūlymų.

Ką tai reiškia Mozello vartotojams?

Laimei, visi Mozello vartotojai jau turi telefonams skirtą svetainę. Jūs jau naudojatės čia nurodytais privalumais! Dėl adaptyvaus dizaino su Mozello kuriamos svetainės nuo pat pradžių yra visiškai pritaikytos telefonams.

Kas yra adaptyvus dizainas? Jis iš esmės reiškia, kad jūsų sukurta svetainė prisiderina prie jūsų kliento naudojamo ekrano matmenų. Tad jums nereikia skirti papildomai pastangų, kad suteiktumėte lankytojui puikią patirtį. Štai pavyzdys, kaip veikia adaptyvus dizainas:

Turėti telefonams pritaikytą svetainę nieko papildomai nekainuoja, o kadangi nereikės rūpintis ją sukurti, turėsite daugiau laiko investuoti ten, kur tai iš tikrųjų svarbu, pavyzdžiui, plėsti verslą.

Mozello mobiliuosiuose prietaisuose veikia taip sklandžiai, kad privalumų gauna ne tik jūsų klientai, bet ir jūs. Pavyzdžiui, galite lengvai pridėti naujų produktų per savo telefoną. Arba galite būdami bet kur lengvai redaguoti tekstus, keisti paveikslėlius ir tvarkyti turimus produktus.

Jei esate Mozello klientas, esate pasirengę „mobile-first“ pasauliui. Jei nesate, registruokitės dabar ir naudokitės mūsų lengvai sukuriamų telefonams pritaikytų svetainių privalumais.