3 sėkmės keliai šiuolaikinėje verslo aplinkoje

Bruno Veberis
3 sėkmės keliai šiuolaikinėje verslo aplinkoje

Internetinė veikla – toli gražu nebe ta, kokia buvo. Anksčiau, vien tai, kad sudaroma galimybė apsipirkti internetu, buvo laikoma reikšmingu pranašumu, dabar tai savaime suprantama norma. Elektroninė prekyba atveria didžiules galimybes, bet tuo pačiu, tai didžiulis iššūkis išsiskirti iš milijonų dėl klientų dėmesio konkuruojančių internetinių parduotuvių ir prekyviečių.

Šiais laikais norint pranokti kitus konkurencingoje verslo aplinkoje reikia kur kas daugiau nei interneto svetainės. Štai trys strategijos. Jomis vadovaudamiesi pranoksite kitus ir paprasčiau laimėsite potencialių pirkėjų širdis (ir pinigines!).

Pardavinėkite gyvenimo stilių, o ne prekę

Anksčiau, norint parduoti prekę, pakako ją apibūdinti – žmonės pirko funkcionalumą. Tačiau keitėsi reklamos taisyklės, keitėsi priežastys, kodėl žmonės perka. Šiais laikais žmogų reikia įtikinti, kaip prekė paveiks pirkėjo gyvenimo būdą ar stilių, o ne tiesiog papasakoti apie prekę. Stenkitės užkabinti, prasibrauti per emocijas.

Pavyzdžiui:

Prekė: muilas
Maždaug taip būtume pardavinėję seniau:
ypač gerai nuplauna nešvarumus

Maždaug taip reikia pardavinėti dabar:

  • Minimalistinis muilo gabalėlio dizainas yra tikra paprastos elegancijos išraiška net ir tualete
  • Jo kerintis aromatas nuneš paskui svajones
  • Jis tarsi apgaubia prabanga
  • Kutenami šilko švelnumo burbulų pasijusite tarsi muilo karalystėje
  • Nusipelnėte pasijusti geriau

Šiais laikais reikia stengtis užkabinti pirkėjo pasąmonės viziją, kaip jie nori, kad atrodytų jo gyvenimas. Liaukitės pardavinėję prekę ar paslaugą ir imkitės pardavinėti gyvenimo būdą, stilių bei patirtį kalbėdami apie pirkėjų siekius ir jausmus.

Klientų aptarnavimas

80 % klientų dirbti su įmone ne dėl prasto produkto, o dėl prasto klientų aptarnavimo. Jau nekalbant apie tai, kad klientai labiau pasitiki internetiniu prekės ženklu (todėl didėja tikimybė pirkti iš jų), jeigu lengva pasiekiami prekės ženklo verslininkai.

Na, jeigu tai nepakankamai svari priežastis, kodėl verta teikti pirmenybę būtent klientų aptarnavimui, tai tada kam?
Itin retas atvejis, kad internetinės parduotuvės lankytojai būtų pasirengę pirkti per pirmą apsilankymą. Todėl labai svarbu su jais užmegzti santykius dar prieš ką nors įsigyjant.

Kaip kurti santykius su potencialiu klientu:

  • siūlyti nemokamus nemokamai įsidiegiamus ar atsisiunčiamus internetinius išteklius;
  • siūlyti nuolaidos kodą;
  • kviesti lankytis savo socialinių tinklų profiliuose;
  • suteikti galimybę susirašyti ar pasikalbėti su konsultantu prieš priimant sprendimą pirkti;
  • siūlyti nemokamą pristatymą.

Klientų aptarnavimas neturi baigtis įsigijus prekę ar paslaugą. Apsvarstykite, kaip būtų galima keisti parduotuvės tvarką, kad būtų kuo patogiau klientams – pavyzdžiui, garantuotas pasitenkinimas gaminiu, grąžinimo be klausimų tvarka, dovanos ištikimiems klientams ir kt. Beje, tai puikios temos, kurias galima panaudoti rinkodaros tikslais.

Stenkitės būti pasiekiami keliais kanalais

Dabartinei verslo aplinkai, kad būtų žiūrima rimtai, negalima savo buvimo internete apriboti tik svetaine ar tik socialiniais tinklais. Jie būtini siekiant sukurti ir patikimai įtvirtinti prekės ženklą.

Kodėl reikia būti socialiniuose tinkluose:

„Google“ reitingai – kai kas nors „guglina“ jūsų prekės ženklą, pirmiausiai iššokantis dalykas yra „Facebook“ puslapis. Tai todėl, kad „Facebook“didžiausi reitingai.

Socialinis įrodymas – jūsų sekėjų skaičius ir gerų įvertinimų bei atsiliepimų procentas prisideda prie teigiamo socialinio įrodymo – tai teigiamas signalas potencialiam pirkėjui, jog priima teisingą sprendimą. Apie tai plačiau rašoma mūsų tinklaraščio įraše – Kas yra socialinis įrodymas ir 5 būdai, kaip jį panaudoti savo internetinėje parduotuvėje

Veiklos įrodymas – kai reguliariai skelbiate įrašus, akivaizdu, jog jūsų prekės ženklas nemiręs. Dėl to potencialus pirkėjas pasitiki, kad nusipirkęs, prekę tikrai gaus. Kad parduotuvė nekabo ore, palikta likimo valiai.

Kodėl reikia interneto svetainės:

Rimtas požiūris – susikurti profilį socialiniuose tinkluose paprasta, tačiau manoma, kad norint susikurti interneto svetaines reikia daugiau pastangų. Štai kodėl interneto svetainė yra įrodymas lankytojui, kad jums rūpi verslas ir kad rimtai žiūrite į tai, ką darote.

Prekės ženklo ar įvaizdžio pristatymas – nors socialinės medijos yra puikus komunikacijos kanalas, prekės ženklo ar įvaizdžio kūrimo galimybės ribotos. Svetainėje galite kontroliuoti kiekvieną savo prisistatymo aspektą ir taip efektyviau perteikti savo prekės ženklo mintį.

Apie mus – paprastai, antra pagal lankomumą svetainės dalis po Pradžios puslapio yra „Apie mus“. Lankytojai nori pažinti prekės ženklo žmones ir jiems svarbu žinoti verslo istoriją bei kontekstą.

Paieškos sistemos optimizavimas39 % el. prekybos srauto sukuriama per paieškas, todėl labai svarbu plėtoti savo SEO. Svetainė suteikia paieškos sistemai daugiau raktinių žodžių, į kuriuos būtina atsižvelgti, platesnį tikrinamo turinio spektrą (ypač jei naudojatės tinklaraščių kūrimo funkcijomis) ir dėl to yra daugiau galimybių reitinguoti palygint su ribotomis SEO galimybėmis, kurias siūlo „Facebook“ ir socialinės žiniasklaidos platformos.

Sutelktas dėmesys – jūsų interneto svetainėje viskas apie jus. Skirtingai nei kitose prekyvietėse ar socialinėse platformose, kuriose dėl jūsų dėmesio konkuruoja daugybė elementų, savo svetainėje jūs nustatote taisykles ir vedate lankytoją ten, kur jums reikia. O ne ten, kur veda reklama.

Kaip pradėti

Lengvas ir greitas būdas įsitvirtinti yra naudoti „Mozello“ – paprastą naudoti svetainę ir internetinės parduotuvės kūrimo įrankį, suteikiantį veiksmingiausias funkcijas, kurių reikia sėkmingam internetiniam verslui.

Štai keletas svarbių „Mozello“ pranašumų:

Paprasta naudoti – „Mozello“ svetaines ir internetines parduotuves galima sukurti net ir neturint jokių programavimo ar dizaino žinių. Galima rinktis iš daugiau nei 40 profesionaliai sukurtų maketų ir prisitaikyti savo poreikiams.

El. prekybos galimybės – kurdami internetinę parduotuvę per „Mozello“ gausite viską, ko tik reikia: pradedant produktų katalogu, produktų puslapiais, kelis pasirinktinus mokėjimų apdorojimo būdus, palaikymą keliomis kalbomis ir integruotus rinkodaros įrankius, kurie padės parduoti daugiau.

Pritaikyta mobiliesiems įrenginiams67,2 % pirkimų internetu vykdoma per mobiliuosius įrenginius, todėl tiesiog būtina siūlyti sklandžią ir patogią pirkimo internetu patirtį. Visi „Mozello“ dizaino maketai yra optimizuoti mobiliesiems įrenginiams.

Integruoti rinkodaros įrankiai – „Mozello“ padeda parduoti daugiau, pateikdamas tokius rinkodaros įrankius, kuriuos galima lengvai susieti su savo istorija. Nuo „Google Analytics“, kad būtų galima stebėti savo svetainės našumą, iki „Engaga“, kad būtų rodomi paveikūs iššokantys langai, siekiant padidinti parduotuvės konversijų skaičių.

Optimizuotas SEO ir svetainės spartai – savo „Mozello“ parduotuvėje rasite visus įrankius, kurių tik prireiks, kad patektumėte į „Google“ pirmuosius puslapius naudodami apibrėžtus raktinius žodžius, pagal kuriuos norite būti reitinguojami.

Draugiškas klientų aptarnavimas – galite tikėtis individualios pagalbos ir dėmesio, kadangi įmonės dydis leidžia suteikti personalizuotą pagalbą. Be to, jums padedanti komanda garantuotai bus jūsų laiko juostoje.

Bloga žinia ta, kad šiuolaikiniame versle negalima sau leisti neturėti interneto svetainės. Gera naujiena ta, kad „Mozello“ yra vienas greičiausių būdų ją sukurti, neapiplėšus banko.

Jei reikia daugiau patarimų, kaip pakelti internetinį verslą į kitą lygmenį, būtinai peržiūrėkite „Mozello“ tinklaraštį.