9 žingsniai norintiems teisingai pradėti verslą internete

Bruno Veberis
9 žingsniai norintiems teisingai pradėti verslą internete

Daug žmonių mano, kad pradėti verslą internete yra kažkas labai sudėtinga ir brangu. Tai netiesa.

Jums nereikia didžiulio biudžeto, jums nereikia išmanyti visų verslo subtilybių, jums nereikia įspūdingos svetainės, jums nereikia programavimo įgūdžių, jums nereikia iškart atlikti 100 pardavimų per dieną.

Tai, ko jums reikia, yra gera idėja. Kai ją turėsite, reikės tik atlikti kelis žingsnius, kad pradėtumėte savo verslą internete. O tie žingsniai nėra nei sudėtingi, nei brangiai kainuojantys. Šiame vadove išnagrinėsime kiekvieną žingsnį, kurį turite atlikti, ir parodysime kelią į pirmąjį pardavimą.

Ko reikia internetiniam verslui?

Jums reikia idėjos, produkto, internetinės parduotuvės, turite išsiaiškinti pristatymo ir apmokėjimo galimybes, o tada, kai jūsų parduotuvė jau veiks, reikės imtis rinkodaros ir optimizavimo.

Ar tai brangu? Visiškai ne. Kai yra tokių svetainių kūrimo platformų, kaip Mozello, jums nereikia jaudintis dėl didelių išlaidų interneto svetainių programuotojams ir dizaineriams. Paprasčiausiai susikurkite svetainę patys, pridėkite savo produktų, ir… viskas. Pradėti savo internetinį verslą dar niekada nebuvo taip pigu.

Panagrinėkime 9 žingsnius, kuriuos reikia atlikti norint teisingai pradėti verslą.

I dalis. Ką ketinate parduoti?

1 žingsnis: Idėja

Jei skaitote šį straipsnį, greičiausiai jau turite fantastišką idėją. Tačiau jei dar neturite, ją sugalvoti nesudėtinga. Tai neturi būti kažkas ypatingo ar net originalaus. Juk kas mėnesį pradedama 500 000 verslų – kaip manote, kokia jų dalis turi originalią idėją? Turbūt nelabai daug.

Geriausios idėjos gimsta, kai žmonės pažvelgia į savo vidų. Kokie jūsų pomėgiai? Ką geriausiai išmanote? Ar yra kokia nors problema, su kuria susiduriate kasdienėje veikloje, kurią galėtumėte išspręsti sau ir kitiems? Kokioms grupėms priklausote ir kokių nišinių dalykų ekspertas esate?

Radę verslo idėją savo asmeninių interesų lauke ne tik puikiai išmanysite tai, ką kuriate, bet ir ilgai išlaikysite motyvaciją bei susidomėjimą.

Skaitykite apie 5 būdus, kaip rasti pelningą verslo idėją, kad pradžia būtų sėkminga.

2 žingsnis: Tyrimas

Turėdami idėją (ar kelias), turite įsitikinti, ar ji yra perspektyvi. Ar yra rinkoje paklausa? Ar stiprūs konkurentai? Kada tikitės pradėti gauti pelno?

Viena puiki taktika yra nedelsiant ieškoti galimų konkurentų – žmonių, kurie jau sukūrė kažką panašaus į tai, apie ką galvojate. Jei rasite konkurentų, tai jau yra geras ženklas – tai reiškia, kad jūsų idėja gali turėti pasisekimą!

Toliau atidžiai išanalizuokite, kaip sekasi konkurentams. Ar jų parduotuvės geros? Ar jie turi neigiamų atsiliepimų? Ar žmonės skundžiasi jais internete? Ar yra kažkas svarbaus, ko jie nesiūlo, o jūs galėtumėte pasiūlyti? Pabandykite rasti sričių, kur jūsų parduotuvė galėtų nustebinti klientus, ir tai pasižymėkite.

Tačiau ieškokite ne tik neigiamų dalykų, atkreipkite dėmesį ir į teigiamus aspektus ir įtraukite juos į savo tyrimą. Galbūt jie turi puikią svetainės struktūrą arba protingą rinkodaros strategiją. Perskaitykite teigiamus ir neigiamus atsiliepimus, kad sužinotumėte, ką jų klientai vertina ir mėgsta. Gal visi labai dėkoja už neįtikėtinai greitą pristatymą? Tada greičiausiai tuo reikės pasirūpinti ir jums.

 3 žingsnis: Paruoškite savo produktą

Taigi, turite idėją ir ji turi potencialo. Šiuo metu turite įsitikinti, kad galėsite įsigyti ar sukurti produktą, kurį ketinate parduoti. Nesvarbu, ar jums reikia susisiekti su gamintoju, sukurti skaitmeninį produktą, prisijungti prie partnerių programos ar dar ko nors – prieš tęsdami įsitikinkite, kad turėsite ką parduoti.

Kol kas net nereikia nieko investuoti, nes dar nereikia rūpintis produktų atsargomis. Tiesiog pasirūpinkite, kad turėtumėte produktų, kai sulauksite pirmo pirkėjo.

II dalis. Pasirengimas

4 žingsnis: Sukurkite savo parduotuvę

Kai jau nuspręsite, ką pardavinėsite, ir žinosite, iš kur įsigyti prekių, laikas susikurti ir paleisti savo internetinę parduotuvę, ir kuo anksčiau, tuo geriau. Nėra prasmės praleisti daug laiko tobulinant savo parduotuvės dizainą, tekstus, išvaizdą ir atmosferą. Tai galėsite padaryti ir vėliau. Pirmiausia turite išsiaiškinti, ar yra jūsų produkto paklausa, o geriausias būdas tai padaryti – paleisti savo parduotuvę KUO GREIČIAU.

Net jei viską darote teisingai, vis tiek yra tikimybė, kad jūsų verslo idėja nepasiteisins. Taigi geriau paleisti savo parduotuvę, įsitikinti savo idėjos perspektyvomis ir tada tobulinti parduotuvę, o ne skirti daug laiko, energijos ir išteklių parduotuvės tobulinimui, net nežinant, ar iš viso tai pavyks.

5 žingsnis: Pristatymas

Reikia pagalvoti apie prekių pristatymą, nebent užsiimate dropshippingu arba pardavinėjate skaitmeninius produktus. Kainos gali labai skirtis, jos priklauso nuo gabenamo produkto svorio, pristatymo adreso ir greičio.

Ankstyviausiuose etapuose jums nereikia susikurti visos pristatymo strategijos. Kol atliekate pirmuosius pardavimus ir tikrinate savo verslo idėją, prekes galima pristatyti kaip asmeninius siuntinius. Tačiau, kai jūsų verslas suklestės, jums reikės greito, patikimo ir ekonomiško pristatymo.

Ieškokite sau tinkamo sprendimo – pirmiausia pasidomėkite galimybėmis savo pašte, arba, toliau populiarėjant paštomatams, ir pradiniame verslo etape, ir jam įsibėgėjus gali būti patogios tokios paslaugos, kaip pavyzdžiui, Omniva.

Vėlgi, jei negalite apsispręsti, žiūrėkite, ką siūlo konkurentai. Tai bus pristatymo būdai ir strategijos, prie kurių klientai yra įpratę, todėl jie to paties tikėsis ir iš jūsų.

6 žingsnis: Apmokėjimas

Kita svarbi užduotis, susijusi su jūsų svetainės kūrimu, yra mokėjimo metodų įdiegimas, kad klientai galėtų sumokėti už savo pirkinius.

Mozello svetainė suderinama su visais populiariausiais mokėjimo būdais, įskaitant PayPal, banko pavedimus, atsiskaitymą grynaisiais pristatymo metu ir apmokėjimą banko kortele. Mokėjimo metodo nustatymas užtrunka tik kelias minutes ir tai labai paprasta. Vienintelis dalykas, kurį turite žinoti, yra tai, kad norėdami suaktyvinti mokėjimus kortele, pirmiausia turite susikurti paskyrą vienoje iš palaikomų mokėjimo platformų (pvz., Stripe) ir ją prijungti prie Mozello.

III dalis. Optimizavimas ir rinkodara

7 žingsnis: Galutinis suderinimas ir paleidimas

Turite svetainę, mokėjimai nustatyti, esate pasirengę pristatyti produktus – tad laikas dar kartą patikrinti savo svetainę ir ją paleisti!

Vėlgi, nereikia tam skirti labai daug laiko. Užtenka patikrinti, ar nėra klaidų, pirkimo eigą ir ar viskas tvarkoje, peržiūrėti visus savo puslapius – ar atnaujinta kontaktinė informacija?

Kai visa tai patikrinsite, paprašykite, kad draugas ar šeimos narys padarytų tą patį – peržiūrėtų svetainę ir patikrintų, ar viskas veikia. Svetima akis gali atkreipti dėmesį į kokias nors problemas, kurių galbūt nepastebėjote.

Atlikus paskutinius tikrinimus, galima „oficialiai“ paleisti savo internetinę parduotuvę – sveikiname! Atėjo laikas uždirbti pinigų.

8 žingsnis: Srauto pritraukimas

Jūsų parduotuvė veikia, tačiau nebus jokių pardavimų, jei žmonės apie ją nežinos. Pirmiausia pasinaudokite esamais ryšiais, kad atliktumėte pirmąjį pardavimą. Kreipkitės į žmones per socialinius tinklus, į draugus, šeimos narius – žmones, kurie jums pasakys, jei kas nors nepavyks.

Jei viskas gerai, metas pradėti skaitmeninę rinkodarą. Skaitmeninė rinkodara reiškia naudojimąsi skaitmeniniais kanalais, pvz., socialiniais tinklais, Google, mokamais skelbimais ir pan., norint į savo parduotuvę pritraukti lankytojų.

9 žingsnis: Tobulinkite svetainę remdamiesi duomenimis

Dabar, kai jūsų parduotuvė jau veikia ir verslo idėja patikrinta, metas visą savo energiją skirti jos tobulinimui, kad iš jūsų pirktų kuo daugiau žmonių.

Pirmiausia galite visoje savo svetainėje patobulinti tekstus. Galite padaryti geresnių produktų nuotraukų ir pagerinti aprašymus. Formuodami kainodarą galite pasinaudoti šiais psichologiniais triukais. Dar galite sudarinėti e. pašto adresų sąrašą. Ir pradėti rašyti blogą.

Visa tai gali padėti didinti pardavimus.

Dar labai svarbu, kad prijungę savo parduotuvę prie Google Analytics, ją galite tobulinti remdamiesi duomenimis. Galite matyti, iš kur ateina jūsų lankytojai, jų demografinius duomenis ir pomėgius, kiek jų lankosi konkrečiuose puslapiuos, palyginti svetainės lankomumą skirtingais laikotarpiais ir kt.

Tai leidžia atitinkamai reaguoti – ar jūsų lankytojai daugiausia yra vidutinio amžiaus vyrai? Tada galbūt savo reklamoje verta naudoti vidutinio amžiaus vyrų modelius. Daug žmonių patenka į atsiskaitymo puslapį, bet nebaigia pirkimo? Tada galbūt žmonėms nepatinka jūsų siūlomos pristatymo galimybės.

Trumpai sakant, kai turėsite duomenų, galėsite atlikti svarbius pakeitimus remdamiesi informacija.

Tačiau nepamirškite ir paprastų patobulinimų bei geriausių praktikų:

9 nedideli dalykai, kuriuos reikia padaryti savo svetainėje, nes jie duoda gerų rezultatų [pridėtas nemokamas atsispausdinamas kontrolinis sąrašas]
5 patarimai, kaip pagerinti jūsų e. verslo efektyvumą

Išvada

Ir štai – turite internetinį verslą! Dabar reikia tęsti visus III dalies veiksmus – reklamuoti savo svetainę, gauti atsiliepimų ir duomenų, tobulinti parduotuvę. Kuo nuosekliau tobulinsite ir plėsite savo parduotuvę, tuo didesnį pelną gausite.

Kaip matote, pradėti savo verslą internete nėra nei sunku, nei brangu, jei tai darote teisingai. Pasirengę išbandyti? Susikurkite internetinę parduotuvę čia.